Прескочи до съдържание

Гибралтар и още от Андалусия


ECC

Препоръчани мнения

Някой може ли да даде повече инфо за Гибралтар?

Искаме да се качим на Upper rock,чудим се с какво.Дали с лифта или с тур с бус?Предпочитаме с лифта въпреки по-високата цена,но не мога да преценя разстоянията.Идеята ни е да разгледаме тунелите,замъка на маврите и маймуните.Ако някой го е правил някакъв груб ориентир за необходимо време.Иначе за Гибралтар малка разходка по main street и преминаване през пистата.

Връзка към коментар

Ние се качвахме с лифта, но вече не помня особености. Помня, че гледката беше зашеметяваща и май единственото нещо, което ми хареса на Гибралтар. Горе ни чакаха маймуни, но бяха дружелюбни или просто не не бяха гладни. Помня, че си бяхме купили нещо като общ билет за всички забележителности. В замъка на маврите влязох само аз, но не беше кой знае какво. Просто малка крепост, не впечатлява с нищо. Влизахме в стария тунел и пещерата. Ами аз не съм впечатлена, ама нали си бяхме купили билет, та трябваше все нещо да разгледаме. В тунела от Втората световна война нещо не успяхме да се ориентираме как се влиза, защото влизаха само групи с екскурзоводи и на нас не ни беше удобно да се залепим за някоя, а и тогава засякохме само немскоговорящи туристи. По пътя си срещнахме маймуни, но не знам дали и не изпуснахме някакво място, където се събират много. Навигираше приятелят ми и понеже той не искаше да ходим при маймуните, все казваше, че се е объркал, та затова сме изпуснали мястото с маймуните. Слязохме пеша от скалата. Целият ми спомен е, че на фона на нещата, които мотат да се видят в Андалусия ние просто сме си загубили времето в Гибралтар. Отделно от разглеждането на скалата, Гибралтар ми приличаше на битак. Вероятно бях тръгнала с големи очаквания, че ще видя един малък Лондон, но нищо подобно.

Самото обикаляне по скалата си е уморително и слънцето е изтощително, ама както казах ние все поемахме по някакви пътеки из пущинака. Може и настроението ми да е било кофти, че колата ни се развали и я бяхме оставили на техник за поправка, но щом си тръгнахме и поехме към Коста дел сол си отдъхнах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гибралтар не е върха на сладоледа нито малък Лондон, но си струва да се види.

Разбира се, важното е има ли време, едно е някой да иска да види цяла Андалусия за 3 или 4 дни и да вмъкне Гибралтар, едно е, ако е видял повечето и има време.

 

На мен примерно Кадис не ми харесва, но пък други са влюбени в него, въпрос на вкус.

 

Ако ще се качваш с лифта за 5-6 часа може да се види общо взето всичко без да се убиеш от бързане, като в това време слагам и някоя бира.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да даде повече инфо за Гибралтар?

Искаме да се качим на Upper rock,чудим се с какво.Дали с лифта или с тур с бус?Предпочитаме с лифта въпреки по-високата цена,но не мога да преценя разстоянията.Идеята ни е да разгледаме тунелите,замъка на маврите и маймуните.Ако някой го е правил някакъв груб ориентир за необходимо време.Иначе за Гибралтар малка разходка по main street и преминаване през пистата.

Аз се качвах с буса ми хареса. Няколко часа са ти напълно достатъчни според мен. Струва си да се види, но това е лично мнение.

Дайте съвет - кое да избера да вместя в програма за 1 седмица - Кадис и Херес или Гибралтар? Мисля да направя същото кръгче като Георги, но в обратната посока.

В Херес не съм била, но аз бих избрала Кадис пред Гибралтар.Градът определено има атмосфера. Но на дъщеря ми например не й хареса особено, така че е въпрос на вкус. Кризата се усеща силно в Кадис, поне аз така почувствах града. Но Андалусия е истинска магия. Аз я обикалях през  юни и усещането още ме държи. Не познавам човек, който да е останал равнодушен към нея. 

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Разкажи малко повече за буса.Хоп-он хоп-оф ли е?Могат ли да се видят и маймуните и замъка?Откъде тръгва?Все още не знам дали ще можем да влезем с колата в Гибралтар и къде бихме я паркирали.

