Прескочи до съдържание

Malaysia Airlines - текущо състояние


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

До 5 септември малайзийските авиолинии са пуснали промоция на полети от Куала Лумпур. Изкушавам се да си взема билет до Бали с тях, обаче ме притеснява да не фалират докато стане време да пътуваме. Някой знае ли нещо относно финансовото им състояние? По форуми четох, че са били доста зле, но правителството им е наляло пари, за да ги спаси. 

 

Другото нещо е, че за да направя резервация в сайта им трябва да въведа паспортни данни. Проблемът е, че сегашният паспорт изтича скоро и пътуването ще се осъществи с друг. Има ли вариант тези данни да бъдат променяни след като резервацията е завършена? На сайта им дори не виждам опция от рода на "manage booking".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро не съм чувал да имат проблеми, а и до колкото знам правителството стои твърдо зад тях. Аз не бих се притеснявал на този етап. 

 

Паспортните данни едва ли има проблем да ги смениш, най-малкото при чекин може да се направи. Но не пречи просто да купиш билета от друг сайт, който не изисква такава информация. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За разлика от компаниите регистрирани в ЕС в Малайзия няма проблем една авиокомпания да получи държавна помощ, особено ако и тя самата е държавна. Шансът за неконтролиран фалит при който да загубиш парите си е минимален или да не кажа нулев. В най-лошия случай ще ти върнат парите или ще те премаршрутират за полет на друга авиокомпания ако правителството на Малайзия реши да преустанови финансирането на авиокомпанията. За сега обаче идеята е да я преструктурират и да продължи да оперира.

 

До колкото си спомням аз също имах подобен проблем с изтичащ стар паспорт, но вече не помня точно как реших казуса. Вероятно съм записал номера на стария паспорт и не е имало проблем, защото нямам спомени да са ми правили проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Купихме билети и се надявам всичко да е наред. Разрових се в интернет и наистина излиза, че компанията вече е изцяло държавна и е преминала през доста структурни промени, включително съкращаване на персонал и маршрути, като в момента фокусът е предимно върху азиатските линии. Имали са немски СЕО (преди това е бил в Aer Lingus), който обаче се е отказал и сега имат ирландски такъв. От последните ревюта в интернет чета доста негативни коментари, но са свързани предимно със случаи на премаршрутизиране, бавна връзка с отдел клиенти, кофти храна на борда и дори чистотата на тоалетните  :)  Надявам се да не си променят разписанието за моя полет, или поне не драстично. Иначе за паспорта казаха, че трябва да им се обадя и ще променят данните. 

Редактирано от TheLawyer90
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам 5 полета с тях и два закъсняха серионо, но обслужването беше на ниво. Става дума за преди около 5 години...Сега вероятно с намаляване на разходите са орязали малко обслужването...

Връзка към мнение

Ако не се лъжа преди време имаха пет звезди в Skytrax, колкото и да е субективна тази класация. Сега вече са non rated, явно са поискали да им махнат рейтинга. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Malaysia airlines ще пуска А380 със 700 седалки, целта е да превозват поклоници в Мека и да ги дават по наем на други авиокомпании с временна нужда от голям капацитет.

Връзка към мнение

Аааа,аз много си ги харесвам. Сега пътувахме с Малейша от Дарвин до Куала Лумпур.Чудесен полет, отлична храна,имаше си всичко, което искаш.Аз си бях изпросила екстра лег рум места, че и двама на три седалки си пътувахме удобничко.Според мен всичко си е наред там, нямаше закъснение, на анкетата, дето ми я пратиха след полета им сложих много високи оценки.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Аааа,аз много си ги харесвам. Сега пътувахме с Малейша от Дарвин до Куала Лумпур.Чудесен полет, отлична храна,имаше си всичко, което искаш.Аз си бях изпросила екстра лег рум места, че и двама на три седалки си пътувахме удобничко.Според мен всичко си е наред там, нямаше закъснение, на анкетата, дето ми я пратиха след полета им сложих много високи оценки.

 

Между другото, спомняте ли си дали когато резервирахте билет с тях си въведохте и трите имена в полето с данните за пътниците? Питам, защото в сайта им искат First Name и Last name, но ако кликнете отстрани на иконката за допълнителна информация, излиза, че трябва да се въведат всички имена, които са в паспорта. Като пример са дали Thomas Jacob Edison, където Thomas Jacob се въвежда в полето First Name, а Edison в Last name. Още преди да резервирам писах на съпорта им и те ми казаха да запиша всички имена по паспорт. Така и направих. От друга страна, за пръв път чувам за такова изискване при авиокомпания и ако наистина правят проблем, ако пътникът има средно име и не го е вписал в резервацията, да се знае от други магеланци, които евентуално ще пътуват с тях  :)

