Прескочи до съдържание

Какво правите с домашните любимци по време на път


Препоръчани мнения

Гутен таг на всички  :) 
 

Много силно ме вълнува въпросът какво правите с домашните си любимци, когато сте на път?
Кучета, котки, кой ги гледа, извежда, храни, чисти? Ползвате ли хотели за животни и ако да, кои?
Аз имам проклета котка, както споменах вчера в една тема, и вече ми се изчерпаха опциите за детегледачи. 

Готова съм да плащам на накой да идва да го гледа у нас, но няма гора от ръце  :) 
Махмут, котаракът ми, освен това има и проблеми с част от хигиенните навици, така че положението става още по-зле...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаме куче, сложно ни е логиситчески, но когато моите родители са заети, го водим при на мъжа ми техните. 1-2 пъти бяхме на косъм да прибегнем до хотел, но добре, че в крайна сметка не се наложи. За кратко време знам , че котките могат и сами да се гледат като оставиш достатъчно храна и вода. Вероятно като се прибереш ще има яко чистене и някоя друга поразия :)

Връзка към мнение

С котка съм от 7-8 години. И аз изреждах няколко приятели, които идваха по празници и отпуски да хранят котето (на 2 дни).

Положението обаче стана сходно на твоето - неудобно вече да ги викам. Още повече, че ми се е налагало на няколко пъти отсъствие от 1 до 2 месеца и тогава....на помощ идва хазяйката (живея под наем). Имам късмета жената да се съгласи срещу много малка сума на месец да идва през 2 дни и да дава храна, вода и да чисти (също не е с най-превъзходните хигиенни навици:) Което също е и чудесен вариант по празници - приятелите ми основно не са от София и пътуват, а също голям процент от обкръжението ми е вече с деца и много ангажименти.

Ако нямаш опция с хазяин пробвай с някого от блока (бях говорила и с домоуправителя, но ми отказа :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Докато имахме куче, отиваше на хотел, когато пътувахме извън страната. Винаги го взимахме с нас, когато беше възможно.

С котката се оказа по-сложно, имаме два варианта: родителите ми и моя приятелка. Последните два пъти обаче никой не можеше да я вземе и я оставихме сама в къщи с ключ във ветеринарката (клиниката е наблизо) и у майка ми - и двете минаваха да я хранят и да изчистят, но котето се чувстваше самотно. И двата пъти ни посрещна много любезно на вратата и даде да се разбере, че не й е приятно да стои сама.

Редактирано от Еmilia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз ги виках на два дни, но Махмут е самотен и освен това, като реши. т.е той го прави ВИНАГИ, да се изходи извън тоалетната, за два дни миризмата става превъзходна. На всичкото отгоре от скоро живея на това място и не съм достатъчно близка със съседите, за да им кажа, здравейте, искате ли да чистите котешки акета 10 дни, защото ще пътувам  :rolleyes:

Редактирано от Мина
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, на два дни!!! При моята прекрасна идваха всеки ден, а понякога и по два пъти на ден. Случва се и тя да изрови нещо от тоалетната и то да изхвърчи на паркета :lol:  последният път сложихме и втора тоалетна, но тя само се беше разхождала в нея, без да я ползва по предназначение. Когато си дойдохме, само заради нас, за да ни зарадва, я използва и нея.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Затова вкъщи има железен закон: никакви домашни любимци! Който иска такъв, поема абсолютно всички грижи за него и спира да пътува :P Засега няма желаещи да си вземат любимец :lol:

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Имаме и ние един британец с много особен характер, не дава да се доближават  до него чужди хора, почва да ръмжи и да съска. Добре, че няма проблеми с хигиенните навици. Имаме приятели, които се грижат за него, когато ни няма, идват всеки ден, защото с този характер не можем да го дадем никъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние сме с кокер-шпаньолка от 10 години, но тя на друго място не може да живее и когато пътуваме майка ми се пренася в нас, за да се гледат  :) .  Но от няколко месеца имаме 2-ри кокер и не знам как ще бъде, ако пътуваме цялата къща и останат кучетата :-))))). Майка ми каза, че едното ще гледа, а за второто да си правим сметка :-)

Ще пиша допълнително :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мойто куч си има две баби, ако едната не може - пращам го при другата ..... така правя и с детето  :lol:       Преди години го пращах на хотел, но после го взимах от там със жестока депресия, та вече никога не бих го пратила на хотел ! Съвсем нормално е да се депресира : изоставят го на чуждо място, в клетка, от която УЖ го разхождат 3 пъти на ден, не знае стопаните му дали са го изоставили завинаги или ще се върнат ...... ако нещо бабите сега не биха могли да го гледат, вместо да го пращам на хотел, ще си отменя пътуването !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моята баба живее на другия край на София, където са и приятелите ми, а аз съм заточена в краен квартал. Драмата е пълна. На всичкото отгоре "детето" Махмут няма имунизации и т н, което не го прави желан гост по хотелите, кастриран е, но въпреки всичко се разгонва и бушува по цели нощи. Когато не е разгонен, ни буди по два пъти на нощ за храна.
Или е куку, или аз съм допуснала чутовни грешки в отглеждането му. 

