Прескочи до съдържание

съвети за Суробая -Бромо - Иджен - Бали този НОЕМВРИ


Neo Boss

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци, буквално ми трябва помощ при плануването. Агенциите ми искат 7 000 000IDR (500евро) за 3 дневно пътуване 2 нощувки за двама човека.

 

Кацам на 19.11.2016 в 9:00 в Суробая. Плана ми е следния:

 

Веднага след кацането трансфер до Бромо, качване на Бромо и нощувка. Ставане рано на другия ден, посрещане на изгрева и трансфер до Иджен. Нощно посещение на Иджен и трансфер до ферибота за Бали. Като по време на трансферите, няма проблем да се посетят водопади, плантации и други .

След това оставям 6 нощувки за бали. Мисля да ги разделя на по 2 нощувки - първите 2 още не съм решил къде (приемам съвети), после 2 в Убуд и 2 в Южна Кута защото полета ми е от Денпасар на 27.11.2016 към Тайланд ...хем си харесах един плаж там хем да съм близо до летището.

 

Имам и други въпроси , от типа сърфинг без учител , и скуба без лиценз, не популярни дестинаци в Бангкок и други , но не искам да разводнявам темата...

 

 

 

Връзка към коментар

Ако е с частен транфер -кола + шофьор може и да се преглътне цената.
Иначе - от Сурабая се хваща автобус до Проболинго. там се плаща таксата за парка и евентуално те качат до горе. По добре е да говориш с мястото за преспиване. Обикновено цените на място са по-евтини. Това с  изгрев над Бромо е нож с две остриета - ние улучихме непрогледна мъгла ,която изчезна когато тръгнахме надолу. Отделно че на вю-пойнта нямаше място за всички желаещи - пълен провал. С две думи - всички послъгват, и за времето , и за парите...

Шнорхелинг и/или дайвинг - някое от Джилитата.
 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако беше за преглъщане , нямаше да пусна темата. Бях срещал коментари че подобен трип излиза за 2 000 000 на човек, на толкова съм и съгласен но за момента не мога да намеря такава агенция. Пък и ако сравнявам цените на бали където кола със шофьор ти е около 25 евро на ден хубава двойна стая около 40. за 3 дена и две нощувки са ти 155 евро (за двама).

Иначе то Бромо е лесно и на място ще намеря как да се кача до горе , после е въпроса до иджен как да стигна :)

Връзка към коментар

Иначе то Бромо е лесно и на място ще намеря как да се кача до горе , после е въпроса до иджен как да стигна :)

От Проболинго до Баняванги с автобус , а от там с такси или  да питаш някои от хостелите за трансфер...

Връзка към коментар

Цените са различни тук и там ... там  на място сигурно и за 2 000 000 на човек можеш да го уредиш.

 

Иначе пътеписа на Вальо също върши работа за детайли.

 

За съжаление ние се отказахме от този марширут и не мога да помогна повече.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Surabaya до Probolingo с автобус - има ги редовно. Може и с влак, но първо трябва да се добереш до гарата. В Probolingo на 200 метра от автогарата кибичат бусчетата, които возят до Cemoro Lawang. Около 50 000 на човек беше миналата година, микробусът тръгва, когато се напълни. Горе в селото (Cemoro Lawang) места за спане се намират лесно, защото почти всяка къща предлага. Има и хотели.

За посрещането на изгрева можеш да се придвижиш сам, на собствен ход, а можеш също така да се возиш на моторче, на кон или на джип. Джипът по мои спомени беше към 400 000 на седалка.

