Прескочи до съдържание

На море през Октомври + 30 градуса


Препоръчани мнения

Здравейте, плануваме със семейството (1 дете 4г) почивка през Октомври. Точните дати са в диапазона 1-17 Октомври а почивката ще бъде 11-15 дни. Въпросът е че имаме малко претенции отностно температурите, които трябва да бъдат около 29+ градуса и на морската вода 24-25+.  За сега сме се ориентирали към няколко дестинации но решението разбира се зависи и от цените. Това което сме избрали до момента е Египет - Хургада , Марса Аслам, Шарм ел Шейх или Дубай.  Проблемът е че тази година вече бяхме в Дубай и единствено евтините билети до там са предпоставка да повторим толкова скоро ваканцията си там. Ще се радвам ако можете да ни насочите към дестинации и разбира се нормални цени на самолетни билети. Живеем в Германия , така че летищата за излитане трябва да са някой в районна на Щутгарт, а именно - Меминген,Мюнхен, Франкфурт , Базел , Цюрих , Хан , Карлсруе, Нюрнберг , Страсбург евентуално Прага или Дюсселдорф :) Ще се радвам ако успеем заедно с ваша помощ да намерим точната дестинация.

Поздрави и много усмивки.

Редактирано от bonbonsmonster
Връзка към мнение

Дай поне някакъв ориентировъчен бюджет или ограничения. Азия ок ли е, Южна Америка, Северна Америка? Или целиш макс 3-4 часа полет от Германия?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей :)

 

И аз щях да предложа Хургада, но изведнъж се присетих за приятели, посетили Занзибар - очите ми изтекоха като им гледах снимките, а и не са някакви потресаващи цени мисля. Проверих температурите - вярвам да ви допаднат.  С транспорта е по-сложно, ама колко е хубаво там... Не съм била, просто обожавам Африка :) Пък може да ви хареса идеята...


http://www.holiday-weather.com/zanzibar/averages/october/

Връзка към мнение

The best time to visit Zanzibar is from June to October during the cool, dry months of spring. Затова препоръчах :) Но определено не се считам за експерт... Но като се сетя за снимките... :) 


http://www.go2africa.com/location/6542/when-to-go

 

Това е само мнение на лаик...

Връзка към мнение

На мен ми предстои Йордания в този период и би трябвало да отговаря на условията. Иначе бих гласувала за Занзибар, но не знам дали ваксината за жълта треска може да се избегне и сте с детенце. 

Връзка към мнение

При пътуването ни през март , подробно проучвахме ваксинации и жълта треска и се оказа че за Занзибар не е необходима. Единствено ако се ходи до континентална Танзания трябва да се ваксинираш, но ние кацнахме и излетяхме директно в Занзибар.

 

Относно дъждовния период - местните ни хазяй казваха че там се ходи декември-февруари или юни-август.

През останалите месеци се води дъждовен период, макар че ние бяхме през март и за 10 дни ни валя само 2 пъти за по 3-4 часа.

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми предстои Йордания в този период и би трябвало да отговаря на условията. Иначе бих гласувала за Занзибар, но не знам дали ваксината за жълта треска може да се избегне и сте с детенце. 

Ваксинацията за жълта треска я изискват само ако идваш от страна, в която има опасност от такава. Нас никъде не са ни я искали и не сме си и правили. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ваксинацията за жълта треска я изискват само ако идваш от страна, в която има опасност от такава. Нас никъде не са ни я искали и не сме си и правили. 

 

:offtopic: Да, чела съм почти всичко писано за Занзибар във форума и съм наясно, че при директен полет до там не е задължителна. Но не бих отишла на място, на което мога да се разболея от жълта треска без ваксина. Знам, че по-скоро ще обикалям крайбрежието и не би трябвало да има риск, но така или иначе в списъка за следващото десетилетие имаме няколко такива страни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е тя ваксината не е толкова страшна :)

Йордания не бих препоръчал като плажна дестинация.

Аз бих избрал някой пакет за Египет от Германия съм виждал много добри предложения првз агенциите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Занзибар е въпрос на късмет, но като цяло началото на Октомври би трябвало да е ОК. Ходил съм точно тогава и от четири дни ни валя може би малко повече от половин ден. То едно такова, нито е много далече, нито е близо, но потвърждавам, че е много красиво, интересно и самобитно. Не е просто само тропически плаж.

 

Нямам идея в Кипър дали още става за плаж в началото на Октомври (там не съм и ходил), в Египет на 100% става времето през Октомври, не знам какво е положението със сигурноста. В Шарм ел Шейх и околия са едни от най-красивите рифове в света.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Кабо Верде също отговаря на изискванията и е относително близо. Температурата на въздуха е около 28 градуса, а на водата 27. От Прага преди няколко години имаше директни полети на доста добри цени..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих избрал някой пакет за Египет от Германия съм виждал много добри предложения првз агенциите.

 

Това е най-класическото предложение и с него мисля и автора започна (и аз също го потвърждавам  - половин Англия се изнася натам..). Просто ми се искаше да генерираме и други идеи, иначе си прав. 

Връзка към мнение

Нямам идея в Кипър дали още става за плаж в началото на Октомври (там не съм и ходил), Египет със сигурност става, не знам какво е положението със сигурноста. В Шарм ел Шейх и околия са едни от най-красивите рифове в света.

