Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Рая на Данте

Отдавна български филм не ми е харесвал толкова. Въпреки драматичната история, която проследява, краят му носи една лекота. Може би защото зрителя много иска да повярва, че опустошените от един малоумен режим души биха намерили покой, дори ново начало само чрез прошката. А съдбата трябва да бъде оставена да отмъсти за жертвите.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Защо не Адолф/How about Adolf/Der Vorname

Филмът в IMDB

Оценка: 7.1

 

Интелигентно създадена германска комедия. Всичко започва с невинна шега за името, избрано от младо семейство за очакваното от тях дете - Адолф. Зад разгорелия се спор надничат предразсъдъците на германското общество, когато трябва да си припомни за времето на Хитлер - силни до степен, че покрай сухото гори и суровото. Последва показно вадене на кирливи ризи, стаени подозрения, скрити истини и ... огромно количество комични ситуации, които преминават като щафета през всички участници в спора.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 13 часа, chandni каза:

градчето Ноум, Аляска, е застрашено от епидемия

В памет на това спасително пътуване от Анкъридж до Ноум (Great Race of Mercy), ежегодно в началото на март се организира знаменитото надбягване с кучешки впрягове Айдитарод (Iditarod Trail Sled Dog Race) по същия маршрут.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

  

На 20.06.2021 г. в 21:26, домосед каза:

... и Фани Ардан на млади години са били изключително добри актьори. Особено в романтично-драматични роли. Впрочем за Фани Ардан не е имало повод за съмнение и на по-напреднали години. 

Оценката се потвърждава и през 2021. Дотолкова, че Фани Ардан на 70+ печели сърцето на 30 години по-млад от нея умен и красив мъж в съревнование със Сесил дьо Франс!

 

Филмът се казва Младите влюбени. Много е добър. Още не е минал по екрани във Франция, но в България е в каталога на Киномания. Не мога да намеря даже трейлър

 

https://www.imdb.com/title/tt13462472/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

DON'T LOOK UP - много добра социална сатира и пародия, препоръчвам! Филмът е от онази категория филми, които или ти харесват безусловно или не ти харесват въобще. Коментарите в социалните мрежи са точно толкова разделени на двата полюса, колкото е разделението в съвременното ни общество. Ако заменим събитието "комета" със събитието "пандемия ковид", всичко е ясно 😀

 

image.png.51210992e9e191526650666841843b4b.png

 

Филмът в IMDB: https://www.imdb.com/title/tt11286314/?ref_=ttmi_tt

Рейтинг 7,3 /10

 

Кейт Бланшет е неузнаваема, поне за мен,  ролята на Мерил Стрийп е като че ли най-трудната и най-лесната едновременно, но не е запомняща се. Хареса ми играта на Лео диКаприо, него бих отличила и смятам, че става по-добър с годините. 

 

Препоръчвам и още една социална сатира, HBO мини-сериала БЕЛИЯТ ЛОТОС. На мен ми беше много приятно да го гледам заради мястото на снимките, разбира се 😀 - остров Мауи, но много харесах и сценария. Не мога да не спомена ролята на Дженифър Кулидж, разкошна! Из медииите преобладава оценката "брилянтна социална сатира", с която съм напълно съгласна. 

Прочетох, че ще има втори сезон, в друг хотел от веригата "Белият лотос", но на друга дестинация и с нови герои, макар че и някои стари герои от сезон 1 ще се завърнат. Нямам търпение за продължението. 

 

The white lotus: https://www.imdb.com/title/tt13406094/?ref_=nv_sr_srsg_0

7,6/10

 

image.png.d941cc42bafa6652f826ba72453cce6e.png

 

 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Испанското предложение за Оскар от каталога на Киномания 2021.

