Прескочи до съдържание

Какво правите с домашните любимци по време на път


Препоръчани мнения

мерси! точно от всичките, които гледах, техният сайт ми допадна най-много и ще ми е полезно да споделиш още нещо - стаята достатъчно голяма ли е /разбрах, че по едно коте взимат/ или миниатюрна, всичко обезопасено ли, че най-големият ми кошмар е свръхдомашното коте изведнъж да изскочи някакси навън и да попадне на улица?

Връзка към мнение

Няма начин да попадне на улицата. Понякога има повече от една котка, но много зависи от натовареността. Има една стационарна котка там, която се казва Точка, много мила, игрива и добричка. Ако стане напечено, могат да преместят котето гост само някъде. Стаята е голяма, като за човеци, има катерушки и играчки. Мисля, че ще се чувства много добре животното. Хората са супер печени и грижовни. Моят котарак наистина е тежък социопат и не понася други форми на живот, местения, пътувания и т н, но там не го мисля, оставяла съм го много, много пъти. Единственият случай, когато сме имали проблеми, е когато го оставих за 10 дни, имаше 2 други котки и 2 заека (в клетка). Другите котки се опитвали да играят с него, но той никак не бил радостен от този мерак за приятелство и не ми даваше да го гушна, за да го прибера.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Има и още една опция, мисля, че се казваха Рошковци – те правят посещения у дома за котки и кучета. Все още не съм ги пробвала, но все пак са вариант.

Редактирано от Мина
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎4‎.‎8‎.‎2016 в 14:28, Nati каза:

Аз ще споделя опит от другата гледна точка - аз съм "детегледачката". Нямам никакви домашни любимци, но за сметка на това през около месец гледам кучетата на роднини (вече от 13 години). Най-често е за 3-4 дни, а най-много е било по 2 седмици. Всеки ден се ходи и е голяма разправия, защото са в друг квартал. Но пък животинките са много добри, свикнали са с мен и много ми се радват. И аз като нямам мои животни, на които да се радвам - много ги глезя.

За сега, не са правили много големи бели. Само един път бяха убили една котка и целите бяха в кръв, та трябваше да им мия муцуните :)

На хотел не им харесва въобще.

Странно ми е усмивката след изречението, че са убили котка.Явно случилото се не е голяма работа, че даже го намирате и за забавно....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не го смятам за ок. Попринцип съм фен на животните. Кучетата са затворени и не виждат други животни, точно по тази причина. Породата е хъски. Всеки, който има такава порода знае, че са агресивни към котки, овце, кози, кокошки... но не и към хора. За жалост, котката сама е влязла от някъде и съм я намерила по-късно, след случката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
преди 15 часа, Coo каза:

защото се събират 10дни и не съм сигурна, че ще изтрая толкова на едно място с мъж и дете.

Еми взимай и любовника, тогава! :grin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Еми взимай и любовника, тогава! :grin:

Единственият любовен триъгълник, в който съм намесена ❤️ Да, това е другото, че за седмица сами оцеляват, но за по-дълго преди ангажирахме приятели да минат да ги наглеждат, а в момента това е малко сложно. Или котешки хотел, но за три броя става цифра + стрес за тях самите. 

IMG_20210301_092110.jpg

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Coo каза:

Единственият любовен триъгълник, в който съм намесена ❤️ Да, това е другото, че за седмица сами оцеляват, но за по-дълго преди ангажирахме приятели да минат да ги наглеждат, а в момента това е малко сложно. Или котешки хотел, но за три броя става цифра + стрес за тях самите. 

IMG_20210301_092110.jpg

Къде живеят котенцата и как успяват да са самостоятелни една седмица? Няма ли вариант да мине съсед?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Къде живеят котенцата и как успяват да са самостоятелни една седмица? Няма ли вариант да мине съсед?

Нямаме доверени съседи, ставаше с приятели, които работеха близо, но ситуацията се промени последните години - смяна на работа, работа от къщи или семейни ангажименти 🙂 С няколко легена за тоалетна, купи с храна и паници с вода котките се справят, после като се приберем е смрад и чистене. Иначе имат и паспорти, ако се наложи да ходят в странство 😉 Обаче как мразят да се возят в колата, повръщат повече от детето. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Coo каза:

Нямаме доверени съседи, ставаше с приятели, които работеха близо, но ситуацията се промени последните години - смяна на работа, работа от къщи или семейни ангажименти 🙂 С няколко легена за тоалетна, купи с храна и паници с вода котките се справят, после като се приберем е смрад и чистене. Иначе имат и паспорти, ако се наложи да ходят в странство 😉 Обаче как мразят да се возят в колата, повръщат повече от детето. 

Дали няма разработено приложение там, където живееш, за наглеждане на домашни любимци? Чела съм за това преди година-две.  

Връзка към мнение
преди 21 минути , Lindt каза:

Дали няма разработено приложение там, където живееш, за наглеждане на домашни любимци? Чела съм за това преди година-две.  

Може и да има приложение или фирма, която да предлага услугата, не съм проверявала скоро, зимата е ок, но като е топло лятото е по-сложно, че ги мисля да не прегреят, 🙂 Ще го мислим, ако правим пак 10-14 дни пътувания, засега само ги проучваме нерешително 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

На живо - количка за домашни любимци на път Friends on Tour с котка в нея.

Бутаха е по крайбрежната алея до един плаж и събираха тълпа деца, вкл. и моето, което ме издърпа с "Мамо, виж, виж, трябва ни такава за нашите!" Котката изглеждаше свикнала на суматохата от малките двуноги, но дълбоко неодобряваща я 😉 
baby-cat.jpg.11fcad6e97ef7b60d92f804ae2a88c78.jpg

Из Азия (май Япония и Корея) бях виждала много хора да си бутат домашните любимци в колички, но не се бях заглеждала в самите колички - там имаше знаци с картинка "забранено куче в количка" и мислех, че са обикновени бебешки колички с животни маскирани като бебета, за да се мотаят в магазини без проблем...

А то - цяла вселена от възможности, но колички за тризнаци котки все пак няма! 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.