Прескочи до съдържание

Transavia започва полети от София до Амстердам


Препоръчани мнения

Нощувка в Амстердам за 7 евро със закуска в dormitory room/6 човека/, само да има свободни дати. Имаше по 59 евро за двама за две вечери в двойна стая със закуска но са изчерпани.

 

https://www.voucherwonderland.com/a-o-hostel-berlin-hamburg-amsterdam-muenchen-kopenhagen-hotelgutschein?c=10

 

От тук може да видите дали има свободни дати:

 

https://voucher.aohostels.com/de/availability

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Купих билет на сина ми Ams-Sof преди Коледа /21.12 с Transavia само с ръчен багаж. Но ако му вземат куфара / 55/40/25 / в багажното, лаптопа може ли да го вземе в ръка / както при Wizz /?

Връзка към коментар
На 12.09.2018 г. в 15:01, Боян Димитров каза:

Не знам дали е класика, но се взема билет до Кьолн, за макс 40 лв отиване и връщане, тъй като всички вече трупат уиз точки, вероятно безплатно. 

Звучи добре, ама Wizz отдавна не летят до Кьолн. Дортмунд ли си имал предвид?

Връзка към коментар
преди 3 часа, lesy каза:

Купих билет на сина ми Ams-Sof преди Коледа /21.12 с Transavia само с ръчен багаж. Но ако му вземат куфара / 55/40/25 / в багажното, лаптопа може ли да го вземе в ръка / както при Wizz /?

По принцип не взимат ръчния багаж в багажното, но е важно е да се чекира онлайн, защото ако отиде на гишетата ще му премерят ръчния багаж и ако е над 10 кг. ще искат да го чекира и да плати. Освен това задължително е да е само с един ръчен багаж - само този куфар, без ранички, пликове или чанти, вкл. и за лаптопи.

 

При чекирането online има едни трик с избора на място. Като си избере място отново да прегледа свободни места - те се променят и в повечето случаи се появяват по-хубави такива - или по-напред или около аварийните изходи. Явно Transavia има някакъв бъг в системата си.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Имаме следния казус: Едната ми шефка има закупени билети с transavia до Амстердам за да ходи на един конгрес, като полетът на отиване е утре вечер.

Само че здравословно много го зазля и реално на 99% е сигурно, че няма да замине. А иначе е резервирала и апартамент в Амстердам в booking без право на отмяна на резервацията (още не мога да ѝ простя, че го направи преди аз да ѝ покажа разни кодове за отстъпки и прочие... пък тя уж обичайно се допитва до мене по тия въпроси 😄 ). Иначе постерът, който щеше да представя на конгреса, сме намерили кой да го занесе и да го представи вместо нея.

Та, беше ги прежалила тия пари, дето се вика.

Обаче току-що получи мейл от авиокомпанията, че има промяна на полета на отиване с 20 минути. Става въпрос за полет утре вечер.

Може ли да откаже полета и да поиска обезщетение в този случай, щом промяната става в последните две седмици преди полета и как трябва да процедира? И в какъв размер би могло да е евентуално обезщетение, че да минимизираме щетите?

 

П.П. Цените на полетите скочиха твърде много, за да мога аз да си позволя в последния момент да резервирам полет и да летя вместо нея, както тя ми предложи. Като се сложат и таксите за конгреса, такава опция е съвсем безпредметна.

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар

те в мейла предлагат ли връщане на парите? по принцип при промяна предлагат, ама за 20 минути...

за обезщетение трябва да прочета, ама там май имаше времеви ограничения както при закъснения

 

ПП Трансавия не правят ли смяна на име?

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

те в мейла предлагат ли връщане на парите? по принцип при промяна предлагат, ама за 20 минути...

за обезщетение трябва да прочета, ама там май имаше времеви ограничения както при закъснения

Абе и връщане на парите за билетите все ще е нещо. Става въпрос за 140 евро за двама души. Особено, ако е и за отиването, и за връщането (в полета за връщане засега промяна няма) - мисля, че са правени на една резервация. Не съм ползвал transavia досега. Ще изчакам шефката да излезе от лекция, че да прегледаме заедно мейла.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , master_of_germs каза:

Абе и връщане на парите за билетите все ще е нещо. Става въпрос за 140 евро за двама души. Особено, ако е и за отиването, и за връщането (в полета за връщане засега промяна няма) - мисля, че са правени на една резервация. Не съм ползвал transavia досега. Ще изчакам шефката да излезе от лекция, че да прегледаме заедно мейла.

Цялото ни семейство ползва многo често Transavia.

За съжаление, впечатлението ми е, че са изключително недиалогични и стиснати (холандци).

1. Имахме загубен/закъснял багаж. Искахме компенсация. Наложи се да представяме касови бележки от магазини за тишъртки и панталони на сина ми. Той на следващия ден заминаваше на море от София.

Само и само да не платят - сами си преведоха касовата бележка за 3 фланелки и платиха 2  - за всеки ден закъснение по една фланелка.

 

2. Скъсан сак - не го признаха. Трябвало да бъде купен в последната година и да го докажа с фактура.

 

Т.е. съмнявам се да платят нещо, освен ако някой регламент не ги задължава.

