Прескочи до съдържание

Sofia - Amsterdam one way 27.8


Препоръчани мнения

Пристигането е важно да е на 27-и, тръгването може и да е на 26-ти вечрта.

Изпуснах едни билети на Aegean по 100 евро, сега най-евтиното е Lot около 190.

Гледам Wizz до Брюксел или Дортмунд и оттам с влак е около 3-5ч, но цените са плашещи, по над 200лв. За Юни месец имаше и по 20лв, за Юли по 80-100, не мога да разбера какво толкова интересно се случва края на Август, после за Септември пак са евтини.

Не мога да измисля други комбинации...

Връзка към коментар

post-2276-0-44393700-1470147778_thumb.png

 

Tова не върши ли работа? Пристигането е на 26-ти, на 27-ми цените са същите, но не знам колко рано/късно трябва да пристигнеш в Амстердам.


P.S. Ужас! Току-що видях, че azair ми е дал всички полети през септември. Съжалявам и аз се подведох...

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На учащите им свършва ваканцията, а на работещите в чужбина българи -отпуската. Края на август, началото на септември билетите по правило са доста скъпи  :)

Дано намериш вариант все пак.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Защо не опиташ до някое близко летище и след това с FlixBus. Гледам че билетът Дюседлоф - Амстердам е 26 €. Е, пътува се 3 часа още, през нощта, но в ранни зори ще си в Амстердам.

 

С влак е доста по-скъпо, особено от Брюксел..... :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Края на август е другата коледа, вторите най-скъпи билети през годината :) Прегледай azair, прегледай дали ще има някой жокер от традиционна и стискай палци. С оглед на обстоятелствата, това на ЛОТ е даже добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това, което аз съм правил многократно, изглежда и сега ще проработи с най-ниска цена. Самолет + влак.

 

за 26.08

Уиз София - Дортмунд за 130 € (ако имаш Дискаунт ~120€)

 

post-72-0-94316600-1470183106_thumb.jpg

 

и след това приятните Дойчебан Дортмунд - Амстердам Централ (може и до Схипол, ако то ти е крайната цел), за скромните 19 € без място

post-72-0-64502300-1470184059_thumb.jpg

 

Както писах, правил съм го това упражнение поне 5-6 пъти. Липсва стрес, приятни няколко часа с влак до Амстердам. Единствено трябва да следиш за гарите, където трябва да слезеш и да се прекачиш. На сайта на DB  са указани платформите (коловозите) на които спира твоя влак, и съответно на следващия. Гарите в Рурска област са еднотипни, ако си ползвал някога някоя в този район, няма да имаш трудности никъде, но ако не си, на сайта на DB има план-схеми на всяка гара.

 

За трансфера от летището на Дортмунд до централната гара на града се пътува или с автобус, или с автобус до Аплербек (приятно и спокойно предградие на Дортмунд с хубав парк), и от там метро до центъра. Имахме тема точно за този маршрут за едно пътуване на Оги. Потърси я с търсачката на форума.

 

Total 140-150€

 

Същите цени и модел излизат и за следващия ден - 27.08.

Успех!  :)

 

П.П. Сега обърнах внимание на детайлния план на сайта на DB, че пътуването на 26-ти. и в двата най-евтини варианта включва отсечка с автобус по средата на пътя. По-скъпите варианти не включват автобус, сменят се само влакове.

 

Може да разцъкаш тук https://meinfernbus.de/за варианти само с автобус от Дортмунд до Амстердам.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това, което аз съм правил многократно, изглежда и сега ще проработи с най-ниска цена. Самолет + влак.

 

за 26.08

Уиз София - Дортмунд за 130 € (ако имаш Дискаунт ~120€)

 

attachicon.gifsof - dtm.jpg

 

и след това приятните Дойчебан Дортмунд - Амстердам Централ (може и до Схипол, ако то ти е крайната цел), за скромните 19 € без място

attachicon.gifdtm - ams.jpg

 

Както писах, правил съм го това упражнение поне 5-6 пъти. Липсва стрес, приятни няколко часа с влак до Амстердам. Единствено трябва да следиш за гарите, където трябва да слезеш и да се прекачиш. На сайта на DB  са указани платформите (коловозите) на които спира твоя влак, и съответно на следващия. Гарите в Рурска област са еднотипни, ако си ползвал някога някоя в този район, няма да имаш трудности никъде, но ако не си, на сайта на DB има план-схеми на всяка гара.

 

За трансфера от летището на Дортмунд до централната гара на града се пътува или с автобус, или с автобус до Аплербек (приятно и спокойно предградие на Дортмунд с хубав парк), и от там метро до центъра. Имахме тема точно за този маршрут за едно пътуване на Оги. Потърси я с търсачката на форума.

 

Total 140-150€

 

Същите цени и модел излизат и за следващия ден - 27.08.

Успех!  :)

 

П.П. Сега обърнах внимание на детайлния план на сайта на DB, че пътуването на 26-ти. и в двата най-евтини варианта включва отсечка с автобус по средата на пътя. По-скъпите варианти не включват автобус, сменят се само влакове.

 

Може да разцъкаш тук https://meinfernbus.de/за варианти само с автобус от Дортмунд до Амстердам.

Kупих го този вариант, а сега билетите за влака онлайн ли ги купуваш или на място? Питам, защото ако е онлайн, трябва да са флексибъл, понеже не е сигурно точно в колко ще кацне самолета.

Връзка към коментар

По принцип цените на билети с влак до Амстердам не са фиксирани и ако се купят в деня на пътуване може да са много по-скъпи.

 

Иначе съм летяла много пъти София - Дортмунд и тъй като полетът е рано сутринта закъснение никога не е имало.

Връзка към коментар

Е то за беля винаги може да стане не така, както е по план.  Погледните цените на влаковете на сайта на Дойчебан "от днес за утре" - аз намерих нещо в порядъка 35 евро - реално цената е двойна, но ти спестява един куп притеснения :). Ако нямаш предварително билет, дори да е затворено летището в Дортмунд по някаква причина и да кацнете в Кьолн или Шарлероа, имаш гъвкавост, без да се налага да си купуваш втори билет.

Но лятото би следвало (почти) да няма метео проблеми, които да причиняват закъснения... :)

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.