Прескочи до съдържание

Седмица в Исландия в края на септември


logist13

Препоръчани мнения

как стои въпроса с водата, има ли нужда от купуване на бутилки? предполагам, че са с едни от най-чистите води в Европа, ама знам ли

 

Ами как да стои - напълно нормално. Вода има навсякъде - минерална, газирана и глациална. По къмпинги, хотели, по забележителности. Не оставяйте обаче без вода. Поне 1 шише пълно в колата винаги. Купувайте си от магазините и си носете за из път. Може да се отпие от водопад или река (аз обичам), стига да не се прекалява с това. Водата, с която се къпете на някои места (особено ако е взета къща с airbnb в Рейкявик) мирише силно на сяра (развалени яйца). Много народ трудно свиква с нея, въпреки че е полезна (така разправят, не съм микробиолог или химик). Всъщност, тя си е обикновена геотермална вода. Единственото по-особено нещо е, че след като се изкъпеш с нея, не миришеш толкова на шампоана и душ-гела ти, колкото на тая вода. Но на повечето места по пътя ви няма да е така. Препоръчвам ти страхотната (макар и малко по-скъпа) Icelandic Glacial. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Бях чел един блог пост, сега ще видя дали ще го изровя, че исландците доста се смеят на туристите с постоянното им търсене на бутилирана вода, при положение, че чешмяната там е абсолютно безвредна, че даже и полезна. Е...това, ако обичате да пиете вода от чешмите пред банята в София предполагам :)

 

Ето го поста, номер 1: http://www.iheartreykjavik.net/2014/03/iceland-advice-first-time-visitors/

Връзка към коментар

Бях чел един блог пост, сега ще видя дали ще го изровя, че исландците доста се смеят на туристите с постоянното им търсене на бутилирана вода, при положение, че чешмяната там е абсолютно безвредна, че даже и полезна. Е...това, ако обичате да пиете вода от чешмите пред банята в София предполагам :)

 

Ето го поста, номер 1: http://www.iheartreykjavik.net/2014/03/iceland-advice-first-time-visitors/

 

Тия съвети и класации в нета нали знаеш каква висша форма на субективизъм са. Всъщност Сигрун, момичето при което бях в Рейкявик, като типична исландка, също настояваше да се пие от тая вода, но аз така и не свикнах с миризмата. Исландците си имат един дежурен набор от местни колорити, ала вонящата чешмяна вода, ферментиралото акулско и копизмът в езика, с които толкова се гордеят, че ако някой не дай си боже посмее да не ги одобри, се счита, че нищо не разбира и не обича Исландия. Как да им кажа на хорицата, че като си миех зъбите с тая вода ми беше просто гадно. Остава един специфичен киселинен вкус в устата. Все пак, строго индивидуално е. Аз лично обичам чистата, без мирис и цвят, студена и бистра глациална водица. Която, от своя страна, си е прекрасен изходен продукт за глациална биричка, глациална водчица и глациална ракийца.  :)

Редактирано от Бай Добри
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Вчера приключихме обиколката, беше супер! Даже мисля да си изневеря на навиците и пусна пътепис, стига да не ме затрупа работата следващата седмица. Със сиянието ни провървя - гледахме го през 3 от общо 8 нощувки. Снощи беше голямо шоу - не му попречиха нито кратките превалявания, нито светлината на летището, гледахме го и от самолета... Абе кой каза, че трудно и рядко се виждало

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Вчера приключихме обиколката, беше супер! Даже мисля да си изневеря на навиците и пусна пътепис, стига да не ме затрупа работата следващата седмица. Със сиянието ни провървя - гледахме го през 3 от общо 8 нощувки. Снощи беше голямо шоу - не му попречиха нито кратките превалявания, нито светлината на летището, гледахме го и от самолета... Абе кой каза, че трудно и рядко се виждало

 

Е кой го казва, тоя който не е имал твоя късмет :) Виж как изглежда Kp индекса (колкото по-висок, толкова по-силно сияние) последните няколко дни в сравнение с началото на месец например: 

 

2015-10-07_21-21-38.png

 

http://www.solarham.net/planetk.htm

 

Като се заредят тези зеленичките между 0 и 1 и ще се видят чушки :) За 10 дни говорим за доста силен карък де, или просто по-слаба подготовка, може би са чакали сиянието да ги удари по главата, а то си иска усилия и саможертва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.