Добрият шеф e сатиричен филм за испански фабрикант (на кантари!), който демагогства пред персонала си, че са едно семейство, а на практика си пъха носа в личния им живот и, ако се наложи ги използва в своя собствен или им прави мръсни номерца, за успеха на фирмата. Само който не е управлявал свой бизнес, няма да се солидаризира 100% с поведението му.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 14 часа, Jenbel каза:

DON'T LOOK UP - много добра социална сатира и пародия, препоръчвам! Филмът е от онази категория филми, които или ти харесват безусловно или не ти харесват въобще. Коментарите в социалните мрежи са точно толкова разделени на двата полюса, колкото е разделението в съвременното ни общество. Ако заменим събитието "комета" със събитието "пандемия ковид", всичко е ясно 😀

 

image.png.51210992e9e191526650666841843b4b.png

 

Филмът в IMDB: https://www.imdb.com/title/tt11286314/?ref_=ttmi_tt

Рейтинг 7,3 /10

 

Кейт Бланшет е неузнаваема, поне за мен,  ролята на Мерил Стрийп е като че ли най-трудната и най-лесната едновременно, но не е запомняща се. Хареса ми играта на Лео диКаприо, него бих отличила и смятам, че става по-добър с годините. 

 

Препоръчвам и още една социална сатира, HBO мини-сериала БЕЛИЯТ ЛОТОС. На мен ми беше много приятно да го гледам заради мястото на снимките, разбира се 😀 - остров Мауи, но много харесах и сценария. Не мога да не спомена ролята на Дженифър Кулидж, разкошна! Из медииите преобладава оценката "брилянтна социална сатира", с която съм напълно съгласна. 

Прочетох, че ще има втори сезон, в друг хотел от веригата "Белият лотос", но на друга дестинация и с нови герои, макар че и някои стари герои от сезон 1 ще се завърнат. Нямам търпение за продължението. 

 

The white lotus: https://www.imdb.com/title/tt13406094/?ref_=nv_sr_srsg_0

7,6/10

 

image.png.d941cc42bafa6652f826ba72453cce6e.png

 

 

 

 

Jenbel, благодаря ти за чудесните предложения! Тъкмо изгледах Don’t look up и съм от тези, на които им хареса :). 
 

Сега започнах Белият Лотус - обещаващо, начало и вече съм фен, само заради факта, че е сниман на Мауи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Jenbel каза:

DON'T LOOK UP - много добра социална сатира и пародия, препоръчвам! Филмът е от онази категория филми, които или ти харесват безусловно или не ти харесват въобще. Коментарите в социалните мрежи са точно толкова разделени на двата полюса, колкото е разделението в съвременното ни общество. Ако заменим събитието "комета" със събитието "пандемия ковид", всичко е ясно 😀

 

image.png.51210992e9e191526650666841843b4b.png

 

Филмът в IMDB: https://www.imdb.com/title/tt11286314/?ref_=ttmi_tt

Рейтинг 7,3 /10

 

Кейт Бланшет е неузнаваема, поне за мен,  ролята на Мерил Стрийп е като че ли най-трудната и най-лесната едновременно, но не е запомняща се. Хареса ми играта на Лео диКаприо, него бих отличила и смятам, че става по-добър с годините. 

 

Препоръчвам и още една социална сатира, HBO мини-сериала БЕЛИЯТ ЛОТОС. На мен ми беше много приятно да го гледам заради мястото на снимките, разбира се 😀 - остров Мауи, но много харесах и сценария. Не мога да не спомена ролята на Дженифър Кулидж, разкошна! Из медииите преобладава оценката "брилянтна социална сатира", с която съм напълно съгласна. 

Прочетох, че ще има втори сезон, в друг хотел от веригата "Белият лотос", но на друга дестинация и с нови герои, макар че и някои стари герои от сезон 1 ще се завърнат. Нямам търпение за продължението. 

 

The white lotus: https://www.imdb.com/title/tt13406094/?ref_=nv_sr_srsg_0

7,6/10

 

image.png.d941cc42bafa6652f826ba72453cce6e.png

 

 

 

 

И аз снощи гледах Don't look up и много ми хареса, но само да допълня коментара ти, че идеята на филма е кометата да символизира климатичните промени. Но човек не може да не си прави паралели и с Ковид пандемията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Masmiya каза:

И аз снощи гледах Don't look up и много ми хареса, но само да допълня коментара ти, че идеята на филма е кометата да символизира климатичните промени. Но човек не може да не си прави паралели и с Ковид пандемията.


И аз го изгледах снощи. Няма как да не символизира и двете "теми", тъй като те са напълно еднакви в същноста и генезиса си и са (наложени) основни лайтмотиви в съвремието ни.

Чудя се на всеки филм на Нетфликс ли слагат такива цветни лещи на очите на главните герои? Тази компания се доказа, че може да осере даже и филм на един от топ режисьорорите за всички времена - "Ирландецът" на Скорсезе.

