Прескочи до съдържание

Около 2 седмици в Тайланд и Камбоджа


Препоръчани мнения

 Освен всичко друго, гидът ни показа разни "скрити тайни" в някои от храмовете, които останалите туристи с гидове около нас пропускаха. Става дума за различни неща - място с добър изглед за снимка, скрит детайл, фреска или помещение в което се получава ехо само по един начин, чрез удар в гърдите и т.н.

 

 

 

Това е най-ценното да има местен с теб, не толкова какви ще ги бръщолеви. Аз първия път го направих по втория начин. Един от охраната ме разведе из оградените забранени части и показа много интересни места, до които другите нямаха достъп, и накрая му дадох  $1-$2 в местни пари. На излизане една японска група сочеше към нас, техният гид им обясни нещо "гайджин бла, бла.."  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моята книга, която предлагам (https://www.amazon.com/Angkor-Cambodias-Wondrous-Temples-Illustrated/dp/9622178022/) точно за това ми хареса. Има я историята, но и храмовете са разказани един по един с упътване от коя страна да влезеш, какво къде да погледнеш. Барелефите бяха разказани хронологично - вървиш, гледаш и сравняваш.

 

Там имаше съвета за Ангкор Ват да отидеш пред водните огледала за да се открият и петте кули, а не само фронтално, където ходят повечето туристи. Там го имаше и съвета за ехо-то, за който най-вероятно говори Duke - някъде около басейните във вътрешността на Ангкор Ват беше, седяхме със сестра ми и се тупахме по гърдите нещо :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с тупането е в храма известен от филма Томб Райдър. Много интересно място! Представлява съвсем малко помещение със само два входа и нещо като олтар в средата на светилището. Когато застанеш вътре в помещението с лице към олтара и удариш с ръка в гърдите си, чуваш силно ехо. Ако плеснеш с ръце или се удариш по друга част на тялото - няма ехо. Определено е много силно въздействащо...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Това с тупането е в храма известен от филма Томб Райдър. Много интересно място! Представлява съвсем малко помещение със само два входа и нещо като олтар в средата на светилището. Когато застанеш вътре в помещението с лице към олтара и удариш с ръка в гърдите си, чуваш силно ехо. Ако плеснеш с ръце или се удариш по друга част на тялото - няма ехо. Определено е много силно въздействащо...

 

Сега погледнах в книгата, че си спомням, че беше в самия Ангкор Ват. Явно има повече от едно подобни места. 

 

http://www.nc-mag.com/2013/11/wonders-of-world-angkor-wat.html

 

 

 

One room known as the Hall of Echoes is known for its acoustics. If you cross the room and stand with you back to the wall in the left corner you can simply thump your chest and listen to the sounds.

 

 

А това трябва да е твоето:

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Радвам се, че споделих с вас чуденките си. Точно такива усещания търся, когато пътувам- дребни подробности, които да ме накара да се почувствам част от мястото, на което съм.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз мисля да включим 2-3 дни Ангкор. Как е по-добре да се пътува - Банкок-СиемРип-Банкок и после Банкок-някъде си в Тайланд-Банкок или направо Банкок-СиемРип-някъде си-Банкок ? "Някъде си" не съм го измислила още, ще имаме общо 14 дни.

Връзка към коментар

Ами от Сием Рип до "някъде си" няма директни полети :lol:  (ако под "някъде си" говорим за другаде из Тайланд освен Банкок) Ако сте с катарците, обедното им пристигане е супер за полет направо към Сием Рип, така и така денят е изгубен и става само за дремане в самолет.  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз мисля да включим 2-3 дни Ангкор. Как е по-добре да се пътува - Банкок-СиемРип-Банкок и после Банкок-някъде си в Тайланд-Банкок или направо Банкок-СиемРип-някъде си-Банкок ? "Някъде си" не съм го измислила още, ще имаме общо 14 дни.

Зависи как ще пътувате. Дали ще е със самолет или с автобус. Ако е със самолет, то може от летището на Сием Реап да си потърсите дали има удобни полети на добра цена към дестинациите, които сте си набелязали.

Връзка към коментар

Наистина гледам, че няма директни полети до другаде освен до Банкок. Иначе в БКК пристигаме вечерта и си трябва нощувка, даже мислех 3 и после нататък по програмата. Общо взето се чудя къде да наместя тия 2-3 дни до Ангкор - в началото, края или средата на пътуването.

С автобус варианта от Банкок ли е пак и колко часа е пътуването ? Знам, че някъде е разисквано, но не съм си го записала.

