Прескочи до съдържание

Съвети за Индонезия


digitalpr

Препоръчани мнения

Накратко, планирам да прекарам двайсетина дни в Индонезия. Миналата година бяхме в Тайланд и Камбоджа. Обиколихме бая места, и като че ли най-много ни харесаха хубавите по-пусти плажове (Ko Rok, Ko Poda, Ko Lanta), дневните boad-trip-ове и шнорхелинга. Можеби нещо подобно търся и тук. Бихте ли споделили мнение към кои региони да се насоча.

 

Като цяло природните забележителности ме привличат повече от храмовете по такива места, макар че имам съмнения дали да не видя и Borodubur и Prambanan. Какво ще кажете, струват ли си?

 

Някой ходил ли е към Raja Ampat? Чета че шнорхелинга там е едва ли не the best.

 

Приемам всякакви предложения са интересни места :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За страната с 13 000 населявани острова 20ина дни са нищо. Като се почне от Джогджа и гореспоменатите храмове, през Бромо, Kawa Ijen, Бали, Джилитата,  Флорес  - Labuan Bajo  и Keli Mutu,   та до Западно Папуа и това Raja Ampat. Само че там е за дайвинг и гмуркачи със сериозен опит, защото всичко интересно е под 15м.

Мога да дам съвети и за Борнео ( Tanjung Puting NP) и Сулавези (Toraja).

Засега това се сещам...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това което казваш за Raja Ampat e много важно, аз имам плавници и шнорхел. Ще прочета за всичките тези неща, които си споменал и ще пиша :)

Редактирано от digitalpr
Връзка към коментар

Май досега не съм срещал желаещи за Комодо в темите за Индонезия. Не ми се рови , но съм сигурен , че има хора стигали дотам и с познания.

Та каква е логистиката , турове , цени , време ?

 

Явно има причина никой да не ходи там.

На мен би ми било много по-интересно от безбройните свещени храмове , дето като видиш първите все едно си видял всички.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами не е много евтино, като гледам. От Джакарта до най-близкото летище, което е на съседен остров (западен Източен Nusa Tenggara, хъ-хъ), в края на септември намален двупосочен билет с включени 20 килограма багаж излиза към 300 кинта. Конкуренция сред авиокомпаниите май почти няма, другият вариант е с фери. Оттам нататък - пълно е с предложения за турове из района, ама не ми се мисли какви цени ще извадят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май досега не съм срещал желаещи за Комодо в темите за Индонезия. Не ми се рови , но съм сигурен , че има хора стигали дотам и с познания.

Та каква е логистиката , турове , цени , време ?

 

Явно има причина никой да не ходи там.

На мен би ми било много по-интересно от безбройните свещени храмове , дето като видиш първите все едно си видял всички.

 

Аз съм изключително голям фен да отида, на първо място ми е за местата, където не съм ходил и така и не можах да открия някой от обичайните заподозрени да ходим заедно есента. Вече толкова рисърч съм направил през последните две години, че имам чувството, че съм ходил няколко пъти.  :lol:  Сам просто ще излезе златно с всичките му летищни трансфери, които трябва да се направят. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За страната с 13 000 населявани острова 20ина дни са нищо. Като се почне от Джогджа и гореспоменатите храмове, през Бромо, Kawa Ijen, Бали, Джилитата,  Флорес  - Labuan Bajo  и Keli Mutu,   та до Западно Папуа и това Raja Ampat. Само че там е за дайвинг и гмуркачи със сериозен опит, защото всичко интересно е под 15м.

Мога да дам съвети и за Борнео ( Tanjung Puting NP) и Сулавези (Toraja).

Засега това се сещам...

Хмм... Храмовете да кажем че не са ми много задължителни, но не ги изключвам напълно.

 

Шнорхелинга наистина трябва да е на няколко метра. Какво ще кажеш за Bunaken и Lembeh? Също така за Gili islands? Ако и плажовете са "от картичките" това ще е идеалната комбинация. Дневни трипове с лодки също са голям плюс за конкретно това пътуване.

 

Bromo ми харесва, Kawah Ijen също, но ако трека до тях е труден, има отвеси и стръмни участъци, няма да срещна особена подкрепа :) Иначе аз мога да се кача навсякъде :)

 

Национални паркове, тип гледане на животни в плен, дрогирани и "спасени" не ми допадат. Почти съжалявам, че яздих слон в Тайланд. Едва ли това му е била мечтата на слона...

Редактирано от digitalpr
Връзка към коментар

Ами не е много евтино, като гледам. От Джакарта до най-близкото летище, което е на съседен остров (западен Източен Nusa Tenggara, хъ-хъ), в края на септември намален двупосочен билет с включени 20 килограма багаж излиза към 300 кинта. Конкуренция сред авиокомпаниите май почти няма, другият вариант е с фери. Оттам нататък - пълно е с предложения за турове из района, ама не ми се мисли какви цени ще извадят.

Директен полет има от Денпасар. Спомням си че летяхме за около 30-40$. Туровете са около 350 000 пак по памет. Подробностите съм ги описал в тази тема .  Пак там съм писал и за Бромо.

За вътрешни полети из Индонезия търсим чрез http://www.nusatrip.com/en ,  а купувахме от   http://en.tiket.com/. В момента най-евтината АК е https://www.sriwijayaair.co.id/welcome.php , но естествено трябва да се оглеждате за  промоции. В последния момент излизат много атрактивни от http://www.lionair.co.id/ - с тях летяхме от Джакарта до Ломбок за под 20$. Дебнене му е майката ( достатъчно е в Нусатрип), особено в район където разстоянията се измерват в летателни часове. 

