Прескочи до съдържание

Е, не е Батак, но все пак... :)


Препоръчани мнения

Тъй като хвърлих един камък на срещата на 13.07.2013, пък казана дума си е казана дума и няма как да бъде подминато инак ще ми остане петно завинаги и бавничко дойде времето в което да ви споделя и тук на всеослушание.

Та казаната дума се отнасяше до това да си организираме един хубав уикенд някъде сред природата, когато Основателят се върне.

Тук обаче е редно да спомена и това, че единственият свободен уикенд с Негово присъствие е  31.08-01.09.2013 и тъй като това е твърде малко време / за насита - било то на балкан, калкан, ракия или вино/ моето предложение е да не е на повече от 100-120км в посока на изток от столицата, за да могат и други евентуални желаещи / които ще приветствам/ да имат възможността да дойдат.

Моите предложения биха били следните:

* Рибарица - до която би се стигнало за около 3ч от София, а в околностите са пещерата Съева дупка, Троянския манастир, Гложенския манастир, / на който аз ще държа да отидем, ако се спрем на този вариант, тъй като по хубав манастирски боб едва ли сте яли, а и пътят е едно от любимите места на Ленчето/, Кървавото кладенче, където пък правеха чудесна скара и се надявам още да я правят, разбира се

или

* Копривщица - до която би се стигнало за около 2 часа.Чудесно градче с достатъчно музей за обиколки и стълби за изкачване на който му е интересно и приятни китни кръчмички за всички останали.

 

Очаквам и вие да предложите нещо, което да подложим на едно дълбоко обсъждане, гласуване и вземане на решение, защото време не остане и Той си идва!

А след това да пристъпим и към по-сериозните действия.

В същото време се надявам/ да не споменавам имена/ да се включат и всички онези, които по една или друга причина неможеха да дойдат на състоялите се вече Магелански срещи. Искам ви на линия! :)

 Хайде, Вие сте! :rolleyes:

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както казах още на срещата, аз съм твърдо "за" идеята. Искам да предложа и един алтернативен вариант. В случай, че никой от живеещите извън София не реши да се присъедини към групата на "обичайните заподозрени", предлагам да помислим за вариант качване на Витоша. От една страна е на две крачки, а както стана дума времето е твърде малко, за да го пилеем в път. От друга страна все ще намерим някоя хижа на която да видим сметката на спокойствие в планината, далеч от чужди погледи и без да се притесняваме, че яко ще се изложим... :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Туй за Копривщица е много добре измислено.

 

Веднага спретнах компетентен копривщенски консилиум от местни жени в зряла възраст къде е най-хубавото ядене според тях. Това за мен е критерий. Те тутакси ми биха една депеша, че за тази година победител ще да е механа "Чучура", бул. Хаджи Ненчо Палавеев 66, http://www.mehana.eu/tavern_bg.php, баш в центъра, таман до автогарата.

И, да, от собствен опит твърдя, че храната е добра, цените - твърде разумни, остава само мързеланци.ком да дойдат и да изпият пиенето. О, да, в Копривщица се пие ...

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз (жалко, че така ми започва изречението и главната буква не изпъква толкова) подкрепям инициативата със 2 ръце! И на двете места не съм бил за преспиване, и двете места са ми интересни. Претенции нямам! 

Връзка към коментар

Струва ми се, че Копривщица е доста по-компактният вариант. Култура и пиене. Половината БГ история и култура идва от там.

 

Културата е ясна, в класическия й вид започва от пл."20 април", Ослекова къща, Дебелянова къща, църква "Успение на пресвета Богородица", Каблешкова къща, мост "Първа пушка", къща на Бенковски, под нея наскоро откриха Доросиевата къща - музей на българското образование, Каравелова къща.

 

Спането - кой каквото предпочита...

