Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За първи път ще купувам билет от тази компания и моля за малко помощ.

Полетът е Анкъридж - Сан Франциско с прекачване в Сиатъл и престой 1,20ч.

Достатъчен ли е този престой при пътуване с чекиран багаж?

Необходимо ли е да закупя и застраховката от 21 $ за закъснения и изгубен багаж? Ако не я закупя има ли друга стандартна застраховка, включена в цената на сам. билет? Според сайта е силно препоръчително да се закупи, но така ли е в действителност?

При резервацията на билета никъде не видях опция за закупуване на чекиран багаж. Това в последствие ли се прави или аз пропускам нещо?

Има ли проблем да се закупи билета с чужда кредитна карта? /моя кр. карта, но няма да пътувам аз/

Чекирането може ли да стане на летището или е само уеб? Ако аз направя чекирането мога ли да изпратя направо билетите на пътуващия или той трябва да си свали мобилното приложение?

И... Благодаря за съдействието  :)

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Георги Матеев мисля, че летя с тях от Анкъридж до Фриско през Сиатъл, но той остана в Сиатъл за ден да разглежда. Иначе не мисля, че час и 20 минути са достатъчни за прекачване с чекиран багаж... Летището в Сиатъл е доста голямо, между терминалите се придвижваш с подземен влак, така че според мен час и 20 е много кратко време и рискуваш много.

 

За кредитната карта няма да има проблеми.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам визираната а/к е Alaska Air...

Щом продават билет с 90 минути за прекачване, те са го сметнали. Това, че летището има няколко терминала, не означава, че компанията оперира от всички :). Обикновено се опитват полетите да са дори в същия  concourse.

Информация от а/к за летището: https://www.alaskaair.com/travelinfo/destinations/seattle-washington-airport

sea.gif

 

PANC_Gates.jpg

 

Това със застраховката е стандартна процедура а/к да изкарат някой лев отгоре :). Според мен повече си струва правилно подреждане на багажа и заделяне на дрехи в ръчния багаж пред тези застраховки. Аз последните пъти, когато си купувах билети, без значение от а/к - AA, UA, ме питаха за багаж чак при чекирането. Плаща се допълнително. За последния ми полет с Аляска си купих билета през Експедия и не помня дали имаше опция за багаж... Май не...

Чекирането трябва да е безплатно и на летището.

Такси за багажа: https://www.alaskaair.com/content/travel-info/baggage/overview.aspx

В приложението (и в сайта) имат страничка за статус на полета - там по въведен номер на полет излиза от кой гейт ще излети и на кой гейт ще кацне. Ако самолетът има  wi-fi, приложението ползва безплатно интернет и тази информация може лесно да бъде намерена - за улеснение на пътуващите.

Компанията е една от най-добрите на американския пазар :)

За КК - ако направите онлайн чекин и заедно отидете до летището (за всеки случай), няма кой да пита за КК след това :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви много!

Alaska Air, да  :blush: 

През тур. агенция ми излиза около 90 лв. надценката и хич не ми се дават  :)

Няма как да сме на летището заедно, за мое съжаление  :) , а тя е с лош интернет, и затова са всички тия гимнастики...

Стигнах до покупката, но не ми даде опция за багаж и се чудя да купувам ли така, пък багажа - после ?

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към коментар

Може да се купи багаж при чекин (както споменах по-горе и за останалите а/к) - https://www.alaskaair.com/content/travel-info/at-the-airport/airport-check-in-options.aspx

Вероятно може да се менажира резервацията и евентуално да се добави багаж. Или на кисока на летището, при чекиране там.

Предполагам много хора са мрънкали и са се оплаквали, че са си купили багаж, а не им е трябвал после и затова са променили правилата - багаж да се купува при чекиране :). За едни полети с Юнайтед си платих багажа с карта, различна от картата, с която си платих билета и нямаше проблем. В най-лошия случай, ще  чекирате пътника онлайн от вашия компютър и ще му/й пратите ПДФ на бордните карти :). С ПНР, Име, дестинация и дата, трябва да може да се чекира на киоските :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.