 

Питай в подфорума аероиск.

Успех

 

--------------------------------

Специално за "стиснат' има още една степен след превъзходната:

стиснат     по-стиснат      най-стиснат    Холандец

 

 

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Срещу представяне на медицински документи няма ли да направят компромис? Дори Ryanair са толерантни и дават възможност за промяна на датата на пътуването с няколко месеца.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

За тази АК колко време предварително препоръчвате да се купи билет?

Или колкото по-рано толкова по-евтино?

Промоции правят ли, черни петъци?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , noshtna_ptica каза:

За тази АК колко време предварително препоръчвате да се купи билет?

Или колкото по-рано толкова по-евтино?

Промоции правят ли, черни петъци?

Колкото по-рано, толкова по-добре.

29-33 евро в посока е възможно най-ниската цена, ако става въпрос за Соф-Амс-Соф.

През онези сайтове е възможно цената да е с до 50% по-ниска, подобно на Ryanair.

Малко е странно, но понякога цените през уикенда са малко по-ниски.

 

Имай предвид, че в последно време за полетите от Амстердам за София не се предлага online чекиране. Само място може да си избереш.

Това създава две неудобства (поне на нас):

- Половин-един час по-рано на летището;

- В 80% от случаите мерят ръчния багаж и са изключителни стриктни. Онзи ден, в петък, куфара ми тежеше 11 кг. и се наложи да натъпча 1 кг. в якето си и да го облека.

 

Промоции?!

Това са холандци. :grin:

Всъщност понякога (без видима причина) намаляват някой билети, за конкретни дати, с по няколко евро, но не бих разчитал на това.

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
7 hours ago, Kamen said:

Някакви наблюдения кога пускат лятното разписание?

Най-вероятно поне три месеца преди началото му (декември за началото на лятното разписание през март).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Не видях да е коментирано, но попаднах на тази информация, че Трансавиа спират полетите до София с началото на лятното разписание:

 

Цитат

Transavia scraps flights to Helsinki, Katowice, Sofia, Tirana and Reus.

 

Инфото е от този сайт: https://www.luchtvaartnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/transavia-meer-rotterdam-airport-minder-schiphol 

Действително, след март 2020 няма в момента заложени полети до София.

  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 14 часа, yordanov каза:

 Трансавиа спират полетите до София

Еее, жалко :sad::unsure::sad: - бяха добра опция за Амстердам, въпреки късния час на полета, често с добри цени   

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 30 минути , Фичо каза:

Еее, жалко :sad::unsure::sad: - бяха добра опция за Амстердам, въпреки късния час на полета, често с добри цени   

А мен питаш ли ме.

Трагедия.

Направо не ми се вярва. А и не е да не са били пълни самолетите. Винаги когато съм пътувал (поне по 10-на полета в последните 2 години) са били над 80% натоварени.

Сега ще се губи по половин ден през Айндховен.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
On 9/26/2019 at 4:40 AM, ven62 said:

А мен питаш ли ме.

Трагедия.

Направо не ми се вярва. А и не е да не са били пълни самолетите. Винаги когато съм пътувал (поне по 10-на полета в последните 2 години) са били над 80% натоварени.

Сега ще се губи по половин ден през Айндховен.

 

Винаги имаш опция да се довериш на "националния  превозвач" 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 37 минути , akair каза:

Винаги имаш опция да се довериш на "националния  превозвач" 🙂

Е да, в свят в който парите са без значение. 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
43 minutes ago, stanimir said:

Е да, в свят в който парите са без значение. 

Аз повече бих се притеснвал за времето, но то нали било пари...

Връзка към коментар
преди 26 минути , Иван Попов каза:

Язък, така и не пътувах с тази авиокомпания до Амстердам....... Все се канех, но ето, че спират полетите сега. :cray:

Eeee, имаш още време! Например ето ти разходка 6-9.03.2020,  петък-понеделник за 58€ , през сайтовете може и още да се свали. 
image.png.6ac6c05d1a4d041c14949cce0510d771.png
 

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Фичо каза:

Eeee, имаш още време! Например ето ти разходка 6-9.03.2020,  петък-понеделник за 58€ , през сайтовете може и още да се свали. 
image.png.6ac6c05d1a4d041c14949cce0510d771.png
 

Ами от 2-6 март мисля да взема нещо, добре де колко могат да паднат от тези другите сайтове.

 

 

Връзка към коментар

При положение, че летище Амстердам наближава горната граница за самолетодвиженията, е ясно, че компанията-майка КЛМ ще си оптимизира приходите и печалбите за сметка на дестинации като София или Тирана. Просто слотът ще замине за някоя по-печеливша линия, може би междуконтинентална. Например от май 2020 КЛМ пускат полет до Остин, Тексас.

И е наистина жалко, понеже тези късни следобредни полети даваха възможност за прекачване към София от някои по-далечни дестинации през Амстердам, за които сутрешният полет на БГеър излита твърде рано (Солт лейк сити, Ванкувър, Мексико сити, Панама сити, Кито и.т.н.). Сега тази възможност отпада изцяло и остават високите цени на Луфтханза и хаваюлларъ-то.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.