Прескочи до съдържание

Помощ за отменен полет на Ryan Air


Препоръчани мнения

Здравейте, утре трябва да лета до Атина и неделя да се върна.

Но за полета в неделя - 09-10-2016 получих СМС и в сайта им пише, че е отменен.

ATH - SOF - Отменен
09 октомври 2016 · 08:35 - 09:55
Предлагат да възстановят разходите за билета, но имам разходи и за хотел вече платен, туристически автобус и други.
Имам ли право на обезщетение някакво? Как да постъпя според вас?
Връзка към коментар

Ситуацията е следната: полет Атина-София в неделя сутринта е отменен, като ни се съобщава днес, преди около час.

 

В сайта на Ryan Air статуса е "Flight Canceled", ето как изглежда:

 

post-2889-0-00339500-1475860749.png

 

Когато натисна линка "Change your flight" ми дава 404 - Not Found. 

 

Може ли да помогнете, какви са ни правата в този случай? Информират ни за отменен полет по-малко от 48 часа преди полета. Връщане в понеделник не ни устройва, а не мога да видя какви са алтернативите.

 

Имаме ли право на обезщетение?

Връзка към коментар

 

Здравейте, утре трябва да лета до Атина и неделя да се върна.

Но за полета в неделя - 09-10-2016 получих СМС и в сайта им пише, че е отменен.

ATH - SOF - Отменен
09 октомври 2016 · 08:35 - 09:55
Предлагат да възстановят разходите за билета, но имам разходи и за хотел вече платен, туристически автобус и други.
Имам ли право на обезщетение някакво? Как да постъпя според вас?

 

Много неприятно. Защо е отменен, имаш ли представа? Не предлагат ли смяна на полета, може в пн да се върнете-поне Уиз така правят преди да върнат парите. Доколкото съм им чела условията не възстановяват разходи за хотел, трансфер и т.н. които губиш при промяна на техен полет. Четох ги по друг повод, промяна на час, но предполагам че важат за всички ситуации.

Кога разбра, че е отменен?

Редактирано от bobole4e
Връзка към коментар

Преди половин час разбрах.

Има за сега в понеделник, но не смея да отида. Да не получа утре вечер като съм там съобщение, че е отменено в понеделник връщането и да се чудя какво да правя.

Връзка към коментар

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_bg.htm

 

 

 

Обезщетение

В допълнение, ако ви откажат качване на борда, ако полетът ви е отменен или пристигнете с повече от 3 часа закъснение в посочената във вашия билет крайна дестинация, може да имате право на обезщетение от 250 до 600 EUR в зависимост от разстоянието, на което летите.

В рамките на ЕС

  • 1500 км или по-малко - 250 EUR
  • над 1500 км - 400 EUR

Между летище в ЕС и летище извън ЕС

  • 1500 км или по-малко - 250 EUR
  • 1500 – 3500 км - 400 EUR
  • над 3500 км - 600 EUR

Ако превозвачът ви е предложил алтернативен полет със сходно разписание, обезщетението може да бъде намалено с 50 %.

При отменен полет няма да получите обезщетение, ако:

  • отмяната се дължи на извънредни обстоятелстванапример лошо време, или
  • сте бил информиран 2 седмици преди датата на полета по разписание, или
  • са ви предложили алтернатива за същия маршрут с подобно на първоначалното разписание.

Това да не е във връзка със стачките?

Пак ли има стачки...? Ако има стачки няма да има обезщетение, тъй кат това не е в контрола на авиокомпанията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стачката беше от 4 до 8-ми обявена. Ние сме на същия полет, имах същия проблем със сайта и просто отидох на manage trip и от там го смених за следващия ден. Първоначално излезе цена, а после стана 0.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

и това  пище:

NEW !!! EEEKE (Air Traffic Controllers’ Asssociation of Greece): has announced four 24-hour strikes on SUNDAY 9th, MONDAY 10th, WEDNESDAY 12th, and THURSDAY 13th October from 00:01 to 23:59 each day.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

При мен линкът за промяна на полета все още е неактивен, а когато дам Manage Booking и опитам да избера друг полет ми дава:

 

post-2889-0-05055500-1475864129_thumb.png

 

Явно още си нагаждат сайта спрямо новото инфо за стачките.

Връзка към коментар

Доста глупаво създадена ситуация. Дано всички се приберат благополучно. Някой има ли информация дали ще продължат и следващата седмица, да знам дали въобще да се глася за тая Атина или да си стоя тук? :)

Връзка към коментар

Ние висяхме два часа днес на летището, за да не кажат, че нищо не могат да направят. И хотел дори не можели, да сме пратили после фактурата. Тръгнахме си уморени и ядосани, и точно щяхме да резервираме хотел за утре, и прочетох във фейсбук страницата на раян, че стачката е отменена и започват възстановяване на канселираните полети. Хубаво, но сега пак ще трябва да висим на същата опашка утре ряно, за да си ни върнат полета на първоначалната дата, защото сме преместени за следващата.

Връзка към коментар

За съжаление се обадих на мой приятел, който трябваше да лети на 9 окт., но заради моето обаждане си хвана автобуса на 8-ми. Докато пътувал, получил смс от Раян, че полета ще се състои. Пътувал е 13 часа и е платил около 100 лв. за автобус. В страницата на Раян беше написано, че няма да има полети на тази дата. Може ли сега да претендира за компенсация, все пак те подвеждат....

Връзка към коментар

Е ще си вземе парите обратно за самолетния билет и така. Авиокомпанията няма вина в случая, и на тях не им е било ок това иди ми, дойди ми. 

Връзка към коментар

Ние също бяхме купили билет за автобус за 40 евро за 9-ти октомври, но използвахме самолета, а парите за автобуса - на вятъра. Евентуално ще говорим да променим името и датите на автобусния билети да се ползва от наши познати през Ноември-Декември, може и да стане.

Какво да се прави, гърците и техните стачки.... 

Връзка към коментар

Е ще си вземе парите обратно за самолетния билет и така. Авиокомпанията няма вина в случая, и на тях не им е било ок това иди ми, дойди ми. 

Как може да го направи това, благодаря! Все пак от компанията бяха обявили отмените на страницата си във Фейсбук. А и за тях 20 Е са едно, за хората друго ;)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.