Оттам продължаваме към Кадиз,като съм решил да минем през Тарифа.Струва ли си да се отбиваме в Тарифа и Vejer de la Frontera?

Другият ми въпрос е за валутата в Гибралтар.Виждам,че са с гибралтарски паунди.Трябва ли да сменяме или може да разчитаме само на КК?

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към коментар

Разкажи малко повече за буса.Хоп-он хоп-оф ли е?Могат ли да се видят и маймуните и замъка?Откъде тръгва?Все още не знам дали ще можем да влезем с колата в Гибралтар и къде бихме я паркирали.

Оттам продължаваме към Кадиз,като съм решил да минем през Тарифа.Струва ли си да се отбиваме в Тарифа и Vejer de la Frontera?

Другият ми въпрос е за валутата в Гибралтар.Виждам,че са с гибралтарски паунди.Трябва ли да сменяме или може да разчитаме само на КК?

Не си и помисляй да влизаш с кола, едно, че се чака доста за влизане и излизане, второ няма къде да паркираш, трето с нея пак не можеш да стигнеш до горе. С две думи никакъв смисъл няма.

90% от хората си оставят колите на огромния паркинг преди входа, има табели.

Може и с карти, но аз си бях сменил 20паунда колкото да ги видя. Има чейнд бюра по центъра.

 

Тарифа е интересна от гледна точка на разположение и този пейзаж, иначе друго няма за гледане.

Има много вятър и водата е много студена почти винаги, та из а къпане не става.

tar.jpg

 

В Херес де ла Фронтера ще ходиш ли? За мен е по-интересен от Кадис примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Къде да не влизам с колата-в Гибралтар ли?Ако я оставя в Испания-къде и с какво да се придвижим до самия Гибралтар?

В Херес ще минем на път от Кадиз към Севиля.Ако отпадне Тарифа,а тя вече отпадна,защото току-що говорих с дъщерята,която е била там,сигурно ще минем по аутобана от Гибралтар към Херез и оттам Кадиз.Има ли нещо интересно в парка или по пътя към Херез?

Връзка към коментар

Емо, няма проблем с придвижването в Гибралтар. От границата има автобус. В него платихме с паундове, а цената на комбинирания билет и лифта беше обявена в евро и лири. Ние платихме с лири, но можеше и с евро да се плати.

Ето няколко снимки от замъка, старите тунели, пещерата и гледката:

post-514-0-51491800-1470510084_thumb.jpgpost-514-0-18043700-1470510097_thumb.jpgpost-514-0-07260500-1470510109_thumb.jpgpost-514-0-77464000-1470510120_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Колата се оставя в Испания, до границата има паркинг.

Минете си границата пеш, пресечи си пистата, до центъра е 10 мин и оттам си вземете, ако трябва автобус.

За мен е по-добре да се мине пеш цялото разстояние, не е повече от 30мин, а нали все пак искате да видите нещо.

Връзка към коментар

Явно програмата ще е "Каквото видим,по-важното е да усетим!".Опитах се да правя програма тип "Оги"-ставане в 8,00,закуска до 8,25,в 8,30 тръгване......Не ми се получи и спрях.За една седмица не става,а повече време няма.

Сега помагайте за хотелите.На първо четене съм ги подбирал по рейтинг и цена.Clete беше писала,че хотелите в Андалусия били евтини.Или аз съм много стиснат или разбиранията ни са различни.Ще бъдем две семейства,т.е. две двойни стаи.Предпочитам нощувките да са с включена закуска.Проблемът ни естествено ще бъде паркирането на колата-Пежо Партнер или подобна.Нощувките са-1-Марбеля,1-Кадиз.1-Севиля,1-Кордоба,2-Гранада и последната в Малага.Нощувката в Марбеля не я коментирам,в Кадиз е платена,така че също не не я коментирам.

