Прескочи до съдържание

Срок на валидност на паспорта при посещение в Мароко


Лидия

Препоръчани мнения

Здравейте, престои ни посещение на Мароко през ноември, но се оказа,че паспорта на мъжът ми ще е с валидност по малко от 6 месеца, горе долу 5 месеца. Четох доста различни мнения

ето тук паспорта да е валиден за продължителността на престоя.

Тук пише над 6 месеца и накрая звъннах в посолството в Лондон и ми казаха,че поне 3 месеца е ок.

 

И сега шах и мат какво да правим, по принцип смяната на паспорт ще е малко сложна работа,защото ние сме в Англия, най-бързата поръчка в посолството е 60 дни,които ние нямаме, другия вариант е пътуване до БГ- излишни разходи за полети, бързи/експресни поръчки, взимане на неплатен отпуск и т.н

 

Ще се радвам ако някой знае откъде да се сдобия с най-достоверна информация и дали да рискуваме да пътуваме със стария паспорт?

Връзка към коментар

Отвори голямата тема за визите, с таблицата. Намери Мароко и цъкни на линка. Там отваря информация от TIMATIC, където ще разберете най-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отвори голямата тема за визите, с таблицата. Намери Мароко и цъкни на линка. Там отваря информация от TIMATIC, където ще разберете най-добре. 

Мерси, там пише това- Passports and other documents accepted for entry must be

valid for the period of intended stay. Значи трябва да е ок ;)

 

Тук би трябвало да са наясно :

 

attachicon.gifIMG_20160928_130749.jpg

Благодаря, звънях и на тях и те казаха поне 3 месеца

 

Ще докладвам ноември ако има драми хах ;)

Връзка към коментар

Няма да има драми  :)

Иначе ако пишеше "валидност 6 месеца", можеше и от самолета да ви върнат, понякога гледат точно там. Аз вече не рискувам.


Иначе първия ти линк се отнася за UK, т.е. за британски паспорти, което в общия случай не е същото като български паспорти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.