В Кипър октомври е топ-сезонът. Води се като най-удачен, защото жегата е по-поносима. Аз там не съм била по това време, но в края на април и началото на май беше доста топличко, но водата - леко хладичка.

Египет е чудесна опция. Ето това пише в гугъл за температурите в Хургада през октомври:

While October brings autumn weather back in the UK, it's still very much summer in Hurghada. Temperatures range from 22 to 29 degrees celsius and there's just 5mm of rainfall on average during the month. You can expect to enjoy 10 hours of sunshine a day, and the sea water temperature meanwhile is bath-like 26 degrees.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм претенциозен на топлина, когато говорим за плаж, бих изключил Кипър, температурите ще са прилични, но не вярвам да отговорят на зададените.

 

P.S. Като гледам прогнозите са за вода 25 в Кипър през Октомври..., но все пак си мисля, че няма да е достатъчно топло 

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако трябва да се почива в Египет, по-добре е в Шарм Ел Шейх,според мен.

Макар че, в Хургада единият път бяхме в Щайгенбергер и беше по - хубаво от другите, в които сме били в Египет.

Ама колко е спокойно сега в Хургада, не знам.

Но все пак, трябва да се знае и някакъв бюджет,че да даваме съвети.:)

Връзка към мнение

До Шарм ел Шейх има ли изобщо полети в момента? Нали след атентата с руския самолет бяха спрели всички полети и само извозваха останалите там туристи, като багажите им пътуваха отделно от тях (с други самолети).

Връзка към мнение

До Шарм ел Шейх има ли изобщо полети в момента? Нали след атентата с руския самолет бяха спрели всички полети и само извозваха останалите там туристи, като багажите им пътуваха отделно от тях (с други самолети).

 

Английски няма - Великобритания е издала буквално заповед до Шарм-ел-Шейк да не летят самолети. На други авиокомпании гледам има. До Хургада смятах че има - англичаните летят до там, но нещо не ги виждам в ефира...

Връзка към мнение

Английски няма - Великобритания е издала буквално заповед до Шарм-ел-Шейк да не летят самолети. На други авиокомпании гледам има. До Хургада смятах че има - англичаните летят до там, но нещо не ги виждам в ефира...

 

До Хургада летят, сега видях една статия на "Телеграф", но като цяло не го дават много сигурен Египет. С малко дете по-добре да отидат някъде другаде.

Щом става дума непремено за морска почивка и живеете в Германия, защо не погледнеш пакетните почивки на разните му там тур оператори, има ги много. Нищо чудно да излезе и по-евтино от самоорганизирано пътуване.

Връзка към мнение

Хургада има и от България , от Германия ги виждам понякога в пиратските блогове значи ги има. Шарм е близо до Синай , където върлуват ислямистите.

 

Сега гледам , че ги има на германския пазар.

 

 

http://m.tui.com/buchen/ibe/start/ansicht/liste/hotelId/20cad7967a5dac7c0303486e3e7f19b3/adults/2/duration/7/scope/PACKAGE/?contentid=ae%3Ayptenreisen:995_twt5_b2c_jungleaquapark_20140926&mobile=1#buchen

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново, сайтовете за организирани екскурзии ги гледам постоянно, но ако мога сам да организирам на по добра цена би било страхотно. Бюджета е около 1500 до макс 2000 евро за 2+1 и минимум 13 дни слънце и море. За Египет и Шарм ел Шейх не бях се замислял за сигурността. Смятате ли, че е удачно да се пътува в тази посока ? Ако отхвърля Египет положението става сложно понеже на другите топли места не можем да се впишем в бюджета, изключаю Дубай, но пък там бяхме през Април и само заради детето, което не беше тогава с нас, бихме повторили толкова скоро с полет до София и от там с Уиз. За Кипър незнам дали ще е достатъчно топло като за истинска лятна екскурзия на море? Анталия сигурно също няма вече да е топло. Тенерифе мисля че водата вече е хладна по това време. Капо Верде ще проверя как стоят нещата с цените.

 

п.п Много ви благодаря за мненията и отзивчивостта. Вие сте страхотни ;)

 

п.п2 Полета ако е директен може и да е 7 часа , това не е проблем понеже и детето и ние сме свикнали. Ако е с прекачване мисля че до 10-12 часа общо време също е ок стига да е през деня  и в диапазона 9-24ч понеже през ноща с дете е по сложно. :wacko:

Редактирано от bonbonsmonster
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Миналия октомври в Кипър - температура на въздуха - 30 градуса, на водата - 26-28 градуса, плажът на Ларнака - полупразен, всичко ни хареса, изобилие от хотели на първа линия. 

Редактирано от elmapl
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В обща цена (пътуване, нощувки, храна, други разходи) 1500-2000 евро за двама човека с дете, за минимум 13 дни, но топло (а това означава екзотично) място през октомври, според мен много трудно ще се вместите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Шарм ел Шейх намерих полет за 750 евро  Франкфурт - Истанбул - Шарм с турските авиолинии. Така че там може да се впипшем. Остава въпрост до колко сигурно би било едно такова пътуване.... Дубай също влиза в бюджета...

8882642z.jpg

Редактирано от bonbonsmonster
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.