Прескочи до съдържание

Около 2 седмици в Тайланд и Камбоджа


Препоръчани мнения

Да 68 евро за двама с един чекиран багаж за 28 февруари еднопосочно. Следя ги всеки ден - цената за дълго време беше по-висока - в момента, в който видях, че падна /явно е било някакво промо съвсем за кратко/, купих тази отсечка. Обратната не съм я купила още, тъй като на връщане искам да отидем до Чианг Май /на практика са два полета - до Банкок и оттам до Чианг Май/, затова още се назлъндисвам и чакам да падне цената, за да мога да ги купя на един билет, а ако не, да търся друга комбинация.

В момента с твоята дата (03.03.2017) през сайта на AirAsia цената с 1 чекиран багаж (не знам колко ще имате) е 260.76€ с включена такаса за КК. През rumbo.es цената за REP - CNX и един чекиран багаж, при плащане с Маестро е 212,83€. Без чекиран багаж - 188.80€

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси, за момента изчаквам, защото имам и вариант с Thai Smile /REP-BKK, BKK-CNX/ - 224 долара тотал за двамата с багаж, т.е. под цената на Air Asia, но няма да са на един билет.

 

А, и да се похваля - току -що купих и свързващия полет София - Истанбул. С Govolo.es през jetcost.es и плащане с American Expres паднаха на 177 евро общо за двамата /при цена на сайта на Turkis 120 евро/човек/. С edreams.es /пак през jetcost.es пада и на 80 евро/човек, но нямам подходящата карта/

Редактирано от lyusi
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Мерси, за момента изчаквам, защото имам и вариант с Thai Smile /REP-BKK, BKK-CNX/ - 224 долара тотал за двамата с багаж, т.е. под цената на Air Asia, но няма да са на един билет.

Ако комбинираш AirAsia за REP - DMK с 1 чекиран багаж (113,63 €) и Thai Lion Air DMK - CNX (36,68 €) с включен чекиран, цената e 150€ или около $167 (пак с Маестро през rumbo.es, но както каза, няма да са на един билет).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз мога ли да помоля в същата тема да ми препоръчата ресторант в Сием Реап с програма?

 

Около нощния маркет е пълно с ресторанти.

В Khmer Family имаше чудесно крокодилско. За програма не съм сигурен какво да препоръчам. В хотелът ни (2014) имаше ресторант със сцена и съответно програма с танци.

Връзка към коментар

Аз мога ли да помоля в същата тема да ми препоръчата ресторант в Сием Реап с програма? Четох, четох, но нищо не успявам да си харесам.

От хотела ще ти препоръчат - Апсара танци с включена блок-маса...
Връзка към коментар

От хотела ще ти препоръчат - Апсара танци с включена блок-маса...

 

Проблемът е, че сме 14 човека и имаме само 2 нощувки. Не съм сигурна как е с резервациите и прочие, но се притеснявам да не останем без автентични танци :huh:

Връзка към коментар

Пиши на хотела . Ние  бяхме в този и от там си купихме билетите. Хотелчето не е лошо - беше пълно с немско говорящи

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Мерси, за момента изчаквам, защото имам и вариант с Thai Smile /REP-BKK, BKK-CNX/ - 224 долара тотал за двамата с багаж, т.е. под цената на Air Asia, но няма да са на един билет.

 

А, и да се похваля - току -що купих и свързващия полет София - Истанбул. С Govolo.es през jetcost.es и плащане с American Expres паднаха на 177 евро общо за двамата /при цена на сайта на Turkis 120 евро/човек/. С edreams.es /пак през jetcost.es пада и на 80 евро/човек, но нямам подходящата карта/

 

 В цената на билета на Thai Smile влиза 20 кг чекиран багаж безплатно на човек, плюс храна на борда /топъл сандвич, сок, плодове, плодово мляко/, както и чай, и кафе. Самолетите им са нови, с доста по-широко място между седалките от тези на AirAsia, а температурата в салона е ок /пак за разлика от AirAsia, където поддържаха градуси близки до тези в хладилните камери/. Летях с тях преди 3 дни и съм впечатлена. Полет от Сием Риеп до Бангкок, който беше обявен с продължителност от час и 20 минути се изпълни за 45 минути. Някой питаше и за VOA-та на летището в Бангкок  - извадихме я за 20 минути. В Сием Риеп се вади още по-бързо. Яка манифактурка от няколко служители - един бие печати, един лепи визата. Докато оставих документите и платих на едното гише и се предвижих до гишето за получаване - визата беше готова.

Редактирано от nisti75
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз питах, мерси! Аз също смятам, че при сходни цени алтернативата с Thai smile е за предпочитане. Ослушвам се просто защото имам много време до тогава, пък и ми остана само този полет, та все се надявам, че някое промо може да смъкне още.

