Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Фичо, добре си напазарувал с голямата торба! :)  Остави някой билет и за нас, чакащи евентуалното намаление, което не се е появявало от май месец. :biggrin:

Е, чак голяма торба - просто покрай приказките в темата за Болоня се наточих и имаше добър вариант за началото на октомври :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако членството ти вече е изтекло, по време на резервацията можеш просто да добавяш ново и цените автоматично се променят. Тоест още с първия полет ползваш отстъпката.

Ако членството ми изтича януари а сега си резервирам полет за март как процедират?
Връзка към коментар

 

Е как да няма подканване? На това с изскачащия поп-ъп - как му казвате?
Точно подканяне е. А отказа как да го разбирам? Вместо "Не, благодаря", е "Не, не желая да пестя пари"Да, бе, ще ги спестя. А ако пътувам веднъж на 2 години с тях, какво пестене е това членство?Аз например не съм ги ползвала от 2009, сега им оглеждам Киевските полети, но пак няма да си купя членство :angry:Много ми е рекетско :angry:
Така е но с полет за двама вече си на коня с 20 лв. Все пак не е лошо спрямо нищо
Връзка към коментар

 

В тоя случай проактивния член на компанията е най на далавера, при бъдещи пътувания дори да си сам намалението си е в теб :)
Има нещо такова ;) , обаче какво да ти кажа - първо, че проактивният член почти винаги пътува с останалите пропасивни членове и членки ;) , и второ - проактивният член може би заслужава малка награда за това, че пропасивните членове и членки разчитат основно на него да дебне за по-тънки билети, да уведомява пропасивните за интересни възможности, да прозвънява всички пропасивни членове и членки за проверка дали ги устройват определени дати, да буква полетите, да търси подходящи места за спане, да организира маршрути и програма и пр. и пр...., а за пропасивните членове и членки остава тежката задача да си довлекат пропасивните дупета на летището в уречения час :biggrin:;)
Много си прав. Това определено ми хареса✈
Връзка към коментар

Така е но с полет за двама вече си на коня с 20 лв. Все пак не е лошо спрямо нищо

Не зная как ги изчислявате тези суми, но ето прост пример.

Полет за двама до Киев(щото за там съм се запътила) и обратно:

един полет е 309 украински пари = 57 лв, с членство излиза около 49 лв. Четири полета - по 8 лв разлика прави точно 32 лв. За чий ми е членство за 60 лв?

Връзка към коментар

Да, спор няма. Това за куфарите е много ценно.

Исках да подчертая, че подканянето им да пестя пари, когато буквам посочената дестинация, звучи смешно.

И понеже ми дадохте примери как ще съм на сметка само с една резервация, затова и направих моите изчисления.

Връзка към коментар

Като говорим за Киев имам два билета за Киев за 13.07. Подарявам ги. Друг е въпроса че смяната на името ще струва малко парички

Е, то е вдругиден, аз се целя за октомври.

Връзка към коментар

Има нещо такова ;) , обаче какво да ти кажа - първо, че проактивният член почти винаги пътува с останалите пропасивни членове и членки ;) , и второ - проактивният член може би заслужава малка награда за това, че пропасивните членове и членки разчитат основно на него да дебне за по-тънки билети, да уведомява пропасивните за интересни възможности, да прозвънява всички пропасивни членове и членки за проверка дали ги устройват определени дати, да буква полетите, да търси подходящи места за спане, да организира маршрути и програма и пр. и пр...., а за пропасивните членове и членки остава тежката задача да си довлекат пропасивните дупета на летището в уречения час :biggrin:;)

Както писах навренмето понякога мои хора си мислят , че това е нормалната цена и могат винаги да си летят за толкова -:)

Просто логиката им е , че щом примерно са платили 80 лева за отиване и връщане до Айндховен то толкова си струва ходенето дотам ...

Така и не възприемат , че това не е БГ автобус и често ми дават слушалката да се обяснявам с някой техен познат как така не вижда никъде полети по 80 лева за когато там му се приискало да ходи пък аз за толкова съм ги бил купувал.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако членството ми изтича януари а сега си резервирам полет за март как процедират?

Валидното в случая е статуса ти по времето на резервиране, а не времето, когато ще се изпълни полета.

Ако сега си член на клуба, плащаш с отстъпката, на която имаш право като такъв. Без значение кога ще летиш, и дали тогава все още ще си член.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Исках да подчертая, че подканянето им да пестя пари, когато буквам посочената дестинация, звучи смешно.

И понеже ми дадохте примери как ще съм на сметка само с една резервация, затова и направих моите изчисления.

Все пак това е програма за лоялност. Не може да се разчита, че от едно пътуване ще си на плюс. И въпреки това често се получава. Например ние пътуваме с дете и определено има смисъл при 3 двупосочни билета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не зная как ги изчислявате тези суми, но ето прост пример.

Полет за двама до Киев(щото за там съм се запътила) и обратно:

един полет е 309 украински пари = 57 лв, с членство излиза около 49 лв. Четири полета - по 8 лв разлика прави точно 32 лв. За чий ми е членство за 60 лв?

Виж сега, Дани, сметката е много проста.

Членството в WIZZ Discount Club е 30евро.

Намалението на билет на полет е 10евро.

От тук следва, че при една разходка отиване и връщане до някъде даже само двама човека спестяват още от първия път, понеже 2х2х10=40 евро, а също и при всички следващи полети за година напред спестяваш по 10 евро на полет.

По някаква причина, която си знаят от Wizz (но аз предполагам е свързана с безплатния куфар) само за полетите между София и Киев и то само при най-евтините такива от 29евро(309 гривни) отстъпката не е 10евро, а е  около 4.25 евро.

