Прескочи до съдържание

План за Синтра


nadialm

Препоръчани мнения

Здравейте отново!

След два дена заминаваме, програмата е готова и единственото нещо, което не успявам да преценя, и за което ми е нужна помощта Ви, е следното:

Как да си подредя програмата в Синтра (с рент а кар сме и същият ден искаме да посетим и Кабо ди Рока), при положение, че искам да посетим:

·         Pena palace 

·         Castelo dos mauros 

·         National palace de Sintra 

·         Quinta de regaleira 

·         Palacio Seteais и 

          parque Monserrate

Тази поредност добра ли е?

Навсякъде ли си струва да се влиза и в самия дворец (в Пена ще влезем задължително) или може само градините? Има ли комбинирани билети (видях само за Пена и Маврите)? Как е най-удачно да процедираме с колата - да вървим с нея и да се надяваме да има къде да паркираме или да паркираме долу в градчето и да ползваме автобусите? Ако автобусите са по-добрият вариант кои ми трябват 434 и 435 ли?

 

Предварително благодаря!

Редактирано от Георги
оправяне на шрифта
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние бяхме за малко в Синтра и после на плажа да обядваме. Беше лесно да паркираме близо до градините на Пена. От там малко пеша. Само там влизахме. Билетът беше 10 евро, мисля, че имаше и някакъв комбиниран за 30 евро.

От площадката в двореца има страхотна гледка към Мавърския замък и океана, вътре е ОК

Явно в момента някои части са затворени за разглеждане

Due to ongoing restoration works:

- King Carlos’ Apartments in the National Palace of Pena are temporarily excluded from the visit circuit and the furniture was removed due to the ongoing renovation of the electrical infrastructures and restoration of the wall surfaces;

We apologise for the inconvenience and will do our best to be brief.

http://www.parquesdesintra.pt/en/parks-and-monuments/park-and-national-palace-of-pena/

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме преди месец в Синтра. Посетихме дворецът Пеня и Крепостта на маврите.


Сигурно имаш цените на билетите, но качвам ценоразписа им.


 


post-662-0-28009300-1472132666_thumb.jpg


 


pdf.gif  Prices.pdf   160,92KB   0 Брой сваляния


 


 


Крепостта на Маврите ни направи много по-голямо впечатление отколкото дворецът тип Уолт Дисни  :) .


Малко повече ни дойде шаренкото по него. Но наистина е много красив, а гледките от външните му тераси уникални.


 


post-662-0-88828900-1472132697_thumb.jpg


 


post-662-0-99899200-1472132767_thumb.jpg


 


Имайте предвид, че Синтра няма нищо общо с останалата част на Португалия.


В Лисабон беше над 30 градуса и грееше слънце, а като отидохме в Синтра времето бе като от друга планета. Все едно не беше юли, а ноември. 


 


post-662-0-19939500-1472133105_thumb.jpg


 


Но пък гледките са уникално красиви, особено от крепостта....


 


post-662-0-47448000-1472133089_thumb.jpg


 


За дворецът и крепостта отделихме около 4 часа, въпреки лошото време. На крепостта като паркирате, ще вървите пеша около километър до нея.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз бях през април и навсякъде ни валя, а в Синтра беше прекрасно.

 

На мен лично най-много ми хареса Quinta de regaleira и по-скоро градината, особено минаването зад водопада и тунела до Тунела на просвещението. :)

 

На Пеня отново ми хареса повече парка, отколкото самият замък. После набързо минахме през Мавърския, но все пак дружно решихме, че Cabo da Roca и Boca do Inferno са ни по-интересни и тръгнахме натам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за мненията! Може би ще пробваме да видим всичко запланувано поне от външна страна, тоест градините! И с колата явно на място ще ги решаваме нещата:-) Хубав ден на всички!

Връзка към коментар

Здравейте отново!

След два дена заминаваме, програмата е готова и единственото нещо, което не успявам да преценя, и за което ми е нужна помощта Ви, е следното:

Как да си подредя програмата в Синтра (с рент а кар сме и същият ден искаме да посетим и Кабо ди Рока), при положение, че искам да посетим:

·         Pena palace 

·         Castelo dos mauros 

·         National palace de Sintra 

·         Quinta de regaleira 

·         Palacio Seteais и 

          parque Monserrate

Тази поредност добра ли е?

Навсякъде ли си струва да се влиза и в самия дворец (в Пена ще влезем задължително) или може само градините? Има ли комбинирани билети (видях само за Пена и Маврите)? Как е най-удачно да процедираме с колата - да вървим с нея и да се надяваме да има къде да паркираме или да паркираме долу в градчето и да ползваме автобусите? Ако автобусите са по-добрият вариант кои ми трябват 434 и 435 ли?

 

Предварително благодаря!

 

Аз бих ти препоръчал навсякъде с колата.

И подредбата да е :

1. Castelo dos mauros

2. Pena palace 

 

Причината е, че пътя е еднопосочен и ако първо ви е Пена, то тогава пеша ще трябва да се върнете за маврите.

Ние така направихме - не е голяма драма - 700-900 метра в едната посока доколкото си спомням.

 

Като че ли имаше и други комбинирани билети.

 

А като цяло планът ви е напълно изпълним.

Приятно изкарване.

 

p.s. Португалия ми е една от най-любимите дестинации. Едва ли ще сте само в Синтра. Вероятни си прегледала и пътеписите и темите свързани с Португалия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Здравейте! Предвид огромните опашки, моля за съвет. Как да подредя Двореца Пена, Ригалейра и Монсерат. 

Къде да отида първо и мога ли от една каса да взема билет за друг замък? 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
On 5/27/2019 at 12:43 PM, Deska said:

Здравейте! Предвид огромните опашки, моля за съвет. Как да подредя Двореца Пена, Ригалейра и Монсерат. 

Къде да отида първо и мога ли от една каса да взема билет за друг замък? 

За Ригалейра билетите се продават отделно, а всички останали пакети още с влизането на гарата. Билетите за автобусите, които обикалят из Синтра се продаваха отвън, до спирката - на излизане се пада вдясно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.