Другото, което се чудя е дали в края на филма това е реалното голо дупе на Мерил Стрийп и ако е, тя дали наистина има такава татуировка над него?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 28.12.2021 г. в 11:33, FlyTraveler каза:

Другото, което се чудя е дали в края на филма това е реалното голо дупе на Мерил Стрийп и ако е, тя дали наистина има такава татуировка над него?

И ние се чудихме същото. Мисля, че е нейното дупе 😀. Случайно прочетох някъде, че Леонардо диКаприо официално се е възмущавал на въпросната сцена и е бил "против" като излишна, ненужна и неуважителна към Мерил Стрийп и към филма, но явно в Холивуд не са го послушали. Не съм ровила за подробности. Тази последната сцена от филма, където всички са по голи дупета ми изглежда доста неадекватна и пародийна, но може би това е търсен ефект.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-хубавото на градниозния касов провал на Гай Ричи по темата за крал Артур е един коментар в социалните мрежи:

 

През епохата не е имало никакъв контакт между Европа и Китай, така че не е възможно в Лондиниум да има зала за тренировки по кунг фу, държана от китаец на име Джордж.

Потребителят не коментира дали във визираната епоха е имало бойни слонове, по-големи от Царевец, магически мечове, слузести цицорести сирени и елегантни дами, обитаващи езера (без да излизат на повърхността)

 

Крал Артур: Легенда за меча, 2017

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Jenbel каза:

И ние се чудихме същото. Мисля, че е нейното дупе 😀. Случайно прочетох някъде, че Леонардо диКаприо официално се е възмущавал на въпросната сцена и е бил "против" като излишна, ненужна и неуважителна към Мерил Стрийп и към филма, но явно в Холивуд не са го послушали. Не съм ровила за подробности. Тази последната сцена от филма, където всички са по голи дупета ми изглежда доста неадекватна и пародийна, но може би това е търсен ефект.

Това не е Мерил Стрийп, а body double 🙂 . Четох интервю с режисьора и там го казва. Да, Ди Каприо е бил против и си мисля, че точно за това защото хората веднага почват да си мислят, че това е Мерил Стрийп :). 
 

Ами той целият филм е черна комедия, много забавна ми се стори, та и финалът е в същия дух :).
Иначе е ясно, че идеята на филма е да накара хората да се замислят за глобалното затопляне и какво може да се случи, и как никой не обръща внимание на учените, а дали Кайли е бременна, и разбира се са вкарали малко абсурди от последната една година 🙂 .

 

Аз да ви препоръчам Wheel of Time
Много добре направен и много интересна история. Чаках с нетърпение всеки нов епизод, сега чакам сезон 2. 

 

https://m.imdb.com/title/tt7462410/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , Травеолани каза:

Това не е Мерил Стрийп, а body double 🙂 . Четох интервю с режисьора и там го казва. Да, Ди Каприо е бил против и си мисля, че точно за това защото хората веднага почват да си мислят, че това е Мерил Стрийп :). 
 

Ами той целият филм е черна комедия, много забавна ми се стори, та и финалът е в същия дух :).
Иначе е ясно, че идеята на филма е да накара хората да се замислят за глобалното затопляне и какво може да се случи, и как никой не обръща внимание на учените, а дали Кайли е бременна, и разбира се са вкарали малко абсурди от последната една година 🙂 .

 

Аз да ви препоръчам Wheel of Time
Много добре направен и много интересна история. Чаках с нетърпение всеки нов епизод, сега чакам сезон 2. 

 

https://m.imdb.com/title/tt7462410/

 Ааа, все пак е друго дупе, значи, но си мислим, че е на Мерил Стрийп...Добре са докарали приликата според мен, ако беше стегнато 20-годишно дупе никой нямаше да се върже, че принадлежи на Мерил Стрийп 😄

 

За The Wheel of Time да те питам къде го гледаш? Аз гледах трейлъра и съм го набелязала, но не е излязъл в Нетфликс, а аз основно там гледам филми. Розамунд Пайк много я харесвам. Последният неин филм, който гледах е I care a lot, където тя беше брилянтна в ролята на измамница, за което получи "Златен глобус" тази година. Btw страхотните й ярки тоалети във филма били дело на Виктория Бекъм.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 56 минути , Jenbel каза:

 Ааа, все пак е друго дупе, значи, но си мислим, че е на Мерил Стрийп...Добре са докарали приликата според мен, ако беше стегнато 20-годишно дупе никой нямаше да се върже, че принадлежи на Мерил Стрийп 😄

 

За The Wheel of Time да те питам къде го гледаш? Аз гледах трейлъра и съм го набелязала, но не е излязъл в Нетфликс, а аз основно там гледам филми. Розамунд Пайк много я харесвам. Последният неин филм, който гледах е I care a lot, където тя беше брилянтна в ролята на измамница, за което получи "Златен глобус" тази година. Btw страхотните й ярки тоалети във филма били дело на Виктория Бекъм.

