Прескочи до съдържание

На море през Октомври + 30 градуса


Препоръчани мнения

Намерих и по добра цена и летище което е на 70км от вкъщи. 8882653R.jpg

Аз не бих си завела детето там ..... може би ако съм сама, да, но с детето - категорично НЕ ! 

Връзка към мнение

Бюджетът не е толкова малък, ако не се цели активно пътуване. Защо не провериш в немските пирати какво се предлага? Пакети за двойка с дете в хотел на плажа трябва да има. То и Тайланд може за тази сума, ако се намерят някакви добри билети. Просто не трябва да се прекалява с транспортирането и туровете, а да се избере едно островче. Иначе храната и хотелите не са никак скъпи. 

Връзка към мнение

Миналата есен от 1-ви октомври бяхме 15 дни в Турция. От тях 10 дни на крайбрежието /3 дни в Анталия, 3 в Сиде и 4 дни в Алания/ - времето беше прекрасно, даже през деня горещо. Ходихме и на плаж, и на водопадите Дюден и Манавгат, че и на круиз по приказния Грийн каньон, та даже и на следобен чай в капанчетата насред река Димчай /да се разхлаждаме/. Който е бил по тези места, знае за какви удоволствия говоря. А преди 8-9 години (вече) пък бях на почивка в Мармарис от 5 до 13 октомври. Тогава също беше великолепно време - плаж, "Мързелив ден" с ол инклузив на корабче из заливчетата, река Далян и Гробниците на ликийските царе, един ден и до остров Родос - чудесна почивка беше. Искам да кажа, че поне първата половина на октомври е прекрасно време и без тълпи по турското крайбрежие. А онзи ден един приятел се върна от Истанбул и каза, че си било както винаги - нямало и помен от атентати, хората си се движат свободно, работят, забавляват се. 

Само давам идея. Проверена ;)
 

Връзка към мнение

Е то никога няма и помен преди да се случат.

Не , че е за страх де , но имам дълбоки съмнения някой да избере Турция точно сега.

За Египет няма ли пакетни почивки и защо точно Шарм ?

Хургада е традиционно по-евтина и като полети и пакети.

Връзка към мнение

Според мен, Тенерифе е подходящо място. Водата октомври е около 24 градуса, не е много горещо, има достатъчно атракции за деца, а и цените са поносими и ще се вместите в бюджета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понеже тъкмо се връщам от там и ми е прясно, споделям едно много нестандартно място. Може би ще е малко трудно с този бюджет, но аз да споделя, пък...

Става въпрос за Ширахама - курорт на 2 часа от Осака с красив плаж и горещи минерални извори (японското Поморие :) ). Бяхме в апартаментче на плажа, с красива гледка и онсен (минерална баня) в сградата, до голям супермаркет с разнообразие от готови храни на добри цени. За една седмица за 5ма ни струваше 500$ в най-високия сезон. Контактувах собственика директно и предполагам, че за извън сезон за 3ма ще може да се договори добра цена (400евро за 10 дена, примерно). Тук бяхме, ретро блокче, но добре поддържано.  Наоколо на пешеходно разстояние има много ресторантчета, гледахме кабуки шоy за по 10$ на човек, има увеселителен парк с ок. 18$ вход (за малки деца е много интересно), има пещера с храм вътре, красиви скали и гледки, рибарски пазар, аквариум, шнорхелинг подходящ за деца (буквално до колене влизаш и гледаш сини рибки и от сорта). Всичко е компактно и близо - пеш или най-много две-три спирки с автобус. Храната ни беше по ок. 20-30$ на ден като си купувахме хапване от супермаркета, бяхме на ресторант два пъти.

С China Eastern намирам Франкфурт-Осака 4/10-15/10 за 1200ЕУР за тримата, предполагам може да се доизпили малко.

През Октомври времето е още топло, но не и горещо, водата е много топла - малко хора знаят, че Kuroshio течението (24 градуса) носи топли води покрай японския архипелаг и Токио е най-северната точка на планетата където се срещат корали. Но началото и края на Октомври са с големи разлики в температурите - началото е почти августовско с по-хладни и приятни за спане вечери, а краят на месеца е есенно студен.

 

Red Bull Cliff Diving състезанието ще се провежда в Ширахама тази година.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Добре де, а Гърция защо я пропускате? Не знам през октомври как е, ние винаги ходим септември и си е чудничко време.Храната евтина, близичко.