Севиля-букнах нощувка доста извън центъра,защото цените ми се видяха високи.Намерих и по-евтини,но паркингът е около 30евра.Какви са цените на такситата-ако се движим с такси от хотела до града и обратно?

post-1326-0-35143500-1470553076_thumb.png

Кордоба

post-1326-0-53097600-1470553122_thumb.png

Гранада

post-1326-0-03881700-1470553150_thumb.png

и Малага

post-1326-0-87765000-1470553174_thumb.png

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към коментар

Разкажи малко повече за буса.Хоп-он хоп-оф ли е?Могат ли да се видят и маймуните и замъка?Откъде тръгва?Все още не знам дали ще можем да влезем с колата в Гибралтар и къде бихме я паркирали.

Оттам продължаваме към Кадиз,като съм решил да минем през Тарифа.Струва ли си да се отбиваме в Тарифа и Vejer de la Frontera?

Другият ми въпрос е за валутата в Гибралтар.Виждам,че са с гибралтарски паунди.Трябва ли да сменяме или може да разчитаме само на КК?

Бусчето, в което ние се возихме, е за около 20-ина човека. Спира на няколко места, за да може хората да разгледат и да снимат. Стават хубави панорамни снимки от високото. Снимахме се и с маймуните, всички се снимат с тях:) В Гибралтар има популация от около 250 маймуни от 5 или 6 семейства. Когато ние ги видяхме, бяха дружелюбни и доста благоразположени, някои позираха с удоволствие пред камерите и фотоапаратите. Ние плащахме с евра и нямахме проблем. Друг е въпросът по какъв курс ги превалутират, но нашите харчове там бяха за  по фрапе и безалкохолно  в едно заведение на площада и после продължихме към Кадис.В общи линини за няколко часа разгледахме, пещерата,  снимахме замъка на маврите, прекосохме летището, раходихме се по главната, пихме по нещо разхладително на площада и се  снимахме с маймуните.... май това беше. Както някой по-горе писа, на фона на  красотата на Андалусия, това, което предлага Гибралтар,  е нищо, но според мен си струва да се види.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Севиля препоръчвам B&b Casa Alfareria 59.

Намира се отвъд реката, но е на пешеходно разстояние от забележителностите. Предлагат паркинг наблизо, но ако имате късмет може да намерите и място за паркиране до хотела. Ние имахме късмет и два дни там оставихме колата.

Закуската е забележителна, а собствениците са много приятелски настроени. Стаите са без излишен лукс, но чисти.

Връзка към коментар

Къде да не влизам с колата-в Гибралтар ли?Ако я оставя в Испания-къде и с какво да се придвижим до самия Гибралтар?

В Херес ще минем на път от Кадиз към Севиля.Ако отпадне Тарифа,а тя вече отпадна,защото току-що говорих с дъщерята,която е била там,сигурно ще минем по аутобана от Гибралтар към Херез и оттам Кадиз.Има ли нещо интересно в парка или по пътя към Херез?

Не е проблем да се влезе с колата. А и в тая жега....

Паркирането на закрито и  е платено( носи си паунди че половин час търсихме някой да ни подари 10пенса) или почти на другия край на острова, след кабинката, не е проблем и на улицата.

Пазете багажа от маймуните, особено ако носите храна.

 

Бих препоръчал да включите Ronda.

 

Кордоба освен катедралата ( не съм виждал толкова злато на куп!!) не се сещам кое си заслужава повече от половин ден. А, зад нея продаваха някакви емблематични питки...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Airbnb вариант ли е? Мога да предложа супер апартаменти, в които ние стояхме и които ще поберат 2 семейства и с паркинг.

Жоро,предпочитам хотели.

По-скоро дайте мнение за разположението на хотелите.От два хотела-в Гранада и Малага-ми отговориха,че ще ми резервират паркинг.

Чудя се за Севиля какво да правя.Някой знае ли цените на такситата?

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към коментар

Жоро,предпочитам хотели.

По-скоро дайте мнение за разположението на хотелите.От два хотела-в Гранада и Малага-ми отговориха,че ще ми резервират паркинг.

Чудя се за Севиля какво да правя.Някой знае ли цените на такситата?