 

На Amazon Prime го дават. I care a lot също го гледах, страхотен е. Изключителна актриса е, защото ми стана супер неприятна след като я гледах в този филм😆, същото важи и за Gone Girl :). 
 

Мисля, че имаме сходни вкусове за филми и сериали, моля те препоръчай нещо друго? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 часа, Травеолани каза:

Мисля, че имаме сходни вкусове за филми и сериали, моля те препоръчай нещо друго? 

От около 2 години гледам предимно Нетфликс. Мога да препоръчам моите любими сериали от Нетфликс в този ред: Money Heist ; Ozark; StartUp; The Queen's Gambit; The Serpent; Lupin; Snowpiercer; Queen of the South. 

Ако не си ги гледала, ще напиша накратко за достойнствата им. Ако си ги гледала, ще помисля за други, включително и несериали.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Jenbel каза:

От около 2 години гледам предимно Нетфликс. Мога да препоръчам моите любими сериали от Нетфликс в този ред: Money Heist ; Ozark; StartUp; The Queen's Gambit; The Serpent; Lupin; Snowpiercer; Queen of the South. 

Ако не си ги гледала, ще напиша накратко за достойнствата им. Ако си ги гледала, ще помисля за други, включително и несериали.

 

Благодаря, ще ги разгледам всичките. Queen’s Gambit и Snowpiercer ги гледах, бяха ок.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 31.12.2021 г. в 21:30, Childish каза:

Аз, уви, няма да изтърпя и до голото дупе в "Don't look up"

Филмът е добър като замисъл, ужасно слаб като изпълнение (най-недоизмислената по сценарий, неподходяща по кастинг и лошо изиграна роля на Леонардно Дикаприо в кариерата му), не е нито смешен, нито сериозен (още по-малко е сантиментално романтичен, макар и това да се опитва да бъде), но ... очевидно доказва тезата си. Пребройте само в тоя форум дали коментарите за голото дупе са повече или по-малко от коментарите за всички останали по-маловажни проблеми на човечеството.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бенедикт Къмбърбатч в

 

The Courier ("Сянката на шпионина")

 

 

Филмът е базиран на истинска история от времето на Студената война - високопоставен член на руското разузнаване има готовност да издаде информация за ядрените операции в Съветския съюз, а в замяна се надява да получи убежище в САЩ. Посредствен британски търговец/бизнесмен (героят на Къмбърбатч) е вербуван за шпионин в осъществяването на операцията и двамата изиграват роля в спирането на ядрена война.

 

 

The Power Of the Dog (Силата на кучето)

 

 

 

 

Въпреки, че филмът е сниман в Нова Зеландия, пресъздава времето в Америка, в началото на 20-ти век.

Двама богати братя фермери, с коренно противоположни външност и характери (и сексуални препочитания) на път за пазар, минават през градче, в което срещат Кирстен Дънст и екранния й син. След този момент животът на четиримата герои напълно се променя.

 

 

Темата за "различните" (като задължително-препоръчителен елемент) в новите филми се разглежда и в

 

Palmer

с Джъстин Тимбърлейк в главната роля

 

 

Бивша училищна футболна звезда, прясно излязла от затвора, след душевен катарзис, взима под крилото си полово неидентифицирало се дете, за да ни покаже, че всички все пак сме хора, независимо от външността и интересите ни.

Редактирано от Sju
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

The power of the dog е един от филмите фаворити за номинациите за Оскар. Номинации може да получат също Бенедикт Къмбърбач в категория "най-добър актьор", Кирстен Дънст за "най-добра поддържаща женска роля" и Коди Смит-Макфий (екранния син на Кирстен Дънст) за "най-добра поддържаща мъжка роля". На мен лично не ми допадна историята, разказана във филма. Бенедикт Къмбърбач е отличен актьор, но нито ролята му, нито играта му са за Оскар. Мисля, че филмът няма достатъчно достойнства за Оскар, но няма да ме учуди, ако спечели няколко,  предвид силно занижените критерии доста години вече.

