Прескочи до съдържание

xkcd.com


Георги

Препоръчани мнения

Има ли случайно други фенове на xkcd? :)

 

За незапознатите, това е уебкомикс, обикновено доста кратък, предимно на математическа/инженерна/интернет тематика. Вече не помня от колко години, всеки понеделник, сряда и петък денят ми започва с проверка на новия комикс. Това ми е любимото за интернет рекламата:

 

new_car.png

 

Превод: 

-Кога си купи колата?

-Странна работа. Купихме я като награда за 100-милионния посетител на уебсайта ни.

-И той не си я поиска?

-Така се оказва.

-Може би не е видял обявата?

-Мигаше и блестеше!

-Странно...

 

 

 

А понякога планирането на пътешествие изглежда точно по този начин :)

designated_drivers.png

 

Превод:

-Чакайте, кой ще кара?

-Защо? Май Том, нали?

 

-Да, но трябва да сме в 2 групи, една от които се нуждае от поне двама шофьори. 

 

-Някой трябва да закара Пол и Джулия, а Емили ще трябва да си тръгне към 10. Логистиката на това кой може да се напие хич не е тривиална.

 

-Да, и аз не мога да съм в една кола с вълка, защото ще изяде козата ми. 

-По дяволите!

 

 

 

Или това за многобройните часове в уикипедиа:

the_problem_with_wikipedia.png

Превод: за начина, по който при отваряне на една статия от уикипедия, вниманието ти привличат други линкове и лека-полека губиш часове – може да си тръгнал от статия за пропадането на мост и постепенно да стигнеш до Батман, 24-часов механичен часовник, тениски и мис мокра фланелка.

 

Понякога, като си нямам друга работа, просто отварям и цъкам на Random, винаги попадам на позабравени бисери :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм му голям фен също :) От известно време има и нов проект, в който отговаря на всякакви шантави въпроси. Примерно: "How much would the sea level fall if every ship were removed all at once from the Earth's waters?" или "What would happen if you tried to fly a normal Earth airplane above different Solar System bodies?".

 

btw за комиксите, като задържиш мишката върху картинката излиза и допълнителен коментар :)

Връзка към коментар

Е има си хас да не знам за коментара, гледах да избера такива, в които не е много ключове, че при някой точно там е развръзката :)

 

На новата рубрика и аз съм фен, нещо като математически Mythbusters в доста по-големи мащаби, само дето трябва да си представяш взривовете, а не можеш да ги видиш в действителност :)

Връзка към коментар

До тук са построили пясъчния замък, ще видим ще има ли още развитие :) Иначе много ме изкефи "Click and Drag". Доста време прекарах в скролиране. Накрая си написах един скрипт и свалих картинките :)

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Тая седмица what if е култово, според мен ще е интересно на хора запалени по географията :)

 

Накратко - какво се случва, ако източваме океаните лека полека. Кои острови изведнъж ще спрат да бъдат острови и т.н. Спойлер - накрая всичко е Холандия :)

 

http://what-if.xkcd.com/53/

Връзка към коментар

Хахах.. да.. и след първия километър вече имаме сухоземна връзка с Щатите.., което ме подсети за една темичка тук  :biggrin:

 

Да, темичката бързо затихна, но описанието на Красен ще остане завинаги в златната колекция :))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.