 

За Севиля според мен със сигурност ще трябва допълнителен транспорт, едно на ръка че и там има най-много обикаляне, другите градове центъра им е по-компактен. Я виж гугъл каква приятна табличка изкарва за такситата:

 

2016-08-07_17-54-06.png

 

В Кордоба и Гранада ми изглеждат перфектни като локация. За Малага мисля, че също е ок. 

Връзка към коментар

За Севиля, определено потърси нещо по- наблизо до центъра. Потърси в тази част където си харесал сега, но по- към реката.Няма смисъл да губите време в пътуване от - до. Ние бяхме без кола тук и спахме до Катедралата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както казаха и другите, хотела в Севия ти е извън центъра, а в същото време града е най-големия от всички и ще има най-много ходене.

От друга страна, ако трябва да платите 30евро за паркинг, същите пари ще ги дадете и за такси до центъра и обратно, 8-9км е в посока, та упражнението се обезмисля за мен.

 

За другите градове е добре, а и те не са толкова големи.

Връзка към коментар

Аз пък съм на мнение, че ако сте с кола в Севиля няма за какво да се бутате в центъра. Ние нощувахме в района на гарата Santa Justa, откъдето имаше много удобен градски транспорт. Всякакви автобуси минават, а пътуването до центъра отнема около 10 минути. Паркирахме точно пред апартамента, безплатно, места имаше. А района е много приветлив, вечер заведенията пълни с местни, хапват и пийват до късно.

И все пак, за да съм коректна, зависи до колко късно смятате да сте по центъра. Вечер има само циркуляри, които обикаляха половината град, докато ни стоварят на гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой може ли да даде повече инфо за Гибралтар?

Искаме да се качим на Upper rock,чудим се с какво.Дали с лифта или с тур с бус?Предпочитаме с лифта въпреки по-високата цена,но не мога да преценя разстоянията.Идеята ни е да разгледаме тунелите,замъка на маврите и маймуните.Ако някой го е правил някакъв груб ориентир за необходимо време.Иначе за Гибралтар малка разходка по main street и преминаване през пистата.

От мястото на събитието. Бих препоръчал качване с лифта и слизане пеша. В момента е лудница с народ и на всяка цена си вземете онлайн билети, има отделни опашки за предплатени билети и на място закупени. Иначе поне час висене не ви мърда. Не се качвайте с организираните турове, дърварят както може да се очаква. По възможност не се качвайте с раници, че маймунките скачат върху тях/вас и тарашат. Не показвайте никаква храна, дори и сладолед, защото ще ви налазят веднага (виждат се последствията на снимките). Не са агресивни, ако не се занимавате с тях и им досаждате. Разходката надолу е приятна, около 2 часа. Хванете на север на слизане, към тунелите, крепостта (не си заслужава) и към гледката към летището и Испания. Един ден приятно може да утрепете в Гибралтар като цяло. Гибралтар не е топ дестинация, но е от тези места, които трябва да се видят, ако сте в района според мен.

post-299-0-49700300-1471106793_thumb.jpeg

post-299-0-06746600-1471106872_thumb.jpeg

post-299-0-22130400-1471106922_thumb.jpeg

post-299-0-29436800-1471106995_thumb.jpeg

post-299-0-10348100-1471107054_thumb.jpeg

post-299-0-66022000-1471107126_thumb.jpeg

post-299-0-64196300-1471109731_thumb.jpeg

post-299-0-07424000-1471109770_thumb.jpeg

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Airbnb вариант ли е? Мога да предложа супер апартаменти, в които ние стояхме и които ще поберат 2 семейства и с паркинг.

 

 

за мен airbnb е вариант...Останаха ми Марбея и Севиля.

Връзка към коментар

за мен airbnb е вариант...Останаха ми Марбея и Севиля.

 

Ето това беше нашето в Севиля: https://www.airbnb.com/rooms/1846844

 

Може да се каже, че е точно в центъра, хостката осигурява безплатен паркинг в близък подземен гараж. Самата тя говори добър английски и общуването е бързо, но обикновено гостите посреща сестра и, която не е много на ти с английския. Но не е проблем :) Оставя ти карта за паркинга, може да се влиза, когато поискаш. Наблизо има доста читави тапас ресторантчета. 

 

Поне за нас цената беше перфектна, особено с оглед на спестения паркинг. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.