Имай предвид, че в района туризмът е сериозно перо и хората там като цяло са страхотни търгаши и мошеници. Щом дори жена ми докараха почти до бяс, значи са наистина сериозни играчи. Ако ще ползваш микробусчетата за придвижване нагоре до селото и после за връщане, бъди подготвен за най-различни калташки номера. Лично аз за себе си се зарекох, че следващият път ще дам на шофьора-тарикат (без значение кой е, те комай всички са такива) половин банкнота, с уговорката, че ще си получи другата половина тогава, когато си свърши работата според първоначално обявеното.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

От къде се хваща рейса за Probolinggo? От Purabaya (Bungurasi) bus stop или  и само с такси ли се стига до там. Питам защото след много четене стигнах до извода , че за Jаva не трябва да се разчита на местни , и на агенции. Така че плана ми е да ползвам колкото се може техния транспорт. От surabaya с автобус до Probolinggo от там bull bus до Cemoro Lawang или в краен случай ojak ако съм закъснял. Горе на Бромо обмислям да се движа само пеша. Разстоянието до кратера и до viewpointa е 5 км , а и до най хубавата гледка се стигало само пеша - намирала се някъде над първия viewpoint - 30 минути път през скалите до така наречения King Kong viewpoint.  Надявам се да успея да я намеря да видя кратера за една сутрин и към 16:00 да съм отново в Probolinggo чакайки влака за Banyuwangi. За прекалено много измами с тези автобуси прочетох , имайки предвид и че се чупят лесно и трафика.... влака ми се видя по-сигурния вариант.  Ако случайно не стигна до влака ще търся автобус до Bondwoso и от там  нощен трансфер през Иджен с джееп до ферибота. 

Другия ми въпрос е за хотелите , от сега ли да ги запазя или направо на място ... горе долу всички казват че на рецепцията цените са по ниски отколкото онлайн, най лошото било да трябва да спиш в някой хостел. Но имайки предвид малкото време през което ще се спи тези 2 дена .. надали ще е такъв проблем. 

Връзка към коментар

Автобусите, доколкото видях, се хващат от Terminal Purabaya. За твой късмет той се намира много близо до летището (Juanda International):

 

peta-purabaya.jpg

 

 

Това си е наистина голям късмет, да знаеш! Спестяваш си висене из задръстванията из града.

 

На Бромо имай предвид, че след като си изгледаш гледките от площадките (много духа, носи си топли дрехи и шапка), вероятно след изгрев слънце ще поискаш все пак да се разходиш до вулкана. Това означава спускане обратно по пътя и километър-два разходка през пясък. Местните му казват „пясъчно море“. Море няма, но на практика си е плаж.

Когато стигнете до подножието на вулкана, ще срещнете хора, които се опитват да ви продадат марлени маски за лице. Направете всичко възможно усилията им да се увенчаят с успех! Тоест - купете си маски! Горе смърди на сяра, та не се трае.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте магеланци, буквално ми трябва помощ при плануването. Агенциите ми искат 7 000 000IDR (500евро) за 3 дневно пътуване 2 нощувки за двама човека.

 

Кацам на 19.11.2016 в 9:00 в Суробая. Плана ми е следния:

 

Веднага след кацането трансфер до Бромо, качване на Бромо и нощувка. Ставане рано на другия ден, посрещане на изгрева и трансфер до Иджен. Нощно посещение на Иджен и трансфер до ферибота за Бали. Като по време на трансферите, няма проблем да се посетят водопади, плантации и други .

След това оставям 6 нощувки за бали. Мисля да ги разделя на по 2 нощувки - първите 2 още не съм решил къде (приемам съвети), после 2 в Убуд и 2 в Южна Кута защото полета ми е от Денпасар на 27.11.2016 към Тайланд ...хем си харесах един плаж там хем да съм близо до летището.

 

Имам и други въпроси , от типа сърфинг без учител , и скуба без лиценз, не популярни дестинаци в Бангкок и други , но не искам да разводнявам темата...

Колега, направи ли го този трип? На мен от първия път ми дадоха цена 2 500 000, агенция с топ рейтинг в трип адвайзър. Чудех се далу не е скъпо, ама като чета другите оферти си изглежда чисто бинго. :D

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.