Прескочи до съдържание

Говорим си за Япония - новини и мнения


Mary

Препоръчани мнения

Темата е отделена от Япония - магелански пътеводител, за да остане само пътеводителя там, като така ще бъде по-прегледно и лесно за употреба.

 

Благодаря на samuraika за положения труд!

Ако имате препоръки или желаете още нещо да бъде включено в темата за пътеводителя, моля кажете! :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз благодаря! :) Бих препоръчала да се включат препоръки как да се избегне езиковата пропаст, когато липсват преводи (а такива пропасти има...). Ако вече е включено, извинявам се, не съм отваряла всяка под-тема :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

И аз благодаря на samuraika. Сигурен съм, че пътеводителя тепърва ще расте.

Дойде времето на Източноазиатския подфорум :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз благодаря! :) Бих препоръчала да се включат препоръки как да се избегне езиковата пропаст, когато липсват преводи (а такива пропасти има...). Ако вече е включено, извинявам се, не съм отваряла всяка под-тема :)

Ами в мобилното приложение Табимори (което е дадено при гари) има и преводач. Но иначе представа нямам как да се запълва този вид пропаст :blush:

Връзка към мнение

И аз благодаря на samoraika за новия пътеводител и за прегледното инфо за Япония ( което така или иначе много пътешственици ползват от теб от този или други форуми :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз благодаря за чудесния пътеводител.

 

Може би няма да е зле към полезните връзки да се добави и това: http://www.hyperdia.com/en/#за разписание на влаковете и търсене на връзки между тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодарности за подфорума и на модератора за пътеписа.

Над 70-80% от целият ми план за Япония, беше направен на базата на кореспонденция със samuraikla, като се започне какво да се гледа, какво да се пропусне, какво да пробваме и т.н., до най-малката подробност.

Лично мен най-много ме впечатли, че  всичко което ми е описала и разказвала, беше точно такова и на живо. Много обективно и близко до реалността  е всяко нейно изречение, поне в моите очи.

 

 

Относно езиковата бариера, дори много хора да не знаят нито дума друг език, винаги се  намира някой, който знае и той сам се спира и помага, било то на улицата, гарата, в магазин или където и да е.

В Камакура, само докато гледах менюто пред едно заведение, се спря един японец и пита може ли да помогне. Влезе  вътре с мен, настани ме и поръча ястието, което ми препоръча преди това, понеже не исках да е люто.

Лично мен и другият съфорумец, най-много ни затрудниха големите гари. Когато се мине 2-3 пъти се научават, но ние редувахме зони, градове, гари и няколко пъти бяхме сериозно затруднени с намирането на багажа най-вече, понеже го оставяхме 2-3 пъти по гарите. Стигна се до търсене по едни карти от служителите и понякога се губи време. Толкова големи гари, не съм виждал никъде.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз благодаря за чудесния пътеводител.

 

Може би няма да е зле към полезните връзки да се добави и това: http://www.hyperdia.com/en/#за разписание на влаковете и търсене на връзки между тях.

Има го, има го. Но е в спйлера за гарите, там са обясненията за влаковете.

Прегледно, прегледно...колко да е прегледно? Информацията е много и трудна за систематизиране (поне за разпилян човек като мен).

И за гарите съм се опитала да обясня подробно, също и по градове някои неща, но...то само Токио, Киото, Осака и Нара са фермани цели а прилежащите неща не съм ги и започвала. :(

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодарности за подфорума и на модератора за пътеписа.

Над 70-80% от целият ми план за Япония, беше направен на базата на кореспонденция със samuraikla, като се започне какво да се гледа, какво да се пропусне, какво да пробваме и т.н., до най-малката подробност.

Лично мен най-много ме впечатли, че  всичко което ми е описала и разказвала, беше точно такова и на живо. Много обективно и близко до реалността  е всяко нейно изречение, поне в моите очи.

