Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

преди 4 часа, cybersimo каза:

За съжаление в България не е така. Спекуланти абсолютни. И КЗК и КЗП не правят нищо по въпроса

Чак пък спекуланти. Все едно, че са скрили народното олио да създадат изкуствен дефицит и да го продадат на черната борса.

Това си е нормално пазарно решение. Имат си няколко продукта и решават на кой пазар кой да предложат и кой - не.

За в България са преценили, че който ще иде на кино, ще е готов да си набута и за 3D.

Аз например. Макар и аз да предпочитам 2D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, домосед каза:

Чак пък спекуланти. Все едно, че са скрили народното олио да създадат изкуствен дефицит и да го продадат на черната борса.

Това си е нормално пазарно решение. Имат си няколко продукта и решават на кой пазар кой да предложат и кой - не.

За в България са преценили, че който ще иде на кино, ще е готов да си набута и за 3D.

Аз например. Макар и аз да предпочитам 2D

Злоупотреба с господстващо положение - чиста спекула.

Производителя предлага филма в 2Д и 3Д, разпространителя за България го предлага само в 3Д и не оставя избор на клиента.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Кралицата на Испания

 

Спойлер

Трагикомедията на Фернандо Труеба за испанския аналог на маккартизма в киното не е чак толкова лоша, колкото подвежда оценката в IMDB (5.1), ако не броим фръцкането на Пенелопе Круз пред каудильото във финалните кадри. Само дето шамар не му зашлеви пред публиката, разчитайки на американския си паспорт да я пази. След като е извъртяла един романс със сценичния работник, а приятелите им (нейните артисти и неговите комунисти) без американски паспорти, но с костюми и реквизити на статисти от християнската войска при реконкистата на Гранада са рискували живота си да измъкнат бивш колега от трудов лагер за строене на огромен гранитен кръст в планината.

И защо наистина Франко е наел евреи за сценарист и продуцент на епичен филм за Изабела Кастилска от всички монарси.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Born in China / Родени в Китай (2016)

Disneynature създава поредица филми, които изследват дивата природа и я представят на голям екран. Настоящето пътешествие е сред дивата природа на Китай и проследява преживявания на три животински вида – пандата, рокселановия ринопитек и снежния леопард. С невероятни кадри и пътешествия през голяма площ – от студените планини до сърцето на бамбуковата гора, „Родени в Китай“ показва невероятните приключения на пандата, златистата маймуна и снежния леопард, докато отглеждат малките си и ги пазят от хищниците.

2014190233_.jpg.bc26cf5a7575609f8d746b4a7f4708e7.jpg

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Веднага отговарям с нещо ново от Дисни за мечки:

 

Историята на Кристофър Робин и Мечо Пух

 

Одобрявам тази визия за героите на А. А. Милн, по-близка с оригиналните илюстрации на Ърнест Шепърд от анимацията. Също и гласовете, особено - на Пух, Тигър и Йори - макар и да си личи, че са американски. Одобрявам и нищоправенето, и бурканите с мед, и играта на пухопръчки и ... епичната битка срещу муслоните и вузълите. Също и решението на проблема с падащите продажби на кожени куфари. А вие знаехте ли, че всички животни са плюшени с изключение на Заю и Бухала, които са истински:

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето още един - от ТВ,  но заспах и не стигнах до края.  

Стискам през зъби пиперливия коментар за китайските панди

 

 

 

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък, тия дни съм си намерила един телевизионен канал ВТК - някакъв военен.

Всяка вечер в 9 има хубав филм.

Тази седмица си изгледах отново с удоволствие " Калас завинаги", с Фани Ардан, на Франко Дзефирели:

 

image.png.509d1b99b29afb3fa26c0bbaf0759ee9.png

 

Драмата " Ив Сен Лоран" , с Пиер Нине, който през 2015, за тази роля получи " Сезар":

 

image.png.1138dab2a980d9e8792caefdbde9f5e3.png

 

И романтичния Perdona si te llamo amor/Извинявай Ако Те Нарека Любов моя/:

 

image.png.5472c888c2895e6eafa11dbe655cce5a.png

 

 

image.png.a85240e8f723a30f9edcd368172f7c03.png

 

" Спомените правят възглавниците неудобни, а нощите - безкрайни".