Връзка към мнение

Между другото, спомняте ли си дали когато резервирахте билет с тях си въведохте и трите имена в полето с данните за пътниците? Питам, защото в сайта им искат First Name и Last name, но ако кликнете отстрани на иконката за допълнителна информация, излиза, че трябва да се въведат всички имена, които са в паспорта. Като пример са дали Thomas Jacob Edison, където Thomas Jacob се въвежда в полето First Name, а Edison в Last name. Още преди да резервирам писах на съпорта им и те ми казаха да запиша всички имена по паспорт. Така и направих. От друга страна, за пръв път чувам за такова изискване при авиокомпания и ако наистина правят проблем, ако пътникът има средно име и не го е вписал в резервацията, да се знае от други магеланци, които евентуално ще пътуват с тях  :)

 

Почти всички авиокомпании имат изискване за изписване на всички имена по паспорт, но въпреки това аз почти никога не го спазвам и до сега, ползвайки десетки авиокомпании, на 6 континента, не съм имал никога проблем (включително и с Malaysia Airlines). Проблем имах един единствен път когато спазих правилото при Air New Zealand и компютърът им сля името ми с бащиното име, а на дебитната ми карта имаше само име и фамилия. Поради този проблем не успях да си намеря резервацията в един автомат на летището и за малко да закъснея за полета.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение

То няма ли някакво ограничение в дължината на имената? Аз се сещам няколко държави, където имената няма как да се съберат целите. На мен ми е рязало...

Връзка към мнение

Със сигурност има и сигурно много хора от Южна Америка имат такъв проблем, но там не знам как се процедира. Най-вероятно пишеш докато достигнеш максимума позволени символи  :)

Връзка към мнение

Не са само от Южна Америка :) И на нас с тиретата не ни е лесно. Тирето, че почти никъде не го приема като символ е едно на ръка /този проблем го решавам като изписвам слято, но с главна буква и на втората фамилия/. И при това положение обаче не винаги стига мястото за всички имена-обикновено реже от последното име и на бордните карти излиза в различни вариации, но досега не съм имала проблем с това.

Връзка към мнение

То няма ли някакво ограничение в дължината на имената? Аз се сещам няколко държави, където имената няма как да се съберат целите. На мен ми е рязало...

 

Реже, слива и т.н. Най-добре е пишете си Име и Фамилия и не се занимавайте с други имена ;)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

След възможностите за следене на кучета, деца, диви животни, камиони, коли и т.н. с  GPS Malaysian Arlines ще бъде първата авиокомпания в света, която ще влезе в 21-ви век и ще въведе сателитно проследяване на самолетите си. Авиокомпанията ще знае къде са и самолетите дори в региони които не са покрити с радари, като окените, северния полюс и т.н. Браво, но защо производителите не дават една такава евтина джаджа, като серийно оборудване към самолетите струващи по 100 милиона долара?

 

http://www.techtimes.com/articles/205281/20170419/malaysia-airlines-first-major-airline-to-use-satellite-technology-to-track-own-fleet.htm

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не е лошо да го има като опция. Със сигурност след време повечето компании ще се оборудват с тази технология, но ще бъде наивно, ако си мислят, че с това ще се предотвратяват катастрофи.

 

Цитат

However, as one report noted, it remains to be seen whether the satellite technology can prevent disasters like MH370 from happening again.

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , iliana_t каза:

Не е лошо да го има като опция. Със сигурност след време повечето компании ще се оборудват с тази технология, но ще бъде наивно, ако си мислят, че с това ще се предотвратяват катастрофи.

 

Ако знаехме каква е причината за изчезването на малайзийския самолет в Индийския океан със сигурност можеха да се вземат някакви мерки това да не се повтаря в бъдеще. Без да може да се намери самолета и черните кутии обаче само може да гадаем какво се е случило. Намирането на падналия в Атлантическия океан самолет на Ер Франс имаше огромно значение за предовратяването на бъдещи катастрофи поради същата причина.

Бързото и точното локализиране на един паднал самолет също може да е въпрос на живот и смърт при търсенето на самолета от спасителните екипи.

Дистанционното локализиране на самолета чрез сателити може да помогне и за разработа на системи за дистанционно управление на самолетите подобно на военните дронове. При отвличне на самолет или медицински проблем с пилотите, това също може да е животоспасяващо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Според министър председателят на Малайзия пред правителството има три варианта за Malaysian airlines. Да продължат финансирането на авиокомпанията, да я продадат или да я ликвидират. Последно време финансовите проблеми на авиокомпанията са се задълбочили и опцията за ликвидация на авиокомпанията се обсъжда все по сериозно... Ако се стигне до там вероятно ще е през контролиран фалит, където пътниците ще си получат парите (Последното е мой личен коментар, а не официална информация).

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Не е най-великата оферта ,но на фона на цялото нямане напоследък хич не е зле

 

London - Australia от 798£

September - November 

 

https://www.flynous.com/malaysia-airlines-cheap-flights-uk-australia/

 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Има ли някой наскоро летял с MH с А330-300 ? Имам безплатен избор на място и се чудя между екстра легруум редовете 9(бълк) и 10(екстра легруум без прозорец) в малкия салон  и аварийния 28, който пак е екстра легруум, но е точно зад кенефа и е в основния салон и се чудя кое да избера ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.