Прескочи до съдържание

Приличен хотел в Берлин 22.09-26.09.2016 г.


Мина

Препоръчани мнения

Привет на всички :)

През септемрви потегляме към Берлин отново и търсим хотел. Датите са 22.09 - 26.09.2016 г. Обикновено ползваме airbnb, но човекът, при когото отсядахме, е изчезнал вдън земи.

Локацията, която целим, е около Märkisches museum и района. Проучването ни обаче показа, че цените са се вдигнали неимоверно и освен това всичко е заето. Има разни хотели по 800-1000 лв за периода, но ми се струва твърде висок разход.
Ние ли сме изостанали или настаняването е поскъпнало, не знам :). Знам, че районът е предпочитан, но все пак, спали сме за по 30 евро там :)
Благодаря предварително за помощта :)

 

Връзка към коментар

Това обяснява нещата. Жалко


Интересно, а защо тогава цените в хотелите са безумни? Помня, че airbnb и офертите в Радисън се доближаваха, а сега под 1500 лв за 4 нощувки е почти невъзможно да се намери за хотел  :angry:

Връзка към коментар

Ние билетите ги имаме отдавна, вързали сме ги с почивните дни в България и възможността ни да излезем в отпуск. Обаче сега разбирам, че е трябвало да изберем 05 и 06.09  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Октоберфест, бейби! :)

 

Какъв Октоберфест в Берлин, бе?! :lol:

Берлин си има бирен фест, който изобщо не е през октомври, нито пък и през септември. А...през август, първия уикенд по-точно. И се води феста с "най-дългата алея с щандове за бира" - по продължение на Karl-Marx-Allee, от Strausbergerplatz до Frankfurter Tor, общо около 2 км. Бил съм два-три пъти, понеже обикновено съвпада с едно друго мероприятие в околностите на Берлин. Не е кой знае какво, но става за няколко бири с вурстчета, и немски шлагери :)

 

П.П. Даже и сайт си имат хората, досущ като на колегите си в Бавария

http://www.bierfestival-berlin.de/index%20eng.html

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Какъв Октоберфест в Берлин, бе?! :lol:

Берлин си има бирен фест, който изобщо не е през октомври, нито пък и през септември. А...през август, първия уикенд по-точно. И се води феста с "най-дългата алея с щандове за бира" - по продължение на Karl-Marx-Allee, от Strausbergerplatz до Frankfurter Tor, общо около 2 км. Бил съм два-три пъти, понеже обикновено съвпада с едно друго мероприятие в околностите на Берлин. Не е кой знае какво, но става за няколко бири с вурстчета, и немски шлагери :)

 

П.П. Даже и сайт си имат хората, досущ като на колегите си в Бавария

http://www.bierfestival-berlin.de/index%20eng.html

 

"Експерте", опресни информацията!  :biggrin:

 

66. Berliner Oktoberfest

vom 23. September bis 16. Oktober 2016

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Експерте", опресни информацията!  :biggrin:

 

66. Berliner Oktoberfest

vom 23. September bis 16. Oktober 2016

 

И ти си мислиш, че заради тази пародия на Октроберфест, не са останали места за спане в мегаполис като Берлин?!?  :swoon:

Малко по-сериозно, ако може ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук като пиша и ми е на късмет. Няма и 30 мин след поста и намерихме аirbnb и ще букваме усилено.

Ако bay_kolio търси airbnb, мога да покажа един вариант.

Покажи, не се колебай, макар ние да сме двама и за два дни, вероятно няма да е същото. Да ти ползваме кадема  :P

Връзка към коментар

И аз се ослушвам за нещичко, макар и предишната седмица, така че давайте идеи :)

Много високи цени, наистина. И половината апартаменти в airbnb изчезнаха след въведените мерки...

Връзка към коментар

Миналата година бяхме отседнали в хотел Адам (http://www.booking.com/hotel/de/adam.bg.html?aid=368032;label=adam-ruMaiejw1PUL59zHCUSGKAS3130465854:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tikwd-3783306751:lp1001448:li:dec:dm;ws=&gclid=CL_TyeydhM4CFeoW0wodFxgPMw).  От летище Тегел автобус 109 спира точно пред хотела, има метро и влак. Ние се движехме главно с влака, стига се много бързо до центъра и тн. Има заведения, супермаркети в района. Ние хващахме сутрин влака и после цял ден обикаляхме пеша, градът ми се стори компактен :D . Иначе хотелът е чист, включва закуска, не е луксозен, нормален хотел. Една от камериерките беше българка, много приятна жена. Пак бих отседнала там, защото макар и нецентрално, местоположението всъщност е доста удобно. :)

 

П.С. Всъщност видях, че вече сте си намерили airbnb. Оставям все пак коментара, на някой може да му потрябва хотел и този да му хареса. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.