Прескочи до съдържание

Онлайн закупен билет за trenitalia


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам билет за двама, закупен он-лайн, за влака от Генуа до Милано като начална гара е посочена Genova Piazza Principe. Нещо не съм догледала, но се оказа че гара Brignole е по-близо и удобно, а пътуването е рано сутринта. Казаха ми, че тези билети не се валидират предварително на жълтите машинки. Това вярно ли е? и

Дали бихме могли да се качим от Brignole, мисля, че тя по пътя се пада след Principe?

Връзка към мнение

Билета ви е за конкретен ден и час и няма нужда от валидиране, проверяващия сканира бар-кода. Ако по-удобната гара е след тази, за която ви е билета, нямате никакъв проблем да се качите от нея.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По -удобна е гарата, която не е начална на билета - Brignole. На билета е посочена начална гара Principe.

Няма проблем, гара Brignole е след Genova Piazza Principe в посока Милано.

 

Грешка :( 

Но можете да си купите билет м/у двете гари от автомата.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От сега ти казвам, че вероятността да те проверят като цяло през целия път е минимална, а да не говорим между двете гари на Генуа, според мен не се притеснявай и се качи от Brignole :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма проблем, гара Brignole е след Genova Piazza Principe в посока Милано.

 

Грешка :( 

Но можете да си купите билет м/у двете гари от автомата.

 

Ако цената от двете гари до крайната дестинация е една и съща, няма да има нужда от такъв билет.

Налагало ми се е същото нещо, но с Italo, обадих им се на телефона и нямаше проблем. Даже контролата мина преди да стигна гарата според билета и пак нямаше проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой знае ли каква е разлика м/у бизнес вагоните AA5B2 и ETR 500 на Frecciarossa?

Аз съм пътувала в бизнес класа, но нямам представа какъв е бил вагона. 

 

ETR 500 е модела на Frecciarossa. От 1-2 години има и по-нов модел 1000 - с по-бързо ускорение и малко по-висока скорост.

 

Има два типа бизнес-класа, като аз съм ползвала първия показан:

 

Italy-frecciarossa-business.jpg

 

А тази е Executive:

 

Italy-frecciarossa-executiv.jpg

 

Не знам дали изобщо написах нещо по въпроса ти, но това знам от опит.

 

В бизнес класата има сервитьори и дават безплатно напитки, но ... не знам какви точно, защото ние пихме само сокове. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.