Добре че нямам деца все още...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Той звяр тоз Махмуд, бе! :)

Ние имаме БОК - сигурно е 70кг. Живее на двора, не понася транспортиране, т.е. хотел е изключен. Единствена опция е средната ми дъщеря да се пренася за кратко в къщи, за да го разхожда, защото малката рискува да бъде влачена като в анимационните филми. Но става все по-трудно да му осигуряваме компания...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ние сме с котка, ако пътуването е около 4-5 дни си стои сама :) повече храна и вода и няма проблеми. Е, малко е сърдита като се върнем, но бързо ѝ минава. Ако пътуването е по-дълго викам родителите ми от Самоков :) голяма разправия е, но с приятелите е много сложно, никой не иска да се разкарва и занимава ...

Връзка към мнение

Може да си направим клуб за взаимопомощ. Да си гледам животните един на друг. Аз доверие ви имам, ценности вкъщи не държа, освен Махмут  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Моята баба живее на другия край на София, където са и приятелите ми, а аз съм заточена в краен квартал. Драмата е пълна. На всичкото отгоре "детето" Махмут няма имунизации и т н, което не го прави желан гост по хотелите, кастриран е, но въпреки всичко се разгонва и бушува по цели нощи. Когато не е разгонен, ни буди по два пъти на нощ за храна.

Или е куку, или аз съм допуснала чутовни грешки в отглеждането му. 

Добре че нямам деца все още...

 

Продават едни автоматични хранилки за котки. Това би ви решило проблема със събуждането през ноща.

Връзка към мнение

Аз ще споделя опит от другата гледна точка - аз съм "детегледачката". Нямам никакви домашни любимци, но за сметка на това през около месец гледам кучетата на роднини (вече от 13 години). Най-често е за 3-4 дни, а най-много е било по 2 седмици. Всеки ден се ходи и е голяма разправия, защото са в друг квартал. Но пък животинките са много добри, свикнали са с мен и много ми се радват. И аз като нямам мои животни, на които да се радвам - много ги глезя.

За сега, не са правили много големи бели. Само един път бяха убили една котка и целите бяха в кръв, та трябваше да им мия муцуните :)

На хотел не им харесва въобще.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Откакто почнах с месечните лирични отклонения в Азия се наложи да продам дори домашните любимци, на които им трябва храна веднъж месечно.  :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Откакто почнах с месечните лирични отклонения в Азия се наложи да продам дори домашните любимци, на които им трябва храна веднъж месечно.  :lol:

да не си имал змия ?

Връзка към мнение

Първо се наложи да махна тези, дето ядяха с през два дни. 

 

post-2200-0-30722300-1470311382_thumb.jpg

 

После и тези, които могат да ядат и веднъж месечно.  :lol:

 

post-2200-0-95815400-1470311391_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нашият куч го водим при една от двете баби. Обикновено вървят комплект с малкото, но сега при последното пътуване оставихме каката на самоотглеждане вкъщи ( под зоркия поглед на сестрата на половинката с която сме в една кооперация ), а тя взе, че прояви желание да се грижи и за кучо :O , който по принцип си е неин, само дето през всичките девет години аз се разправям с него...

Досега и доверявахме само рибките .... и всеки път като се върнем половината популация е хванала пътеката.... При проведеното вътрешно разследване се оказа, че дават фира от преяждане. Притеснявала се да не вземе да ги умори от глад, та .... Драмата е, че малкото си ги е кръстила и си ги знае по име, та ги търси...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

привет, малко да повдигна темата, евентуално ще ни се наложи по спешност да търсим хотел за котето ни за 4 дни, поради невъзможност на "бабите й" да я гледат, докато отсъстваме, както е ставало досега, и сърцето ми се къса, та реших за всеки случай да питам и тук дали някой има опит /конкретно за коте/ с даден хотел?

Редактирано от antea
Връзка към мнение

Аз имам и препоръчвам „Грижовници“. Многократно съм оставяла Махмут там и всеки път го взимат въпреки скандалния му нрав. Имат котешка стая в центъра, на ул. Борова гора. Имат и нова къща в Бояна, не знам там каква е хавата още. 
Контакти: Милена 0889205440

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.