Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Има разни промоции с Оман Ер в момента за Азия и Африка (от Милано). За 30-40 евро повече има и оферта с Туркиш. Някой летял ли е с Оман? Гледам, че имат добър security record, а основното предимство са 2 полета по 6 часа (вместо 3 и 9 през Истанбул). 

След злощастното кацане с Раян Ер през април малко се стресирах и от тогава много не съм летял, камо ли на дълъг полет. Знам, че не са ми рационални страховете и знам, че ако те е страх от летене няма да отидеш никъде, но... с наближаването на пътуването почвам да се филмирам.

Та летяли ли сте с оманците? Какви впечатления имате?  

Връзка към коментар

Та летяли ли сте с оманците? Какви впечатления имате?

 

Напълно нормална авиокомпания с доста прилични самолети. Обслужването на борда също беше ОК. Не мисля, че имаш място за каквото и да е притеснение...

Връзка към коментар

Даже са си екстра! :) Ти от какво се притесняваш? Че ще има междинно в Оман ли?Ми тъкмо ще си направиш стопче и там да погледнеш. ;)

Какво станало с Райън, че съм пропуснала?

Връзка към коментар

Ужасно тресене при опит кацане в Санторини, чувство като на влакче на ужасите, губене на десетки (?) метри височина за секунди, крещящи и ревящи хора, връщане в Атина... От тогава нещо ми се преобърна и все ме е шубе, въпреки че имам още 5 полета след този. 

Няма да има време май за разходка из Мускат. Просто се чудя, да дам ли 30 евро повече на турците, или да пътувам с Оман. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 От тогава нещо ми се преобърна и все ме е шубе, въпреки че имам още 5 полета след този. 

 

И на мен нещо ми се преобърна и имам чувството,че колкото повече пътувам все повече ме е шубе, незнам дали защото с годините чувството за самосъхрание се увеличава или защото прекалено много гледаm Аir Crash investigation, но кво да се прави желанието за пътуване надделява, ще летим няма как ;) Дано да не се повтаря случката, леко и безаварийно и да не забравиш да се похвалиш като вземеш билет ;)

Връзка към коментар

Ужасно тресене при опит кацане в Санторини, чувство като на влакче на ужасите, губене на десетки (?) метри височина за секунди, крещящи и ревящи хора, връщане в Атина... От тогава нещо ми се преобърна и все ме е шубе, въпреки че имам още 5 полета след този. 

Няма да има време май за разходка из Мускат. Просто се чудя, да дам ли 30 евро повече на турците, или да пътувам с Оман.

 

Значи, можеш да си спокоен, твоята лоша емоция, свързана с летенето е минала.:)

И то, успешно. Не го мисли, като ходиш по тротоара се оказва далеч по - опасно.

Ако мислиш, че с турците ще ти е по - спокойно откъм сигурност, защото са ти познати /обикновено се страхуваме от непознатото, неизвестното/ недей гледа 30 - те евро.Не е кой знае какво спестяване.

Връзка към коментар

Аз имах подобно преживяване с турците на връщане от Бангкок над Истанбул, така, че не е гаранция. И мене си ме е страх от време оно, ама си летя, какво да правя, иначе трябва никъде да не ходя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

От 2019-та Oman Air възнамерява да пусне директни ежеднени полети между Мускат и Атина. Полетите ще бъдат изпълнявани от новите машини на компанията - Боинг 737-Макс 8. Ето ги и часовете:

WY 191 Dep MCT 1445 Arr ATH 1950
WY 192 Dep ATH 0020 Arr MCT 0635+1

 

 Послетите от Атина са късно вечерта и това ще спести необходимостта от нощувка поне в едната посока. Това може да е прекрасна възможност както за посещение на Оман, така и за връзки към други интересни дестинации. Начална дата за изпълняване на полетите все още няма.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 32 минути , akair каза:

От 2019-та Oman Air възнамерява да пусне директни ежеднени полети между Мускат и Атина. Полетите ще бъдат изпълнявани от новите машини на компанията - Боинг 737-Макс 8. Ето ги и часовете:

WY 191 Dep MCT 1445 Arr ATH 1950
WY 192 Dep ATH 0020 Arr MCT 0635+1

 

 Послетите от Атина са късно вечерта и това ще спести необходимостта от нощувка поне в едната посока. Това може да е прекрасна възможност както за посещение на Оман, така и за връзки към други интересни дестинации. Начална дата за изпълняване на полетите все още няма.

Чудесно, чакаме традиционните error fares на Oman Air. От Атина ще е къде къде по-удобно 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.