Редактирано от maialearrosto
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както казах още на срещата, аз съм твърдо "за" идеята. Искам да предложа и един алтернативен вариант. В случай, че никой от живеещите извън София не реши да се присъедини към групата на "обичайните заподозрени", предлагам да помислим за вариант качване на Витоша. От една страна е на две крачки, а както стана дума времето е твърде малко, за да го пилеем в път. От друга страна все ще намерим някоя хижа на която да видим сметката на спокойствие в планината, далеч от чужди погледи и без да се притесняваме, че яко ще се изложим... :P

Аз нямам нищо против и на Витоша да е :) Има приятни хотелчета и е още по-близо до Сф. Въпросът е, че се надявам капитана и още някой други, на които времето все не им стига да направят и те малко усилие и да дойдат на мястото където изберем.

Инак подкрепям и Витоша.. !

 

Струва ми се, че Копривщица е доста по-компактният вариант. Култура и пиене. Половината БГ история и култура идва от там.

 

Културата е ясна, в класическия й вид започва от пл."20 април", Ослекова къща, Дебелянова къща, църква "Успение на пресвета Богородица", Каблешкова къща, мост "Първа пушка", къща на Бенковски, под нея наскоро откриха Доросиевата къща - музей на българското образование, Каравелова къща.

 

Спането - кой каквото предпочита...

Добре ги поназнайваш ти историческите забележителности, но мисля че би наблегнал на кръчмичките, а аз в случая тъй като съм видяла вече музейте, бих си потърсила добра компания за маса, докато чакам всички останали да привършат с изморителната обиколка.. С две думи се надявам да ми правиш компания на студена блага ракия, салатка и някое и друго завъртяно мезе.. помисли си.. то и на Витоша можем да ги завъртим подобни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Велинград: 134 км. Да изброявам ли предимствата? :P

Батак отпада.. немога да се съревновам с Жорето, а и трябва разнообразие за поддържане на желанието.

Връзка към коментар

Ах, що се отнася до ракията, я да видим класикът-копривщенец какво пише за таз еманация българска:

 

"Дядо Либен повиква своята най-млада снаха и шепне и на ухото:

— Иди, булка, и налейте едно шишенце от най-хубавата ракия. Налейте в едно джезвенце ракия, размесете я с медец, ала медецът да е, знаеш, повечко, па я сварете на огъня така, знаеш, мъничко я поогрейте… Кажи там на майка си да извади и една зелка, да я посипе с червен пиперец, ала, знаеш, да не е много пиперът… Я донесете и малко смокини, и сухо гроздице! Опечете там и малко ягнешки джигерец и нарежете малко луканчица, ала, знаеш, да я нарежете тъничко… Вижте там, има ли още нещо за мезенце — донесете щото има. Ние, знаеш, трябва да гостиме хаджи Генча като викан гостенин, защото чичо ти хаджи е за мене скъпоценен човек. Знаеш ли, булка, че хаджията е учен човек! Знаеш ли ти, че той има хубавичко момиченце? Сещаш ли се?"

 

"Българи от старо време"

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Всички до момента изброени места на мен ми допадат :) Но, е прав Duke, нека наистина хората, които живеят извън София и имат желание да се видим най-накрая, да кажат дали мислят да посетят една такава сбирка. Защото ако няма да присъстват е по-добре да се качим на Витоша (тамън няма да има караоке :P ).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами ОК съм по принцип, за всяко събитие и събиране във форума, т.е. няма претенции никакви. В случая, просто няма да съм в БГ, което е жалко. Кое точно, Поли, не разбра?!

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Мисля си, че все още събираме предложения за мястото и още не сме стигнали до уточняване на бройката присъстващи. 

Това, че съм го написала месец по-рано е за да знаете и ако имате възможност и желание да се включите..

Така, че очаквам предложения за мястото, които да обсъдим и подложим на гласуване.  ;)

:rolleyes:

Редактирано от Polina
Връзка към коментар

Аз само да вметна, че на 30.08. е Rogger Waters The Wall :) , на който по принцип искам да присъствам, за съжаление отсега не мога да планирам :(

Не си единствения, който ще присъства на този концерт, затова и сбирката е 31.08-01.09. ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.