 

 

Относно езиковата бариера, дори много хора да не знаят нито дума друг език, винаги се  намира някой, който знае и той сам се спира и помага, било то на улицата, гарата, в магазин или където и да е.

В Камакура, само докато гледах менюто пред едно заведение, се спря един японец и пита може ли да помогне. Влезе  вътре с мен, настани ме и поръча ястието, което ми препоръча преди това, понеже не исках да е люто.

Лично мен и другият съфорумец, най-много ни затрудниха големите гари. Когато се мине 2-3 пъти се научават, но ние редувахме зони, градове, гари и няколко пъти бяхме сериозно затруднени с намирането на багажа най-вече, понеже го оставяхме 2-3 пъти по гарите. Стигна се до търсене по едни карти от служителите и понякога се губи време. Толкова големи гари, не съм виждал никъде.

 

Потвърждавам за помощта... В Токио се дзверих в една карта пред метрото и една японка просто спря да пита дали имам нужда от помощ... Това, което мен ме шокира, беше че на възлови гари - визирам специално тази в Йокохама - Минато Мираи, която принадлежи на един от най-огромните бизнес центрове в света, нямаше кьорава табела на английски, а апаратите за покупка на билети бяха само на японски. Редих се на единственото гише за обслужване от човек и си беше мъка... Мъка, мъка, ама забавна мъка, ако ме разбирате :) Някои не биха се чувствали комфортно, обаче, и за това споделих за препоръки в контекста.

 

Ах, как ми се приходи изневиделица пак там... Щото нищо не съм видяла... Благодарности отново! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Благодарности за положения труд, samuraika. Сега само остава да убедя съпругата, че в Япония въобще не е скъпо. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Те и платените са кажи-речи безплатни, на фона на европейските.

Аз не съм давал над 1000 йени, а в повечето случаи са между 400 и 600.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за труда, samuraika ! Пътеводителят ще ми е от голяма помощ при пътуването. Сигурно ще имам доста практически въпроси като наближи времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Големи благодарности!!!

Страхотно помагало за планиране на екскурзия до Страната на изгряващото слънце.

Аплодисменти за положения труд.Наличието на толкова много полезна информация,е цяло съкровище,а така магеланци.ком става все по-богат . ;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се включа с благодарности за темата,информацията и труда! Ще е безкрайно полезна за тези които ще ходим в Япония :). Може ли да задаваме тук когато имаме кратки въпроси или ще се разводни хубавата тема?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Понякога,макар и рядко,човешкия мързел се награждава.Засега имаме само самолетни билети и ми беше тъмна Индия къде,кога,колко и т.н.На няколко пъти аха да почна да чета и да планирам,но все нещо ме спираше.И изведнъж "О,небеса!"-Самурайка качила пътеводител.

Благодаря ти от сърце!Това изобщо не означава,че няма да те тормозя с конкретни въпроси.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

... Може ли да задаваме тук когато имаме кратки въпроси или ще се разводни хубавата тема?

За всички, които ще имат единични въпроси ще пусна тема за конкретни въпроси за Япония. И в тази конкретна за въпроси тема, ако се появат повече питания за определено нещо, ще му дадем шанс да бъде изяснено разбира се. :)

 

Тези, които ще планират по-мащабно и ще си правят планове, над които ще умуват, е хубаво да си пускат свои теми, в които да задават въпросите си. :)

 

Пътеводителите е добре да останат в по-ненатоварен вид, за да бъде по-пригледна информацията.

В тях ще е добре да се дават единствено предложения какво още може да бъде включено. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да отбележа и в този пост, че вече е поставено началото на пътеводители за основни градове в Япония:

 

Канто (Токио и наоколо)

 

Кансай (Киото, Осака, Нара и наоколо)

 

 

 

Както обещах, ето я темата - Япония - конкретни въпроси - можете да задавате въпросите си в нея. :)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря за подробната и полезна информация. С оглед на билетите от промоциите, мисля, че доста хора ще се възползваме.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.