Прескочи до съдържание

Пулия, Алберобело - съвети приемам всякакви


S.Petrov

Препоръчани мнения

Привет, колеги челници :)

 

След малдивското приключение през Януари, рязко ми запари под краката и буквално се потроших от работа. Последвалото умопомрачение (както и силен моментен глад), ме накара да реша, че много ми се ходи в Италия и ми се яде паста! Още повече, че в началото на Август имам рожден ден и реших, че заслужавам подарък...

 

Всичко това завърши с четири билета до Бари и букнато живописно труло. . Престоят е 5 дни в Алберобело - водя се бавен турист, не обичам препускането. Това ще ми е първо ходене в Италия и всеки съвет е добре дошъл. Основно ме вълнуват най-удобният според вас транспорт от Бари до Алберобело, къде да се насоча, ако ми потрябва кола под наем и т.н.

 

П.П. Изчетох повечето теми за Италия, но реших, че с питане и оттатък Рим се стига... като цяло, нищо конкретно, ама аз да си питам все пак ;)

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Престоят точно в Арбелобело ли е или в околността? Ако е извън града във вила е приятно, но ще ви трябва кола. А и за пет човека е удобно. Плаж планувате ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Bad kid, благодаря много за линка!

 

Nik, Матера много ме влече, но не съм сигурен, ако наемем кола за целия период, дали няма да си вкараме трън в гащите. Ако няма да се наложи да прекарваме половината време в търсене на място за паркиране, с радост ще пообиколим. Иначе скуката не ме притеснява - отивам, за да си почина, да ям хубава храна и да се радвам на живота :) Освен това мога с часове да разговарям с някой местен и да разпитвам за историята и обичаите...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Спането в трула е интересно, но... Трулите по принцип са без прозорци, тъмно е и е доста влажно. Алберобело не е на самото крайбрежие и ще трябва да се пътува. Според мен си разделете нощувките. Покрай брега предполага да е по-приятно. Иначе градовете за посещение са Матера, Алберобело, Мартина Франка,Локоротондо,Остуни, Кастелана Гроте с пещерите. Около всички има вили, които работят като хотели и хостели. Повечето са в маслинови гори. За почивка е добре. Лече е прекрасен, обаче старият град е основно камък и август може и да не ви хареса. Може вечер да го разгледате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не я пропускай Матера, имаш времето и логистиката не е сложна. Едно от нещата е, които не трябва да се пропускат в района. За един ден е ОК да скочите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

lesy, трулото, което харесах има много приятна тераса с гледка и точно затова го букнах. Кастелана Гроте ме заинтригува, не го бях чувал. Къде би препоръчала да отидем на плаж?

 

Двуцветко, и аз мисля, че не е за изпускане, особено след всичко прочетено и видяно за там. Гледах и интересен филм, в който имаше част, посветена на Качокавало-то и как местните все още го правят ръчно. Това бих искал да видя и опитам на всяка цена.

Редактирано от S.Petrov
Връзка към коментар

Дори и да не наемете кола, с обществен транспорт отиди до Матера. Горещо ти препоръчвам да видиш сасите. Аз правих обиколка от Неапол до Бари. Програмата ни беше много амбициозна. Поради ред причини не видях някои от набелязаните неща. Въпреки уникалността на всяко италианско местенце по пътя ни, ако мога да направя класация, то Матера е на второ място от многото красоти които видях. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имай предвид, че транспортът Алберобело -Матера е с прекачване през Бари и става 6 години път с камили, доколкото знам лятото пускат директен автобус, но не знам подробности

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много сте, силни сте... вече е ясно, че ще се ходи до Матера! :)

Е, ма то е грехота да отидеш в онзи район и да не видиш Матера.

Ние бяхме с кола, описала съм къде ходихме в съответния раздел.Никъде не сме имали проблем с паркирането.Платен или безплатен, навсякъде си има паркинги.

А вие, ако сте 4, направо си вземете кола от летището, в пъти е по - удобно от градския транспорт.За 5 дни,/ ама трябва да е с пълна застраховка/, няма да излезе много на човек.

Така мисля аз, де:)Че нали все гледам да е удобно и лесно.:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Двуцветко, и аз мисля, че не е за изпускане, особено след всичко прочетено и видяно за там. Гледах и интересен филм, в който имаше част, посветена на Качокавало-то и как местните все още го правят ръчно. Това бих искал да видя и опитам на всяка цена.

Като се заговорихме за филми - гледай Страстите Христови като подготовка за Матера :)

Мел Гибсън, сценарист на филма, като видял Матера и веднага отсякъл, че това е мястото за филма да пресъздаде древния Йерусалим. Абе уникално място си е, спор няма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като се заговорихме за филми - гледай Страстите Христови като подготовка за Матера :)

Мел Гибсън, сценарист на филма, като видял Матера и веднага отсякъл, че това е мястото за филма да пресъздаде древния Йерусалим. Абе уникално място си е, спор няма.

 

Гледал съм го. Чак сега се усещам, че там е снимано... благодаря за насочването, ще го изгледам пак май :)

 

Благодаря на всички за безценните съвети! Започвам да преглеждам вариантите за наемане на кола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.