Връзка към коментар

Аз питах, мерси! Аз също смятам, че при сходни цени алтернативата с Thai smile е за предпочитане. Ослушвам се просто защото имам много време до тогава, пък и ми остана само този полет, та все се надявам, че някое промо може да смъкне още.

Свалят цените периодично с по 10 -15 долара, просто ги следи. Седят така 4-5 дни и пак ги вдигат. Аз купих моя полет месец и малко преди да летим.

Връзка към коментар

chandni тая оферта през rumbo  е чутовна!

полет до сием реап ми свали 60 евро, до пукет 25, а от сурат до банкок 20 евро.....при такива цени най-вероятно и ние ще използваме самолета от банкок до сием реап, а не рейса....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

chandni тая оферта през rumbo  е чутовна!

полет до сием реап ми свали 60 евро, до пукет 25, а от сурат до банкок 20 евро.....при такива цени най-вероятно и ние ще използваме самолета от банкок до сием реап, а не рейса....

Само трябва после да почакаш час-два-три на чата с AirAsia да ти добавят полетите в акаунта при тях. :)

Връзка към коментар

Темата е безкрайна, попрочетох по диагонал. Само 2 въпроса имам:

 

1. Още ли важи 3 месечната карантина? Тоест, ако направя една покупка, няма да мога да ползвам картата следващите 3 месеца на сайта, така ли?

 

2. Промоцията за Маестро постоянна ли е или от време на време?

Връзка към коментар

1.Важи, макар че при някои хора е минавала повече от веднъж.

2.Не е постоянна-променят се и отстъпките, и картите, с които се постигат.

В онази тема е разисквано подробно и най-пълна и актуална информация по въпроса с отстъпките с карти ще намериш там.

Връзка към коментар

При нас две карти минаха по три пъти... Първата едно плащане и после в рамките на месец - месец и половина още 2 пъти. Втората - 3 пъти в рамките на 2 дни.

Връзка към коментар

Ами нас ни пусна - направихме 3 резервации една след друга с една карта. Докато не пробваш, няма да разбереш дали ще можеш или не.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Погледнах и аз промоцията в rumbo. Дава ми крайна цена на човек + 1 багаж за Банкок - Сием Рип 55 евро за моята дата. В сайта на Air Asia излиза 63 евро (ако смятам с правилния курс). Аз трябва да купя 12 билета, а в rumbo дава само до 9, т.е. ще трябва на два пъти и не е ясно дали ще ми позволи да ползвам отново картата за още билети от същия полет. Проблемът е, че никой от компанията няма такава карта, тепърва ще трябва да вадим и не знам доколко има смисъл, за да спестим едни 8 евро на човек. Поне за този полет, де, иначе явно има смисъл за бъдещи промоции. А само с карта на ПИБ ли става?

Grishkata, на теб ти дава цена 60 евро до Сием Рип за 1 билет ли или за 2?

Редактирано от Narya
Връзка към коментар

Защо не пробваш да поискаш групона цена от авиокомпаниите? AirAsia са скъпчии, но прабвай другите, които летят по маршрута - Cambodia Air, Thai Smile, може да има и други.

 

Ние сме 14 човека и мен много ме притеснява, като купя първите 9, да не ми откаже картата за другите 5. В краен случай, взимаш останалите билети на стандартната цена от сайта на авикомпанията и това е. Пак си на далавера. На мен ми трябват 3 полета общо - KUL-REP, BKK-HKT и HKT-SIN. Последния си взех страхотна групова цена от Jetstar - 52 евро на човек с багаж, при положение, че на сайта им го дава за 62 евро. На AirAsia полета от толкова почва, чисто. През румбо ми излизаше по 49 евро, но за 3 евро разлика, не си заслужава. Че чакам KUL-REP на промоция и ще пробвам тогава, пък каквото стане :)

Връзка към коментар

Уау, аз си мислех, че няма други ентусиасти като нас да пътуват толкова народ, а вие сте дори повече. :) Това е вариант, да, да купим колкото можем билети на промоция, а другите редовни, ако не стане.

Това с груповите оферти е идея, ще проуча, мерси.

Редактирано от Narya
Връзка към коментар

Никъде не можеш да купиш повече от 9 билета наведнъж просто така, трябва да искаш групова цена от компанията. Пробвайте, може да ви дадат отстъпка и да няма смисъл да ползвате тези сайтове. При всички случаи, като купиш 9 билета, останалите най-вероятно ще са на по-висока цена.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Въпрос на късмет, зависи колко места са заложени за дадена цена. Когато е на промоция, местата са много малко.

 

Като говорим за промоции, колко най-евтино излиза BKK-HKT? В момента, най-евтини са на Thai - 40 евро, ама ми се струва, че може още надолу.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.