Прескочи до съдържание

Говорим си за Япония - новини и мнения


Mary

Препоръчани мнения

Моите адмирасии за Самурайка!Прекрасен пътеводител! Освен това, цялата отзивчивост и всеотдайност, всички съвети и напътствия, които даде на мен, на всички нас тук.безкрайно съм щастлива, че Ви познавам.Правя поклон на"малка японка" и пак казвам Благодаря !

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Позволявам си в Магеланския пътеводител за Япония да постна снимка на разговорника, който днес си купих, защото няма споменато нищо в другите теми за разговорници. И ако го спомена в някоя от темите ще се затрупа от мнения след него и няма пак да се вижда. Предполагам, че освен на мен ще бъде полезен и за други пътуващи към Страната на изгряващото слънце. Пък ако не е за тази тема мнението ми моля Самурайка да го премести в темата, за която е.

 

post-662-0-99938300-1471958308_thumb.jpg

 

ПС. И мъничкоооо спам / не се сдържах/  Дръж се, Япониоооо, идеммммм  с перфектен японски  :lol:

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бруталният офтопик, но нали става въпрос за Япония и спорт, а се възхищавам на двете нещо поотделно и заедно хаха, та:

 

Може би за първи път в историята на тенис турнирите от Шлема, 4-мата полуфиналисти носят японска екипировка.

Джокович и Нишикори (Уникло)

Монфис (Асикс)

Вавринка (Йонекс)

 

Long live японски коли, ракети, екипи...и жени, както би казал един приятел, женен за японка :D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Докладвам по повод земетресението от тази сутрин :

В 6.00 местно време е имало силно земетресение в Тихия океан не далеч от бреговете на префектура Мияги (там където беше и силното земетресение отпреди 4 години). Има цунами тревога за максимум 3 метра. В момента се наблюдават приливни вълни от по 60-80 см, само в Района на Сендай има регистрирана вълна от 1.40 м. Няма данни за разрушения и пострадали. Крайбрежните райоини са отдавна обезопасени. Корабите са излезли в открито море.

В ядрената централа Фукушима текат детайлни проверки. Засега има данни за една спряла помпа, но не е от спешна важност и не бързат да я включат обратно - правят основна проверка.

 

Тревогата е отменена, нямаше големи вълни, няма пострадали (като изключим двама-трима скочили от леглата си и се контузили).

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Днес е почивен ден и по традиция е най-подходящия за съзерцаване на есеннирте багри в района на Киото.

По новините даваха предаване по темата - Киото е някакъв ужас! Навсякъде е препълнено с хора - едночасови опашки за автобусите, безкрайни върволици по улици и градини, всеки се опитва да снима пейзажа, но в усилието си да хване красоти а не людско море се стъпва отвъд пътеките и се тъпче мъха и разстителността.

 

По-добре ползвайте метро и линиите на влака, а не автобусите!

 

В Киомизодера са осветили храма и е отворен до 9 вечерта (както и някои други храмове с разширемо време), Арашияма е пълна лудница, особенно пред гарата и моста над реката.

 

Ето списък с есенните места за червени листа - по-добре изберете нещо не толкова известно. А още по-добре да се излезе извън Киото и да се разгледат околностите. На север към Шига и на Юг отвъд Нара има много красиви места, които не са така фрашкани с туристи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Не мога да не споделя с вас една статия, която ме кара да мечтая и да не мога да си отлепя погледа от японските красоти. Страхотни снимки цък

 

(Извинявам се, ако не съм писала в правилната тема. Не бях сигурна, в коя ще е най-подходящо) 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.