Прескочи до съдържание

Възходът и падението на Couchsurfing


Препоръчани мнения

Една интересна статия за упадъка на феномена Couchsurfing, откакто стана комерсиален сайт и се разрастна тройно за отрицателно време. На английски е и е повече от два абзаца, ама ще се оправите:

 

http://nithincoca.com/2013/03/27/the-rise-and-fall-of-couchsurfing/

 

~

 

Георги да си опича акъла отсега. Такава е съдбата на всяка идея, стартирана от чист ентусиазъм и идеализъм и разрастнала се прекалено много с времето. Рано или късно и той ще бъде поставен пред изкушението да умножи количеството за сметка на качеството. Рано или късно някоя корпорация ще поиска да сложи ръка и на неговия проект, за да го направи печатница за пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тоя пич ми се струва, че прекалено много мелодраматизира нещата на базата на личните си впечатления и по едно време ми навява пенсионерски асоциации с тва "еее едно време какви къмюнитита и какъв каучсърфинг имаше ехеее".

 

Иначе, като цяло повечето от хората са цепещи стотинката селяндури и темерути, нормално е с разрастването на подобна идея в нея да се намърдат доволно количество от тях. На мен лично никога не са ми допадали такива клошарщини като каучсърфинг, карпуулинг, пътуване на автостоп ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Само с крайно негативните епитети по-скромно, иначе нека всеки си има мнение. Щото иначе едни са клошари, други сме измамници, трети са мързели, които чакат на готово и стана една манджа с грозде :)

 

С растежа на каквото и да е, е нормално и идеите да се променят. На пича изглежда проблема му е нарастването на броя абонати в услугата, което аз не виждам да е вина на собствениците. Тяхната работа е да развиват продукта си, всъщност навсякъде където се коментира каучсърфинг по медиите е именно с идеята за споделяне на пътешествия и преживявания. Сега, че се е изродило в търсене на евтин секс едва ли е вина на собствениците, просто с популярността идват тия неща. 

 

Не знам, не съм запознат с развитието на услугата, сравнително малко се интересувам от нея и сравнително късно почнах да я ползвам, но подобни мнения има кажи речи за всичко, което расте и става популярно - от фейсбук, през каучсърфинг, та и през летенето дори. "Ако знаете какво обслужване имаше на борда и какви стюардеси на времето, ехеее, а сега раян искат да ни таксуват за тоалетната". Винаги ще има носталгия по доброто старо време, в конкретния случай на мен ми е трудно да отделя обективните фактори от чистата меланхолия по отминалите времена на автора.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само с крайно негативните епитети по-скромно, иначе нека всеки си има мнение. Щото иначе едни са клошари, други сме измамници, трети са мързели, които чакат на готово и стана една манджа с грозде :)

 

С растежа на каквото и да е, е нормално и идеите да се променят. На пича изглежда проблема му е нарастването на броя абонати в услугата, което аз не виждам да е вина на собствениците. Тяхната работа е да развиват продукта си, всъщност навсякъде където се коментира каучсърфинг по медиите е именно с идеята за споделяне на пътешествия и преживявания. Сега, че се е изродило в търсене на евтин секс едва ли е вина на собствениците, просто с популярността идват тия неща. 

 

Не знам, не съм запознат с развитието на услугата, сравнително малко се интересувам от нея и сравнително късно почнах да я ползвам, но подобни мнения има кажи речи за всичко, което расте и става популярно - от фейсбук, през каучсърфинг, та и през летенето дори. "Ако знаете какво обслужване имаше на борда и какви стюардеси на времето, ехеее, а сега раян искат да ни таксуват за тоалетната". Винаги ще има носталгия по доброто старо време, в конкретния случай на мен ми е трудно да отделя обективните фактори от чистата меланхолия по отминалите времена на автора.

 

Aми държа си на личното пространство вкъщи и в колата - тъмен и подозрителен балкански субект съм :) Иначе тоя пич от статията, като се оплаква как мъжете не получавали оферти за каучсърфинг, докато жените по няколко, ми напомня много на един друг пич дето се жалваше що неговите презентации не били толкова посетени, а едни други, посветени на виното, са. Но ще спра дотук :))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.