Прескочи до съдържание

новобранец


Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици, ентусиасти, мечтатели.

Георги любезно ме подкани да се представя :)

Как попаднах на вас? Направо ви се натресох. От неволя и лакомия. Лакомия, защото не можах да устоя на поредната провокация от страна на Катарските авиолинии и се сдобих с два билета за Тайланд. Неволя, защото никога досега не съм организирала сама пътешествие и отидох при чичко Гугъл с въпроса "как да си го причиним сами?" и той ме изпрати директно при вас :)

Нещо за мен? Жена съм. Възраст? Сещам се за един виц.... питат една мадама за най-добрата й година, а тя отговаря между 39 и 40 - най-хубавите десет години от моя живот :) Та и аз така.... към края на най-хубавите десет. Работя скучна, административна работа на бюро.

Предстои с мен да завлача и човек, който е съгласен да му извадят всички зъби, но да не излиза извън България. Да, и аз не вярвах, но има такива хора... Тъй че не очаквам никакво съдействие от страна на спътника. 

Каква ми е идеята? Всъщност билетите са от София до Банкок и обратно... Но ми се ще столицата на Тайланд да е само отправната точка. Мечтата ми е за Бирма и Камбоджа, също малко Краби. Всичко това трябва да е натикано в две седмици. И дори не знам от къде да започна да чета. Изглеждам ли уплашена? И съм!

А, да.... тук е мястото да добавя, че въобще не отбирам от чужди езици :)

Ваша Жени

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Със сигурност си се вкарала в приключение, изхода за мен е гарантиран. Не съм видял човек да е тръгнал да пътува и да е спрял, защото не му е харесало - независимо с колко незаинтересовани хора е бил и колко малко езици говори :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здрасти, Жени, добре дошла!

 

Ще се опитам да те улесня: започваш с визите. След като искаш да прескочиш до близката чужбина, правиш си сметка дали ви устройва вариантът да платите по 2 еднократни визи при влизане в Тайланд или още при пристигането си в Банкок ще хванете пътя за Бирма/Камбоджа, транзитно, без да минавате тайландски паспортен контрол, или ще влезете в Тайланд с VOA, ще обиколите и разгледате, после ще хванете пътя към съседните държави, а накрая ще се върнете в Банкок само за транзит (без паспортен контрол, респ. виза) към обратния полет.

Имай предвид, че Банкок има две летища. Катарците най-вероятно ще ви разтоварят на основното - "Suvarnabhumi", а полетите до Камбоджа/Бирма обикновено са от другото - "Don Mueang". Ако ви се наложи смяна на летищата, ще ви се наложи да плащате и визи...а те напоследък май поскъпнаха.

 

След като си изчистиш концепцията за пресичането на тайландската граница, ще седнеш да умуваш програма :) Накратко - подхващай темите за визите :)

 

Вариантът с двукратно влизане в Тайланд е приложим по три начина: с многократна виза, издадена в София; с два броя VOA - по една за всяко влизане; с VOA+разрешение за повторно влизане. Последните два варианта са почти еднакви в ценово отношение, евентуално третият може да ти спести някой час висене на летището (ако има много народ за VOA, а то обикновено май има).

 

За да си спокойна, че няма да се загубиш в тоновете информация за Тайланд, при първа възможност се яви на магеланска сбирка, там всичко ще ти бъде обяснено по най-добрия начин, ако прекалят с каничките, може даже да ти направят пълна инсценировка на процеса по вадене на тайландска виза  :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Със сигурност си се вкарала в приключение, изхода за мен е гарантиран. Не съм видял човек да е тръгнал да пътува и да е спрял, защото не му е харесало - независимо с колко незаинтересовани хора е бил и колко малко езици говори :)

О, даааааа, г-н директор, наясно съм с това колко надълбоко и къде точно се навкарах :) Сега остава да извлека максималната полза от този емоционален импулс. Апропо, от половин година спрях цигарите и след кратка калкулация установих, че точно толкова дадох за самолетните билети :) Освен това, проверено, жестомимичния ми е усвоен до съвършенство :)

След това встъпително слово, с интерес очаквам разказа за пътуването!

 

Добре дошла! :)

Добре заварила! Ооооо, не се съмнявай, че ще си излея душата!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравей Женя,тази година правих Бирма и Банкок за около 2 седмици. Ако се спреш на този вариант, обещавам да помагам. ...и аз като теб влачих приятелка, която не беше излизала извън Европа и винаги с организирани от агенция пътувания. Тя остана очарована. Още разказва за това пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здрасти, Жени, добре дошла!

 

Ще се опитам да те улесня: започваш с визите. След като искаш да прескочиш до близката чужбина, правиш си сметка дали ви устройва вариантът да платите по 2 еднократни визи при влизане в Тайланд или още при пристигането си в Банкок ще хванете пътя за Бирма/Камбоджа, транзитно, без да минавате тайландски паспортен контрол, или ще влезете в Тайланд с VOA, ще обиколите и разгледате, после ще хванете пътя към съседните държави, а накрая ще се върнете в Банкок само за транзит (без паспортен контрол, респ. виза) към обратния полет.

Имай предвид, че Банкок има две летища. Катарците най-вероятно ще ви разтоварят на основното - "Suvarnabhumi", а полетите до Камбоджа/Бирма обикновено са от другото - "Don Mueang". Ако ви се наложи смяна на летищата, ще ви се наложи да плащате и визи...а те напоследък май поскъпнаха.