Най-обсъжданият филм напоследък Don't look up също се спряга за фаворит за номинация в категория "най-добър филм". За същото вероятно ще номинират и The lost daughter , който гледах снощи. Психологическа драма за университетска преподавателка, която пристига на ваканция в Гърция. Оливия Колман в главната роля. Тихият безлюден плаж, който тя посещава изведнъж се изпълва с шумна нахална американска компания. Случайното й запознанство с тях я кара да си припомня собствения си живот като майка и съпруга и временното й бягство от двете й малки дъщери. Филмът е режисьорски дебют на Маги Джиленхол. Малко прекалено дълъг, муден, без динамика и без интрига, скучна драма биха казали някои. Аз съм със смесени чувства за филма като цяло. Въпреки това ми беше приятно да гледам изпълнението на Оливия Колман и бих казала, че тя ще е достойна номинация за най-добра актриса.

 

Любопитна съм да гледам Being the Ricardos с Никол Кидман и Хавиер Бардем. Много харесвам Никол Кидман. Този филм също ще бъде фаворит за Оскар за най-добър филм. Някой ако го е гледал вече, да сподели впечатления.

Редактирано от Jenbel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

The Power of the Dog ми допадна с естетското заснемане- на моменти твърде академично прецизен в композиционното кадриране; тонирането, костюмите, играта на актьорите (прочетох, че Къмбърбатч е бил в роля /по Станиславски/, дори когато снимките са били прекъснати заради започналата епидемия- поддържал е характера на героя си и в реалния живот за този период) . Дори историята на филма ми беше интересна, но е лееко излишно разтеглен времево, според мен. Сюжетната линия с Бронко Хенри ми беше объркваща по време на гледането, но след финала имах поводи за размисъл.

 

News of the World 

 

 

Очаквана игра от Том Ханкс, в ролята на ветеран от Гражданската война и настоящ пътуващ четец на новини. Развитието на историята не ми беше достатъчно интригуваща, предсказуема в много моменти, но пък има и забавни сцени, които олекотиха гледането.

 

И докато съм още във ваканция, а и @Jenbel отвори дума за Никол Кидман, подхванах сериите на HBO

 

Big Little Lies 

 

 

Засега срещам някакви общи елементи с "Аферата" / The Affair . Слагам го в графа сериал за скучаещи домакини, в каквато роля съм влязла от Коледа насам 😁

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Sju каза:

И докато съм още във ваканция, а и @Jenbel отвори дума за Никол Кидман, подхванах сериите на HBO

 

Като говорим за Никол Кидман - The Undoing много ми хареса. Имаше един подобен реален случай в щата Ню Йорк, но филмът завърши по-справедливо от случката в реалния живот. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Big little lies е класика в жанра си като "Отчаяни съпруги". 😀 

И на мен ми хареса The undoing (Отмяната), много добре направен. И като говорим за мини-сериалите с Никол Кидман, някой гледа ли Nine perfect strangers? Виждам, че го излъчват в Hulu. Отзивите не са много добри, общо взето, че е боза. Сниман в Австралия.

 

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jenbel каза:

Big little lies е класика в жанра си като "Отчаяни съпруги". 😀 

И на мен ми хареса The undoing (Отмяната), много добре направен. И като говорим за мини-сериалите с Никол Кидман, някой гледа ли Nine perfect strangers? Виждам, че го излъчват в Hulu. Отзивите не са много добри, общо взето, че е боза. Сниман в Австралия.

 

 

Аз го гледах преди няколко месеца - ок беше, но нищо особено. Започва интересно, но в един момент взе да става скучен. 
 

Друг мини-сериал, който много ми хареса - Behind her eyes. Развръзката е много неочаквана, буквално в последните секунди на последния епизод. Не помня дали не съм го препоръчвала тук вече, дано не се повтарям 😆.

 

Аз много искам да гледам American Crime Story - Impeachment, ама е платен на Apple TV (имам там 3 безплатни месеца, но не се включва в бейсик плана). Ще чакам да се появи по другите стрийминг платформи. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.