Прескочи до съдържание

Барселона - мнения и съвети


Препоръчани мнения

Здравейте!

И аз се готвя да посетя Барселона през октомври. Освен посочените тук забележителности съм си набелязала като задължително място за посещение и музеят на Пикасо. В парка Суитадела се намира каталунският парламент, където в почивните дни се организират посещения и смятам, че би било интересно да се види, имайки предвид и самата сграда като архитектура. На площада пред Катедралата Св.Еулалия пък всяка неделя по обяд барселонците танцуват техния национален танц Sardana.

Ще чета с интерес темата.

Връзка към коментар

Здравейте!

И аз се готвя да посетя Барселона през октомври. Освен посочените тук забележителности съм си набелязала като задължително място за посещение и музеят на Пикасо. В парка Суитадела се намира каталунският парламент, където в почивните дни се организират посещения и смятам, че би било интересно да се види, имайки предвид и самата сграда като архитектура. На площада пред Катедралата Св.Еулалия пък всяка неделя по обяд барселонците танцуват техния национален танц Sardana.

Ще чета с интерес темата.

 

Добре дошла :) Малко ми е объркано дали тези атракции ги даваш като добри идеи или питаш дали са подходящи?

Връзка към коментар

Добре дошла :) Малко ми е объркано дали тези атракции ги даваш като добри идеи или питаш дали са подходящи?

Благодаря за гостоприемството! :)

Извинявам се, че не съм се представила все още според изискванията тук, но любопитството на пътешественика надделява пред рутинните неща. :) И това ще стане...

За първи път ще ми е отиването в Барселона през октомври и няма как да препоръчвам каквото и да е. Споделям само намеренията си, пък вие ако имате желание, споделете впечатления.

Пътуваме обикновено 2-ма, като сами организираме пътешествията си. Ествствено подготовката за дестинацията е сериозна и предшества събитието поне няколко месеца. :) С езиците не сме на "ти", но с малко усилие - справяме се. :) Поради тази причина изчитаме де що има в мрежата за мястото, към което сме се запътили, включая и мнения на вече придобили впечатления от там. Всеки има своите предпочитания и пристрастия, но информация никога не е излишна. И аз не съм футболен запалянко, но защо пък да не отида на Камп Ноу и да видя съоръжение, което е най-голямото по брой на седящи места в Европа. :)  Вече бях на Сан Сиро в Милано и очакванията ми от барселонския гигант са повече :) Стига толкова. :)

По същество - интересувам се от история, архитектура, скулптура, живопис.

 

Все пак, да използвам случая, ще попитам: Освен до Монсерат, къде на друго място(на разстояние отиване-връщане в рамките на един ден + време 3-4 часа за разглеждане) може да се скокне от Барселона(с обществен транспорт)? Забележка: Пазаруване в Андора не ме интересува :)

Поздрави на всички в темата! :)

Връзка към коментар

Темата всъщност е заспала, защото Бисер отиде и се върна, и ни разказа!

 

Така че, ако имаш въпроси, питай!

Благодаря! :)

Питам! :) Имам ли някакъв шанс да се кача на кулата Агбар? :)

Връзка към коментар

Благодаря! :)

Питам! :) Имам ли някакъв шанс да се кача на кулата Агбар? :)

До 2012 не е било възможно. Обмисляли са да я отворят за посещения в почивните дни, но... не знам какво е станало.

Може да се разгледа фоайето.

 

За посещения по-нагоре можеш да попиташ на: comunicacion@agbar.es (най-добре на испански или френски).

 

Колко дни планирате за Барселона, та се замисляш и за извънградски турове?

 

Връзка към коментар

До 2012 не е било възможно. Обмисляли са да я отворят за посещения в почивните дни, но... не знам какво е станало.

Може да се разгледа фоайето.

 

За посещения по-нагоре можеш да попиташ на: comunicacion@agbar.es (най-добре на испански или френски).

 

Колко дни планирате за Барселона, та се замисляш и за извънградски турове?

за 5 дни ще сме там и мисля, че в единия от тях бихме могли да отидем някъде извън Барселона. Фигерас отпада, не съм фен на Дали.

Връзка към коментар

Дните може и да не ти стигнат само за Барселона. А щом те влече и модернистичната архитектура направо няма да ти стигнат дните. 

 

На север и на юг не че няма какво да разгледаш, но не и при първо посещение на града.

 

Имаше още една тема за Барселона, може и да си я видяла:

 

http://magelanci.com/topic/249-барселона/

Връзка към коментар

Дните може и да не ти стигнат само за Барселона. А щом те влече и модернистичната архитектура направо няма да ти стигнат дните. 

 

На север и на юг не че няма какво да разгледаш, но не и при първо посещение на града.

 

Имаше още една тема за Барселона, може и да си я видяла:

 

http://magelanci.com/topic/249-барселона/

Винаги правя 3 програми: мин., оптимум и максимум, та в програма максимум включвам и такива еднодневни екскурзийки извън т.н. база. Случвало се е да се осъществят... сакън, да не остане свободно време в бездействие:-))

Благодаря за отговора!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.