" Опитът ни създава броня, която ни защитава".

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Аз пък, тия дни съм си намерила един телевизионен канал ВТК - някакъв военен.

 

Имат някои проблясъци,  също и в научнопопулярните, но като цяло... 

Аз пък 2 дни такива сънища сънувам,  военни,  че мога филм да измисля - и на обстрел бях и на околосветско със самолет,  ама ни зарязаха без документи в Иран.  При това филм не съм гледала от...  не помня кога

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Asterisk каза:

Имат някои проблясъци,  също и в научнопопулярните, но като цяло... 

Аз пък 2 дни такива сънища сънувам,  военни,  че мога филм да измисля - и на обстрел бях и на околосветско със самолет,  ама ни зарязаха без документи в Иран.  При това филм не съм гледала от...  не помня кога

 

Като цяло не ги знам, аз само филма в 9 следя.

 

За сънищата:

Подсъзнателно се притесняваш за нещо. Ще воюваш с някого и за нещо, пожелавам ти победа.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.04.2018 г. в 9:45, AlexandraKo каза:

Обичам сериали.  Тези дни изгледах  The Fall  с  брилянтната игра на Джилиан Андерсън.

 

От време на време гледам по някоя сериалка, та реших да се пробвам с препоръчаната от теб. Ще говоря за този сериал като за филм, защото то си е филм.

Гледах първата част. (Първият сезон е 3 части по 90 минути). На фона на всички положителни оценки и отзиви - Ей, казвам ти, въобще не ме грабна. Бавно и протяжно действие + тягостна атмосфера. Това само по себе си не е проблем. Гледал съм доста филми, които отговарят на горните критерии и въпреки това са били желязо. Тук обаче не е така. И най-големият проблем сякаш са героите - сиви и скучни. Никой не можа да ме грабне, да ме накара да живея с неговия живот, неговите тревоги и неговите проблеми. Убиецът долу-горе го бива сякаш, но и той не ме грабна. Добре, живота му беше скучен, но режисьорът можеше да направи контраста в живота му с убийствата му, в които можеше да има някаква истинска страст, изпълваща го с живот. Предполагам, че тези убийци убиват точно поради тази причина. В смисъл, ако да удушиш човек е като да удушиш пиле, защо да душиш човек тогава???🤨

За едно си права - Джилиън Андерсън играе силно, но образът и е толкова обран, че то няма какво толкова да се изиграе. Може би трябваше да я направят малко по-шарен персонаж на фона на сивотата и депресията около нея. Или да й вкарат някоя голяма лична драма - знам ли и аз???😕

Гледайки първата част се присетих за думите на един мой приятел, който живее в Англия. Та той ми е казвал, много пъти при това, че там 90% от хората живеят в постоянна депресия. И понеже депресията им е постоянна, те толкова са й свикнали, че дори не я осъзнават. 🤨 

Вярно, че сериалът се води драма, ама може ли за 90 минути никой да не се усмихне поне веднъж, пък било то и накриво. Никой да не пусне някоя шега, пък била тя и мрачна ...😕. Някак си неестествено ми е това. Но знам ли и аз - онези чукове може и такива да са си и в реални живот.😮

 

П.П. Мнооооого ми напомня този сериал на скандинавското кино, а аз НЕ СЪМ му фен!!!

Редактирано от Radnev
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 13.09.2018 г. в 23:14, Radnev каза:

 

Вярно, че сериалът се води драма, ама може ли за 90 минути никой да не се усмихне поне веднъж, пък било то и накриво. Никой да не пусне някоя шега, пък била тя и мрачна ...😕. Някак си неестествено ми е това. Но знам ли и аз - онези чукове може и такива да са си и в реални живот.😮

 

П.П. Мнооооого ми напомня този сериал на скандинавското кино, а аз НЕ СЪМ му фен!!!