Национални паркове, тип гледане на животни в плен, дрогирани и "спасени" не ми допадат. Почти съжалявам, че яздих слон в Тайланд. Едва ли това му е била мечтата на слона...

На Калимантан се ходи заради орангутани най-вече, пробоскуси и терсиери. Там 3дневен тур на лодка за двама е около 5млн. но си заслужава

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Често споменавш шнорхелинг, но оставам с впечатлението, че не си много опитен. Когато се подготвях за пътуването ми, много често срещах предупреждения за силни течения в индийския океан около Бали. Доста опитни плувци разказваха за сериозни проблеми. Така, че ми се струва, че най-добре е на шнорхелинг да се ходи с инструктур на подходящи места. А за забележителностите на Ява освен страхотните Borodubur и Prambanan може да се отиде на джип сафари до вулкан.

За Бали мога да кажа, че е прекрасен остров, но колкото и странно да е, плажът му не ми е приоритет. Има толкова други неща за гледане, които класическите плажни дестинации нямат, че не ми остана време за плажуване. Ако ти е интересно за Бали и Ява съм писала в блога си (виж подписа).

Връзка към коментар

Често споменавш шнорхелинг, но оставам с впечатлението, че не си много опитен. Когато се подготвях за пътуването ми, много често срещах предупреждения за силни течения в индийския океан около Бали. Доста опитни плувци разказваха за сериозни проблеми. Така, че ми се струва, че най-добре е на шнорхелинг да се ходи с инструктур на подходящи места. А за забележителностите на Ява освен страхотните Borodubur и Prambanan може да се отиде на джип сафари до вулкан.

За Бали мога да кажа, че е прекрасен остров, но колкото и странно да е, плажът му не ми е приоритет. Има толкова други неща за гледане, които класическите плажни дестинации нямат, че не ми остана време за плажуване. Ако ти е интересно за Бали и Ява съм писала в блога си (виж подписа).

Ааааа, въобще не претендирам за опитност. Пробвах - не ми хареса особено. А и няма толкова тежести за мен, ха-ха-ха!

За шнорхелинг имам предвид до 5-6м дълбочина, а за това едва ли е нужен инструктор ;)

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Мисля, че Diana визираше мен :D Права си, нямам много опит, правил съм го 3-4 пъти в Тайланд и Гърция. Просто много ме кефи да снимам под водата :) На повече от няколко метра не съм се гмуркал.

 

Чета за Gili Islands и мисля, че това ще е една от спирките ни за мижеби 4-5 дни.

Редактирано от digitalpr
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чета за Gili Islands и мисля, че това ще е една от спирките ни за мижеби 4-5 дни.

 

Гили и вие ги включихме в програмата, не знам кога ще ходиш,  ако сме преди теб, ще разказваме.

Връзка към коментар

Май досега не съм срещал желаещи за Комодо в темите за Индонезия. Не ми се рови , но съм сигурен , че има хора стигали дотам и с познания.

Та каква е логистиката , турове , цени , време ?

 

Явно има причина никой да не ходи там.

На мен би ми било много по-интересно от безбройните свещени храмове , дето като видиш първите все едно си видял всички.

Ами аз съм от ходилите там няколко пъти :) Като цяло о-ва до който организират туровете - о-в Ринча е с варани, които са налягали под помещението на кухнята, изглеждайки упоени. Вероятността да ги видиш на самия тур е малка. Макар, че веднъж видяхме 2 доста едри екземпляра да се бият. Може би, като за първи път и да е интересно...Много по-инетересно е да се видят на о-вите на Юг, където са свободни - но това със дневен трип няма как да стане. Полета от Бали е ~1,30 мин. Летят Гаруда, Транс Нуса и Лайън. Цените се движат ~120-230$ за двупосочен билет. Може, ако се купят по-рано и по-евтини да има.

Като изключиме Гаруда, вероятността да Ви променят / отменят полета на другите 2 е много вероятен, така че не правете скорошни планове за друг полет след това, демек подходете с резерв :)

Понеже стана въпрос за Раджа Ампат - това е страхотна дайв дестинация, но само за шнорхелинг не знам до колко си струва. Със същият успех ако се остане на Лабуан Бажо /селото от където тръгват лодките за Комодо/ може да се направят дневни трипове до някой от дайв сайтовете в парка, които са уникално красиви. Точно колкото и на Раджа Ампат ще видите със шнорхел.

Ако някой иска да ходи да шнорхелира и да види наистина красиви неща, това е мястото -Комодо. Гилитата са за magic mushrooms:)

Редактирано от malDivka
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Островите Гили са много малки и нямат летище. Стигат се по вода или от Бали, или от Ламбок. Ние бяхме 2 нощувки на най-малкия Гили Мено - спокойствие, хубаво време,плажове като от картинките, малко хора, всичко на пешеходно разстояния. Но островът е малък, има няколко ресторанта и една уличка с 3-4 бюджетни заведения. За повече вечери може и да омръзне.

Теченията бяха наистина силни и тъй като плувам много зле, почти не съм влизала във водата. Но се предлагаха типове с лодки, които може би стигат до по-достъпни за шноркелинг места.

Най - големият Гили остров е доста по - оживен и там май има доста нощен живот, четох, че има много бекпекъри, но ние го посетихме само за няколко часа през деня.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаш ли писано как стигнахте до там и какво точно правихте, че не съм мяркала тема, а ми е страшно интересно?

Не,все още не съм писал.

През Макасар и Джаяпура.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.