Връзка към коментар

Наистина гледам, че няма директни полети до другаде освен до Банкок. Иначе в БКК пристигаме вечерта и си трябва нощувка, даже мислех 3 и после нататък по програмата. Общо взето се чудя къде да наместя тия 2-3 дни до Ангкор - в началото, края или средата на пътуването.

С автобус варианта от Банкок ли е пак и колко часа е пътуването ? Знам, че някъде е разисквано, но не съм си го записала.

Автобусът е около 6-7 часа.

Връзка към коментар

Наистина гледам, че няма директни полети до другаде освен до Банкок. Иначе в БКК пристигаме вечерта и си трябва нощувка, даже мислех 3 и после нататък по програмата. Общо взето се чудя къде да наместя тия 2-3 дни до Ангкор - в началото, края или средата на пътуването.

С автобус варианта от Банкок ли е пак и колко часа е пътуването ? Знам, че някъде е разисквано, но не съм си го записала.

 

Не си залужава автобусът, вече летят страшно много самолети и има добри цени. Щом сте вечерта, по-добре разгледайте Банкок. Накрая си вземете от Сием Рип самолет в деня на заминаването обратно. Така е най-оптимално, иначе едно безумно циклене из задръстванията на Банкок до летището и обратно кусурнайсе пъти. Да не говорим, че и това струва нещо, освен загубата на време.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Grishka, отиването до Камбоджа със самолет ще ти излезе по-евтино отколкото връщането, така че ако това е фактор, по-добре обмисли вариант за отиване със самолет и връщане с автобус. Аз купих отсечката Банкок - Siem Reap с Air Asia за 2655 бата  /приблизително 76 долара/ общо за двама с един чекиран багаж. С автобус доколкото знам е по 23 долара на човек, т.е. разликата не е толкова голяма. В обратната посока е по-сложно и по- скъпо - аз още се ослушвам и ежедневно разигравам комбинации с връщане до Чианг Май или Пукет, които следват в програмата ми. Ако планът ти е да летиш от Камбоджа до Бангкок /без придвижване до друго място/, виж и Cambodian Angkor Airways - в момента имат промоция - билет до Банког е 1 долар, с таксите става 61 . Неудобството е, че летят в късния следобед до BKK и трудно се комбинира с полет до следващата отсечка.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако решиш да пътуваш Сием Реап - Бангкок със самолет виж и тези - https://www.thaismileair.com/en/. Преди две седмици си купих билети за края на август по 54 долара. Имат сутрешен полет и кацат на основното летище. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Cambodian Angkor Airways - в момента имат промоция - билет до Банког е 1 долар, с таксите става 61 . Неудобството е, че летят в късния следобед до BKK и трудно се комбинира с полет до следващата отсечка.  

 

Как стои въпросът с чекирания багаж при тях, че аз нещо не мога да се ориентирам на сайта им....

включен ли е в цената или ?

Има цени по 61$ и от Банког към Сием Реп, вечерта в 8, което мисля е добре да се дислоцираш там и сутринта росен-пресен да ги мяташ...

Връзка към коментар

Честно казано не съм много сигурна. Сайтът им е много смотан - ето какво излиза като избереш да ти покаже таксите за багаж, свързани с полета 

 

Checked Bags

Bag fee information can vary.

 

Bag fees are subject to change - please contact airline for more information.

 

 

Ако се прилага общата им политика, би трябвало да е с включен багаж, но никъде не е казано изрично. В стъпките за покупка на билета също няма опция за добавяне на багаж. Не съм стигнала до плащане, за да видя какво излиза на билета като инфо за багаж, тъй като нямат полет за датата, която ми трябва и още се чудя дали да променя плановете, за да пътувам с тях или да търся друга опция.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно затова и аз съм лекинко озадачен... и при мен при стъпките по-натам не ми дава нищо за багаж.

Ако се метнем на тях ще докладвам :)

Редактирано от baiKolio
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

и на отиване и на връщане цените са около 110 евро за 2ма човека....

ОК, възможно е само при моите дати да е различно. На мен отиването, както ти казах ми излезе 2655 бат общо за двамата с един чекиран багаж /т.е. според това, което виждам, че са ми взели от картата - около 68 евро/. За връщането обаче нямам подобна цена :(

Редактирано от lyusi
Връзка към коментар

Много едностранно го мислиш. Минаване на граница, особено в Азия, винаги има риск. Рушвети, простотии, проверки... Пътищата не са магистрали. Изсипал си една камара пари да отидеш на другия край на света и да си причиняваш излишни проблеми, неудобства, както и още възможни такива, прецени дали си заслужава. Малкото спестени пари могат да ти излезат през носа. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.