Ами, различни сме хората, нормално е, да имаме и различни мнения.:tender:

Аз пък, не много отдавна, открих скандинавското кино и изгледах с удоволствие доста неща.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

Внимавай какво си пожелаваш, защото винаги има цена, а не винаги, като го получиш, ще се ощастливиш. Горе-долу това е, което се опитва да внуши на клиентите си (или пациенти?) Човекът (или демон?), прекарващ денонощията си на една и съща маса в кафене The Place. Те идват при него, защото знаят, че той има власт да им изпълни желанието, но в замяна иска сделка, условията на която не подлежат на договаряне. Ако искаш малкото ти момченце да оздравее от рак, трябва да убиеш момиченце. Просто и ясно. Но пък изборът ти на познато или непознато момиченце е свободен. Запознаваме се с десетина души, които идват при него, като сюжетът се заплита, защото техните пътища, желания и сделки по един или друг начин се пресичат.  Не бях убеден, че главната роля на Валерио Мастандреа като цяло е толкова трудна, че да е толкова велик изпълнител, колкото го хвалят. Докато не се стигна до един миг, който бе достатъчен, за да ме убеди, че е - реакцията на последното решение на колебаещата старицата, как да постъпи със задачата си, поставена ѝ, за да се излекува мъжът ѝ от Алцхаймер.

 

Основният недостатък на филма за мене е

Спойлер

щастливият край на повечето от сделките

 

(не намерих трейлър с никакви субтитри обаче)

 

 

 

Редактирано от домосед
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, домосед каза:
  Покажи

щастливият край на повечето от сделките

 

Ето трейлър с БГ субтитри, още не сме го гледали, ама сме го набелязали.

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Попадна ми един филм на Карен Шахназаров от 2012. Белият тигър. Тоя режисьор го помня като свеж перестроечен творец от 1980-те, но в напреднала възраст и той е подхванал казионната линия. Не бил правил филм за войната, а от всички големи имена в руското кино се очаквало. И той посветил един на баща си фронтовак.

 

Обаче какво ново да кажеш за войната? - Фентъзи!

 

Последната фаза на бойните действия. Руснаците са в настъпление със самочувствие на победители. Но се налага непременно да открият и обезвредят един омагьосан немски танк, T VI „Тигър“. Който няма екипаж и изпълзява като призрак из горите и блатата да унищожава техните Т34-ки по пет, по шест наведнъж. А пък добрият, руският танкист, жив човек, е оцелял от изгаряне в поразен (подбит, рус.) танк и е добил способност да чува езика на танковете. И те му се оплакват кой къде ги е поразил и го предупреждават откъде идва засада. И само един майор от разузнаването му вярва. Изненадата за зрителя е, че

Спойлер

след няколко танкови дуела руският екипаж оцелява, но Белия тигър така и не го унищожават. Изчезва! И то бойното поле, и от втората половина на сценария.  А сценаристите без никаква очевидна връзка със сюжета дотук вкарват една възстановка на подписването на безусловната капитулация от фелдмаршал Кайтел пред съюзниците с маршал Жуков в основния лъч на прожекторите. А после Хитлер обяснява в интервю, че всъщност само изпълнявал това, което цяла Европа открай време мечтаела – да се отърве от евреите и мрачната славянска страна на източния си фланг. След което посланието на филма бива издекламирано в прав текст от нашия танкист – да сме бдителни, че след 50-100 години тигърът пак може да изпълзи. 

 

 

 

А Шахназаров са го засипали с отечествени награди и вече е направил поне още един филм за войната.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тия дни в самолета изгледахме Our souls at night с Джейн Фонда и Робърт Редфорд.

