Прескочи до съдържание

Трансфер в Санторини


Фил

Препоръчани мнения

Човек тъкмо се позарадва, че е осигурил самолетните билетите до Санторини за по 24eur и стаята в хотела  (оценка 8.2 в букинг) през MakeMyTrip за 25eur на вечер и ето че тарикатите от хотела ми искат 40eur за трансфер на разстояние 4.5км.  :rolleyes: 
А кацаме доста късно през нощта (23:25) и нямам идея какво е положението с такситата по това време ...
На всичко отгоре започват и разни стачки в Гърция точно сега  :blink:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Човек тъкмо се позарадва, че е осигурил самолетните билетите до Санторини за по 24eur и стаята в хотела  (оценка 8.2 в букинг) през MakeMyTrip за 25eur на вечер и ето че тарикатите от хотела ми искат 40eur за трансфер на разстояние 4.5км.  :wacko: 

А кацаме доста късно през нощта (23:25) и нямам идея какво е положението с такситата по това време ...

На всичко отгоре започват и разни стачки в Гърция точно сега  :blink:

 

Фичо, положението с такситата не е розово. Аз бях шокирана от цените, но е факт, че такситата са кът. Бях шокирана да видя опашка за таксита в центъра на Тира. За вашия период може да има таксита, ама може и да няма... Ние платихме 20 евро за еднопосочен трансфер - и не съжалявам. Като се размрънках, че е много, те ме погледнаха странно :) Потърси фирми за трансфер... 

Връзка към коментар

Човек тъкмо се позарадва, че е осигурил самолетните билетите до Санторини за по 24eur и стаята в хотела (оценка 8.2 в букинг) през MakeMyTrip за 25eur на вечер и ето че тарикатите от хотела ми искат 40eur за трансфер на разстояние 4.5км. :rolleyes:

А кацаме доста късно през нощта (23:25) и нямам идея какво е положението с такситата по това време ...

На всичко отгоре започват и разни стачки в Гърция точно сега :blink:

Този трансфер само в едната посока или двупосочно?Къде ти е хотелът?

Да ти кажа, летището на Санторини е едно такова смОтано, никъде не видях такси.Да не се окаже, че няма с какво да се придвижи или пък и таксито да толкова?

Пуснах една търсачка за такси от летище Санторини до Фира - цената за 1-3 започва от 40Е.

Според луксозността на таксито. Вероятно и те ще ти пратят такси.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Човек тъкмо се позарадва, че е осигурил самолетните билетите до Санторини за по 24eur и стаята в хотела  (оценка 8.2 в букинг) през MakeMyTrip за 25eur на вечер и ето че тарикатите от хотела ми искат 40eur за трансфер на разстояние 4.5км.  :rolleyes: 

А кацаме доста късно през нощта (23:25) и нямам идея какво е положението с такситата по това време ...

На всичко отгоре започват и разни стачки в Гърция точно сега  :blink:

Цените на такситата са същите - диапазонът е 20-30 евро за 5-6 км. Това е една от причините да намаля възможния си престой там, и да купя билети за по-удобно време, та да мога да се възползвам от автобусите от летището до Фира. При теб няма как...

Дано датите на стачките не те засегнат, но все пак ти си със самолет и поне до Санторини ще се докопаш :)

Връзка към коментар

Този трансфер само в едната посока или двупосочно?Къде ти е хотелът?

 

В едната посока само, но сме 5 човека, та ако не е бусче, ще са необходими 2 коли.

 

Къде ти е хотелът?

в Картерадос

 

 

desislavna, на 17 Септ. 2016 - 10:58, написа:

Цените на такситата са същите - диапазонът е 20-30 евро за 5-6 км. 

Ясно, ще го взимаме тоя трансфер значи. 

 

Благодаря за инфото 

Връзка към коментар

Напоследък ясно се очертава една неприятна тенденция... Трансферите летище-хотел струват повече отколкото самолетния билет до съответното място :)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

В едната посока само, но сме 5 човека, та ако не е бусче, ще са необходими 2 коли.

 

 

в Картерадос

 

 

Ясно, ще го взимаме тоя трансфер значи. 

Благодаря за инфото

 

Фичо, това за всички или на човек?Ако е общо, си е супер цена.

Напоследък ясно се очертава една неприятна тенденция... Трансферите летище-хотел струват повече отколкото самолетния билет до съответното място :)

Вероятно скоро ще се появят и лоу - кост трансфери.:)))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напоследък ясно се очертава една неприятна тенденция... Трансферите летище-хотел струват повече отколкото самолетния билет до съответното място :)

 

През Румбо, с някоя от картите в тестето, не пада ли цената? :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Човек тъкмо се позарадва, че е осигурил самолетните билетите до Санторини за по 24eur и стаята в хотела  (оценка 8.2 в букинг) през MakeMyTrip за 25eur на вечер и ето че тарикатите от хотела ми искат 40eur за трансфер на разстояние 4.5км.  :rolleyes: 

А кацаме доста късно през нощта (23:25) и нямам идея какво е положението с такситата по това време ...