Даже и в този случай обаче, ако бяхте 2 двойки или четири човека, то пак още от първия път с WIZZ Discount Club: щяхте спестите едни 4 евро, понеже 4х2х4.25=34евро ;)

 

А и както спомена Ilian359 - това все пак е нещо като програма за лоялност и няма логика само един човек, от един само полет от най-евтините билети да спести веднага ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е. Благодаря, Фичо за отделеното време и разяснения :) , наистина не знаех доста от нещата.

И за да не остана неразбрана, че често ми се случва :blush: , исках да подчертая, че самата им политика на подканяне за членство, всеки път, подчертавам всеки път, ме дразни. Могат да ме информират, че бих могла да спестя пари, но не и да ми навират в очите "Не желая да спестявам", защото в случая посочен от мен, не спестявам, а се набутвам.

И да, ако са повече хора, а аз никак не обичам да пътувам с голяма група(какво да се правя - чешит), при мен това да съм на сметка, май няма да се случи.

И да, за лоялни клиенти е, аз съм летяла с тях последно 2009 година, и чат пат купувам на приятели, но в тези случаи аз не пътувам с тях и евентуалното ми членство не важи.

Сега се засилих да купувам и най-вероятно ще купя в най-скоро време. И пак уцелих дестинацията с най-малка отстъпка, нещо като глухата акула :mad::lol:  Но пък билетите са на супер цена, хич не ми трябва отстъпката им :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Пристигна напомнянето за изтичането на членството. Виждам , че дават някакъв двумесечен период, в които може да направиш подновяването или бъркам. 

 

Членството Ви ще изтече на 13 08 2013. Като ценен член на клуба, ние сме подготвили специално предложение лично за Вас: ако подновите своето членство преди 10 10 2013, ще имате възможност да спестите €10 и да го подновите само за €19,99.

 

В миналогодишните подканяния имаше споменати 15 изключителни промоции,  Определено са по-малко поне до юли.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Пристигна напомнянето за изтичането на членството. Виждам , че дават някакъв двумесечен период, в които може да направиш подновяването или бъркам. 

Можеш да направиш подновяването, когато поискаш, но ако това стане в двумесечния период, който ти дават, ще е на цена от 19.99 евро, след това става 29.99 евро :) . Работата е там, че вече може да се подновява членство само по време на резервация.

Връзка към коментар

Има нещо такова ;) , обаче какво да ти кажа - първо, че проактивният член почти винаги пътува с останалите пропасивни членове и членки ;) , и второ - проактивният член може би заслужава малка награда за това, че пропасивните членове и членки разчитат основно на него да дебне за по-тънки билети, да уведомява  пропасивните за интересни възможности, да прозвънява всички пропасивни членове и членки за проверка дали ги устройват определени дати, да буква полетите, да търси подходящи места за спане, да организира маршрути и програма и пр. и пр...., а за пропасивните членове и членки остава тежката задача да си довлекат пропасивните дупета на летището в уречения час  :biggrin:;)

Е то аз това го правя и без членство в клубове, и отстъпката, която щяла накрая да остане за мен. :) Просто защото ми харесва да го правя. Даже за мен много по-голям кеф е да организирам всичко за едно пътуване (отделен въпрос е, че по организационни въпроси за пътуване имам вяра само на себе си), без значение дали само за мен, или за няколко човека, от това накрая да получа отстъпка покрай цялата му организация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 10 месеца по-късно ...

Аз при тази "зашеметителна" оферта за подновяване на членството след изтичане на първата година, директно отказах. И до ден днешен не съм я погледнал отново. :)

 

Прекалено впечатляваща ми се видя  :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди беше 19.99е за подновяване, което се явяваше първо им напомняне до определена дата. С наближаване датата на изтичане става 24.99е. Понеже лятото няма къде да се лети на надути цените,  членството се подновява на 29.99е. :lol:   

Връзка към коментар

След чекиране възможно ли е да се доплати за багаж, различен от безплатния? Чета, че може да се доплати от голям салонен за куфар, но от безплатен за голям салонен не намирам. 

 

Намирам това: 

С новата услуга на Wizz Air доплащане към голям салонен багаж , имате възможност да увеличите размера на багажа си дори след като сте платили за голям салонен багаж. В случай че не сте сигурни какъв размер багаж ще Ви трябва за следващото Ви пътуване, платете за голям салонен багаж, когато резервирате полета си, и ще можете да доплатите до чекиран багаж до три часа преди заминаването, в случай че ви трябва повече място. Тази възможност е достъпна за разликата в цената между голям салонен багаж и чекиран багаж.

Връзка към коментар

След чекиране възможно ли е да се доплати за багаж, различен от безплатния? Чета, че може да се доплати от голям салонен за куфар, но от безплатен за голям салонен не намирам. 

 

Намирам това: 

 

Със сигурност е възможно, но вероятно само на летището срещу по-високата такса, която е ако чекираш багаж на място. 

Връзка към коментар

Със сигурност е възможно, но вероятно само на летището срещу по-високата такса, която е ако чекираш багаж на място. 

Това не го ли отмениха?

Аз намирам това на сайта на Wizz:

 

След онлайн чекиране все още можете да направите промени в резервацията (освен промяна на полета, промяна на името) или да платите допълнителни услуги. Моля, обърнете внимание, че ако добавите WIZZ Xpress, WIZZ XXLong или WIZZ Reserved Seat към резервацията си, ще трябва да 

-разпечатите отново бордната си карта 

или 

-да се явите на гише чек-ин на летището, за да получите стикер, отразяващ промените в досегашната бордна карта.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.