Много ми хареса, може би, защото ми е във възрастовата  група :))

A28CCC9C-EF0B-4A07-B71F-1A3CE0B72A2D.jpeg.847df30e2095940ce78aef951d6d414a.jpeg

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

3/4

Тоя  филм би трябвало да ми хареса. А е харесал поне на едно фестивално жури. Поредица най-нормални житейски ситуации и диалози в едно семейство с липсваща четвъртинка. Бащата е преподавател по физика с повече жар в самата физика, отколкото в мотивирането на дипломантите. Голямата сестра ходи на уроци по пиано с амбиция да я приемат да следва в немска консерватория, но не е самоуверена и трудно се отпуска. Малкият брат пращи от енергия, катери се по покриви, кара тротинетка (и ляга под тротинетки да го прескачат) и съвсем съзнателно с привидно досадното си поведение и говорене споява емоционално четвъртинките. Бихме могли да разпознаем себе си. Може би - половин поколение време назад. Но и тук нещо куца. Обикновено в български филми се оплакваме от звука, но тук май не са доизмислили образа. Снимат с ръчна камера без изкуствено осветление, а героите се разхождат нощем по квартални софийски улици (в Лозенец предимно) с по една мъждукаща сред короните на дърветата лампа. Как да им видиш лицата? Пък и по някакъв странен маниер много често говорещият е извън кадър, а слушащият - в средата. И ми се струва, че някои сцени са орязани в последната версия, не защото е оставено на нас да се сетим какво се е случило, а просто защото не са излезли добре.  

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко новини за много пари:wink3:

Walt Disney купува 20th Century Fox за колосалната сума от 71 милиарда и 300 милиона долара

 

 

https://www.vesti.bg/lyubopitno/biznes-sdelkata-na-veka-v-kinoto-6087152

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Гледах премиерния филм на Жак Одиар Братята Систърс. Чудя се дали, както от по-именитите руските режисьори в някакъв момент в кариерата им се очаквало да направят филм за войната, от френските не се очаква да направят уестърн. Този го продават за черна уестърн комедия. 1850-те; пионери заселници в Орегон; не надраснали хулиганската си възраст момчета; златна треска и романтика; кипящо от живот дървено Сан Фрациско; закон на Дивия запад, химически закони. Но чак пък комедия? Била тя и семейно-романтична? Единствената ситуация, предизвикваща не смях, а да речем, умиление, е, като си купуват и за първи път ползват новия патент четки за зъби. Освен ако за комични не се броят утопичната идея на учения авантюрист с немско име за първичен комунизъм в Тексас и отровната му формула за откриване на злато в планински ручеи. Или че точно тая роля се е паднала на Риз Ахмед. Най-доброто във филма, освен пейзажите, е Джон С. Райли в главната роля. На чийто гръб остава между стрелбите по хора и трепането на риба да прокара до сърцата на публиката мотива за братската грижа. Хоакин Финикс поддържа, а Джак с трудното име не блести с нещо запомнящо се. Дж. С. Райли, като продуцент бил чакал 6 години, докато се попълни екипът. Може би е трябвало да изчака още една. За сценарист.И в процеса да са се загубили ключови моменти, като например обяснение на играта на думи в заглавието. Останало е самоцелно.

 

 

(Мисля си дали прехода от роман до сценарий не е бил през някаква френска агенция за професионална терапия на сценарии. Един приятел в Париж, същият у когото бях отседнал, когато се случи да гледам тоя филма, се занимава точно с това. Дават уроци, съвети и редакционни предложения на постъпващи проекти. Държавата плащала. Колежката му обаче била върла феминистка и много внимавала жените да разполагат с поне 50% от ролите и/или екранното време. Което ще рече, че точно тоя филм най-вероятно е минал през конкурентна агенция 😀)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Междувременно Олга Куриленко се е преквалифицирала от Бонд гърла на Бийн гърла! 

 

Снощи умряхме да се хилим на английския аналог на полицая Крюшо на мисия в Южна Франция, а по-късно - в Шотландия с рицарски меч срещу новите технологии и кибер-атаките.  След като в една от първите серии се преследваха с коли, висящи на паяк, тук им е хрумнало нещо ново с белезници и късогледи курсистки по кормуване. А как се изпреварват френски велосипедисти е видно от трейлъра.