Според мен , с детенце и в Египет, и в Турция е опасно.:( То май, вече никъде не е безопасно.Пиша от Ница и още съм в шок, от това, което видях тук от 14 юли,но ще пиша отделно.:(

А пък, с този бюджет, както казва Дюк, две седмици на екзотично място няма как да стане.:(

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

За Шарм ел Шейх намерих полет за 750 евро  Франкфурт - Истанбул - Шарм с турските авиолинии. Така че там може да се впипшем. Остава въпрост до колко сигурно би било едно такова пътуване.... 

 

Няма място, което да бие по цени, температури на въздуха над 30 градуса и вода над 25 - и да вмести в бюджета ви - Шарм-ел-Шейк и Хургада. Ето данни за безопасност - това са едни от най-точните страници със съвети, използвани не само от англичани.

 

https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/egypt

 

За Шарм-ел-Шейк англичаните са баннали само въздушния транспорт, не и самия курорт. До Хургада са валидни и транспорт, и пътуване.

 

Around 865,000 British nationals visited Egypt in 2015. Most visits are trouble-free.

 

Притесненията са нещо лично, както и личните граници. За мен всички дестинации са еднакво опасни и безопасни, никой не може да управлява "случайностите". Само местата с война са отчетливо опасни (за мен). Малко по-претенциозна съм по отношение на въздушния транспорт - не бих летяла с Egypt Airways, например. Чудя се дали и Turkish не бележат спад. Но и там горното е валидно. Все се сещам за пилота на Луфтханза и German wings...

 

Успех :) 

Връзка към мнение

Чувала съм,че от Германия има доста изгодни пакети до Доминикана.Мои познати от Германия редовно ходят там.Мисля че и Кипър не е лош вариянт,ако не търсите тропическа екзотика.В Египет и аз не бих завела детето си.

Връзка към мнение

Чувала съм,че от Германия има доста изгодни пакети до Доминикана.Мои познати от Германия редовно ходят там.Мисля че и Кипър не е лош вариянт,ако не търсите тропическа екзотика.В Египет и аз не бих завела детето си.

 

И аз се сетих за Доминикана и го проверих :) Бюджетът просто е много нисък... 

Връзка към мнение

и аз мисля, че при описаните параметри Кипър е добър вариант; иначе ние сме били и през ноември - беше топло, къпахме се в морето, а после в София кацнахме на сняг :) така, че октомври ще е идеално - няма да са големи жеги и туристите ще са понамалели...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За първата половина на октомври почти всички средиземноморски острови са добър вариант. Сицилия, Сардиния, Майорка, Крит - за всички има пакети особено от Германия. Южна Испания също е подходяща за почивка през октомври.

Връзка към мнение

Аз съм била от 2 до 9 октомври на Майорка. Наистина чудесно време. Но - да не се лъжем, 30 градуса и нагоре е непостижимо. Виж 24-25 градуса - да. Ако завали дъжд, обаче, температурата пада до 19 градуса. Просто е есен в Европа. Водата, обаче, беше супер топла.

 

За Кипър напълно възможно да е по-топло...

Връзка към мнение

В Майорка след след края на септември, вероятността да вали е много голяма, както каза и Rainy и отпадат плажове и разходки.

Не бих препоръчал това място през октомври.

Връзка към мнение

Между Шарм ел-Шейх и Хургада бих избрал второто. И защото е по-безопасно, и защото дава възможности за прескачане до Луксор и Карнак.

Връзка към мнение

Малта, средата на октомври е поне 30 градуса, лично изпитано (проверка: настолния календар на Магеланци за октомври ;) ) Е, няма екзотични плажове с пясък и палми, но има някакви подобия наречени плаж. Лесно се съчетава със Сицилия, че две седмици престой на едно място ми се вижда скучновато.

Връзка към мнение

Миналата година бях в Кипър точно по това време в първата половина на октомври и времето беше чудничко, а водата - чайче! През октомври не е претъпкано с туристи, а и на много места правят сериозни отстъпки, за да привлекат клиентела в края на сезона. Например, на целодневна разходка с корабче ни предложиха безплатен обяд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сицилия в началото на октомври - много топло и влажно, но с облаци от време на време, прекапване на дъжд и големи вълни, не ставаше за плаж. Не знам дали е така всеки октомври.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.