Прескочи до съдържание

Свободно време в Баден-Баден и Мадрид


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Купихме си самолетни билети за септемврийските празници с прекачване. На отиване това е Karlsruhe/Baden-Baden Airport (FKB airport), а на връщане Madrid-Barajas Airport (MAD airport).

В Баден-Баден имаме 5:25ч. време от единия до другия полет, а в Мадрид - 4:20ч. 

Въпросът ми е достатъчно ли е времето в Германия, за да се отскочи за час-два до Баден-Баден или е много трудна задача? Ако да, моля споделете начин за придвижване до градчето. За Мадрид съм сигурен, че няма как да се отиде до града за това кратко време, ама все пак и за него да си питам (или поне нещо интересно около летището). 

Връзка към коментар

Мадрид до центъра с метрото е точно 45 мин. на посока и наистина не си заслужава.

5 евро е билетчето.

По-евтино е с директното влакче до Аточа , но там пак трябва да ползвате метро до центъра.

 

Предвид огромните разстояния на Барахас между гейтовете , не си струва да ходите до Мадрид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За стопа в Мадрид.

 

Излизане би имало смисъл, само ако кацате и излитате от Т4 и не взимате-оставяте отново багаж.


Дори тогава, няма да има смисъл да се ходи точно до Сол, а например до Нуевос Министериос или Реколетос.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За 5ч. престой в Мадрид разгледах двореца. Ходих и се върнах с влака с едно прекачване. Успях да се вместя във времето, ама имаше възможност да изпусна самолета.

Според мен, както Александър те съветва, ако кацате и излитате от Т4 и нямате чекиран багаж, може да идете до Мадрид с влакчето. Дори и градината на гарата Аточа само да видите пак е нещо.Предварително си разпечатайте разписанието на влаковете, че са на половин час.

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Преди няколко месеца бях в Баден-Баден, но с кола. Току що погледнах за възможните връзки от летището. Има автобус (номер 285), който пътува веднъж на час до гарата (Baden-Baden Bahnhof) 28 минути. Но от гарата до центъра ще са Ви необходими още около 15 минути.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Май не са ходили много хора до Баден-Баден. Ако този автобус който е през час е единствения вариант, май и това отпада...  :unsure:

 

Някой с прясно инфо?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.