На всичко отгоре започват и разни стачки в Гърция точно сега  :blink:

 

А опита ли да се спазариш с някой рецепционист, полуофициално, в смисъл не като услуга, предлагана от хотела. ;)

Според мен с един-два тел. разговори, за да попаднеш на различни рецепционисти - имаш голям шанс.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Фичо, наистина помислете за рент-а-кар. Ние бяхме там от 3-ти до 6-ти септември и също пристигахме към 23 часа, също бяхме в Картерадос, но имахме безплатен трансфер от хотела. На следващата сутрин тръгнахме обратно към летището. Е, нито такси ни застигна, нито автобус успяхме да хванем, че са малко бели лястовици и в крайна сметка стигнахме пеш до самото летище, но вечерта с багаж не е вариант. Взехме си рент-а-кар от Advance car, цената беше доста прилична, скъсахме се да обикаляме острова - буквално го кръстосвахме напред-назад 7-8 пъти, а през някои места минавахме и по 10-15... За три дни с цялото това обикаляне навъртяхме около 200 км, като бензин - 20€.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

40 euro ще ви плати колата за малко повече от един ден, а и ще минете с една кола, ако не вземете най-малката или се посгъстите...

От друга страна ако трансфера е 40 евро за всички, а не на човек, защо не...

Връзка към коментар

Обикалянето на острова без кола си е немислимо, автобусите както казах са бели лястовици, така че не го мислете изобщо. Без кола ще стоите само в Картерадос.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А опита ли да се спазариш с някой рецепционист, полуофициално, в смисъл не като услуга, предлагана от хотела. ;)

Според мен с един-два тел. разговори, за да попаднеш на различни рецепционисти - имаш голям шанс.

То това е неголям (предполагам семеен) хотел и не вярвам да има много различни рецепционисти. 

 

Обикалянето на острова без кола си е немислимо, автобусите както казах са бели лястовици, така че не го мислете изобщо. Без кола ще стоите само в Картерадос.

Да, кола най-вероятно ще си вземем, но не ми се искаше да я взимам посред нощите, когато обикновено има и допълнителни такси и не може добре да се огледа автомобила ...

Връзка към коментар

Да, кола най-вероятно ще си вземем, но не ми се искаше да я взимам посред нощите, когато обикновено има и допълнителни такси и не може добре да се огледа автомобила ...

 

Опитай тези - http://vazeos.gr/

Миналата година не искаха кредитна карта. Със сигурност има и други такива на Санторини.

Връзка към коментар

Аз в момента съм в Картерадос, ще погледна разписанието на спиралата и ще пиша когато имам нет привечер. Кацнахме със сутрешния полет на Райън и по разписание трябваше да има рейс след около 1 час, но автобус чакаше на спирката и тръгнахме веднага. Мисля, че автобусите са съобразени с полетите. Колите ако ги наемеш от офис са по- скъпи, отколкото ако ти го уреди собственика на хотела. Ние наехме скутер от 18 евро на ден, стана 10 като се обади жената. Трафика е ад.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Преди две седмици бях в Санторини и полета ни пристигна към 24:00 часа, отвън имаше 6 таксита. За двама човека ни искаха 20 евро като не пътувахме само двамата, а трябваше да се качат и други двама пак за 20 евро. При моето възмущение относно цената и за това че трябва да се возим с още двама човека ми казаха, че по това време друг избор нямам, а и няма много таксита и май бяха прави за минута всичко се зае и много хора си стояха там. Така че според мен платеният трансфер е добър вариант, ако няма да се наема кола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаше някъде по темите разписанието на градския транспорт. Преди една седмица го сравних и си отговаряше. Не си спомням много часовете, но вечерно време бяха май в 23:00 и след това в 1:00. За полета, който кацаше към 23:00 не можеше да се използва, но в обратната посока го ползвахме и цената беше 1,80евро на човек. За такситата, като проучвах, цената си беше 20-25евро на такси от/до летището. От хотела ми казаха, че имат право само да взимат пътници от летището, но не и да карат до там, защото имало някаква договорка с такситата и полицията ще ги глоби. Но можеха да ми поръчат ван за по 7 евро на човек

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди 10-на дни бяхме на Санторини и бях резервирала хотел в Тира с безпл. трансфери. На място взехме атв за 20 евро на ден. 

След като се върнахме от Фолегандрос пак на Санторини за вечерния полет до Солун си ползвахме автобусите порт-столица-летище за 1.80 - 2.30 е на човек.

Само при пристигането ви трябва да се измисли трансфера.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

santorinitransfer.com ми искаха 12€ до Периса, при цена на таксито 25€. Имат офис на летището. При мен обаче не намери шофьор да ме закара сам в 00:30. Но може би ако се направи резервация на сайта по-рано няма да има проблеми.

А за такси дори да се разберете с някой да си го поделите, пак ще ви искат цялата сума от всеки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ей, тоя Фичо! :)

Цял форум ще се "изпотрепе" да помага.

 

Ако бяхте без багаж, щях да кажа - Абе, я си оди пеш. :P

 

----------------

Желая ти приятно изкарване на Санторини.

И да не пропуснете плажа Vlychada beach, хем красиво, хем ... ;)

И снимки искаме, да не стане като с tom777 :lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Видях на спирката- последен автобус летище- Тира 22.40ч. Картерадос е по път, пада се преди Тира, но май няма да има рейс. Снимах разписанието, но не знам как да кача снимка. Билетчето е 1.80.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей, тоя Фичо! :)

Цял форум ще се "изпотрепе" да помага.

 

:lol:

Ааааа, завижд, завижд,завижд,аааа?

Ако не знаеш, Фичо е от любимците на форума, да те светна.:))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.