 

Това донякъде е брекзит версията на 007 с Тереза Мей (Ема Томпсън) във фокуса на подигравките с вятърничавите ѝ решешения за борба с вятърни мелници и прочие високи технологии, от които хабер си няма. А най-сладкото за мене бяха сцените с практическо обучение по шпионски умения в часовете по география в елитната прогимназията с безупречни стандарти на безопасност.

 

И ... внимание! ... има майтап  с подробните предупрежедния за алергени в листовките на различни консуматорски продукти.  Чувствителни зрители да го гледат на свой риск.

 

 

 

 

Редактирано от домосед
  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , домосед каза:

Междувременно Олга Куриленко се е преквалифицирала от Бонд гърла на Бийн гърла! 

 

Снощи умряхме да се хилим на английския аналог на полицая Крюшо на мисия в Южна Франция, а по-късно - в Шотландия с рицарски меч срещу новите технологии и кибер-атаките.  След като в една от първите серии се преследваха с коли, висящи на паяк, тук им е хрумнало нещо ново с белезници и късогледи курсистки по кормуване. А как се изпреварват френски велосипедисти е видно от трейлъра.

 

Това донякъде е брекзит версията на 007 с Тереза Мей (Ема Томпсън) във фокуса на подигравките с вятърничавите ѝ решешения за борба с вятърни мелници и прочие високи технологии, от които хабер си няма. А най-сладкото за мене бяха сцените с практическо обучение по шпионски умения в часовете по география в елитната прогимназията с безупречни стандарти на безопасност.

 

И ... внимание! ... има майтап  с подробните предупрежедния за алергени в листовките на различни консуматорски продукти.  Чуствителни зрители да го гледат на свой риск.

 

 

 

 

Аз преди 5 минути го гледах  в Пловдив.

Олга Кириленко направи филма много симпатичен.

Сега влязох на прожекцията на филма Вечерно училище в същата зала.Разпоредителката доста се учуди.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

"От 1000 години на Юпитер бушува буря и окото и е толкова голямо, че би погълнало Земята. Дааа ... това е любимата ми планета!"

Това са думите на Манди / Mandy, малко преди да я увият в брезентов чувал и да я запалят жива, пред очите на вързания и с тел съпруг.....

А кървищата едва сега започват....

Филмът е в три части и започва с The Shadow Mountains, където Никълъс Кейдж и странната му съпруга Манди, водят много изолиран, леко откачен, но идиличен живот в дълбоките гори на ..... да речем Аляска.

Във втората част се появяват Children of the new down, които са банда психопати френетично предани на своя гуру Джеремая. И понеже Джеремая се счита за полубог или дори за истински Бог, решава че странната Манди му принадлежи. За да я получи използва банда откачили рокери, които сякаш са излезли от самия Ад.👹

Третата и най-дълга част е Mandy. Там Манди вече я няма, но всичко което Никълъс Кейдж прави с рокери, мрокери и цялата пасмина на Джеремая е в нейно име.

Гледайки Mandy имах усещането, че Куентин Тарантино и Дейвид Линч са обедимили усилия, за да направят тази кървава откачения.🤯

Режисьор на филма обаче е .... Панос Косматос 🤨.

След крaтка справка в интернет, където не пише много за него😁 видях, че човекът има някакъв филм от 2010г.(Beyond the Black Rainbow), който въпреки ниската си оценка в IMDB определено ще се гледа. 

С Mandy, Косматос се хвърля в дълбокото, ама в много дълбокото, защото филмът определено е странен и не всеки биго одобрил. Подобно начинание крие много рискове, а вероятността филмът да не се получи и да бъде брутално оплют, като тъпа и безмислена пошлост, наблягаща само на кървища е много голям. В случая обаче се е получило ... и то мнооого силно.

Сигурен съм, че мненията за филма ще бъдат от "Осанна" до "Разпни го", но именно това превръща един филм в култов ...

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.