 

След като си изчистиш концепцията за пресичането на тайландската граница, ще седнеш да умуваш програма :) Накратко - подхващай темите за визите :)

 

Вариантът с двукратно влизане в Тайланд е приложим по три начина: с многократна виза, издадена в София; с два броя VOA - по една за всяко влизане; с VOA+разрешение за повторно влизане. Последните два варианта са почти еднакви в ценово отношение, евентуално третият може да ти спести някой час висене на летището (ако има много народ за VOA, а то обикновено май има).

 

За да си спокойна, че няма да се загубиш в тоновете информация за Тайланд, при първа възможност се яви на магеланска сбирка, там всичко ще ти бъде обяснено по най-добрия начин, ако прекалят с каничките, може даже да ти направят пълна инсценировка на процеса по вадене на тайландска виза  :biggrin:

Благодаря, капитане, че ме подхвана директно. Опасявам се, предусещам, че ще бера ядове с тези съкращения, пръснати навред по форумите. VOA ми звучи като да нападна Тайланд директно с рогите, макар да осъзнавам, че това ще е вид виза. Всъщност първият ми сблъсък с магелановото общество беше разказ, на който попаднах на една дама, която след много ентусиазъм и колебания за програмата тръгна за Тайланд, там я ограбиха на втория ден и започна един кошмар... много поучително четиво... От него си извадих няколко извода, но най-впечатляващо за мен беше желанието на много хора да помогнат на жената в бедата й, което съвсем откровено, ме разчувства.

Като за начало, си мисля, трябва да си изясня начина на транспорт от Банкок до (явно една дестинация в Мианмар) Янгон или Манделей, нямам представа къде са точно най-големите красоти. Да си изясня доколко това мощно земетресение, което удари Бирма е засегнало туристическите обекти. От Камбоджа, то е ясно, за толкова време само Ангкор Ват ще да е. Дали има някакви полети между Бирма и Камбоджа за да избегна многократното влизане и излизане от Тайланд. Едни такива простотии. Не знам освен еър Азия други нискотарифни превози в този регион. Всичко това смятам да го изчитам и тъй като засега пъзела е огромно празно платно на по-късен етап да започна да задавам въпроси, когато останат по-дребни парчета за попълване :) Благодарна бих била и да ме насочите към теми, засягащи логистически, туристически и всякак -ически тези райони. 

:) Ама и сбирки ли си имаме?

Здравей Женя,тази година правих Бирма и Банкок за около 2 седмици. Ако се спреш на този вариант, обещавам да помагам. ...и аз като теб влачих приятелка, която не беше излизала извън Европа и винаги с организирани от агенция пътувания. Тя остана очарована. Още разказва за това пътуване.

О, да, о, да, ооооо, много да. Моля те, разкажи ми или ме прати някъде да те изчета... Ангкор Ват все ще го смотам в програмата за два дни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нема се пуашиш! :)

 

post-116-0-24499800-1473254144_thumb.jpg

 

Обърни внимание на леко подчертаните фрази в предишното ми мнение - на илюстрацията съм ги отбелязал. Достатъчно е да преместиш показалеца на мишката върху всяко от тях - без да щракаш - и ще ти се появи кратко пояснение на английски :) Така или иначе, ще трябва да усвоиш понятията, няма как. VOA е visa on arrival (буквално - виза при пристигане). Получава се на граничния пункт на съответната държава, след като представиш определен набор документи и платиш съответната такса.

В твоя случай (Тайланд) не можеш да получиш VOA, ако не покажеш самолетен билет за напускане на страната в рамките на 15 дни (денят на влизане се брои като цял). Ако ще разчиташ на такава виза, не търси други видове транспорт към съседните държави, освен въздушен. Това не е чак толкова ужасно, де, защото понякога самолетните билети от Банкок струват безсрамно малко. Оня ден имаше ударно намаление на "Air Asia" :)

 

Има много нискокалорични авиокомпании, които летят из района. Лично аз се доверявам на търсачката http://www.tiket2.com

Има и други търсачки, но не се сещам :) Други хора ще ти ги кажат :)

Може би не е лошо да отвориш една нарочна тема за твоя конкретен случай, там ще получаваш информацията и ще задаваш въпросите си. То се е видяло, че темите за Тайланд ще станат хиляда :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ейййййййй, страшно ви благодаря на всички. Много сте пичове, ъъъъъ и -чки. Малко да понавляза и ще ви досаждам страхотно. Благодаря от сърце... Ей, не знаех, че отнема толкова време тая работа.... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

О, да, о, да, ооооо, много да. Моля те, разкажи ми или ме прати някъде да те изчета... Ангкор Ват все ще го смотам в програмата за два дни...

Жени, тук може да прочетеш нещо около организацията и самото ни пътуване до Бирма. Не съм писала пътепис, но в секцията за Азия има пътеписи, които са много добри. 

Моят съвет е за 2 седмици да си избереш кое да бъде - Бирма с някой ден около Банкок или Тайланд и Камбоджа.Трудно ще вместиш всичко, а и не се налага. Тайланд е на един билет разстояние ;) . Разбира се не знам след заметресението в Берма как са нещата, но там заметресения много, никой не поддържа старите храмове и те се рушат и въпреки това хората не спират да посещават тази страна.  

Понеже питаш какво да избереш между Янгон и Мандалай при ограничено време избери Мандалай. Той е по-близо до Баган и Инле. В Янгон има един храм, заради който основно се ходи и според мен можеш да го пропуснеш без особено съжаление. От там се ходи и до Голден рок, но с оглед ограниченото време с което разполагаш може би за него така или иначе няма да имаш време.

 

 

http://magelanci.com/topic/5893-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%BC%D0%B0%D1%80-%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%BA/

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.