Прескочи до съдържание

Помощ за отменен полет на Ryan Air


Препоръчани мнения

Как може да го направи това, благодаря! Все пак от компанията бяха обявили отмените на страницата си във Фейсбук. А и за тях 20 Е са едно, за хората друго ;)

 

Мисля си, че онлайн чата ще е най-доброто място. Не знам дали в интерфейса на Раян се появява опция директно да вземеш парите обратно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/help-centre/faq-overview/flight-cancellations#0-1
Това е формата онлайн за възстановяване на пари във връзка с канселирани полети. Независимо, че полетът реално се е състоял Раянеър обявиха, че ще връщат парите, както си е и редно. Пишеше го в е-мейла, с който съобщиха, че полетът ще се извърши.
Между другото, повечето авиокомпании не върнаха първоначалния си график и полетите им си останаха отменени за 9-ти.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Отложиха на няколко пъти полета ми от Малага ,с общо около 8 ч.Не бях предупреден по никакъв начин,научих го сам.Нямаше и официално,и все още няма,мисля,съобщение за причините. Подадох документи до AirHelp за възстановяване на разхода за билет(разбирам каква е ролята им).Някой имал ли е случай да му бъдат възстановени парите за отложен полет,при съответните условия за това,разбира се,и за колко време средно се случва ?Съжалявам,ако темата е погрешно публикувана тук.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар

Отложиха на няколко пъти полета ми от Малага ,с общо около 8 ч.Не бях предупреден по никакъв начин,научих го сам.Нямаше и официално,и все още няма,мисля,съобщение за причините. Подадох документи до AirHelp за възстановяване на разхода за билет(разбирам каква е ролята им).Някой имал ли е случай да му бъдат възстановени парите за отложен полет,при съответните условия за това,разбира се,и за колко време средно се случва ?Съжалявам,ако темата е погрешно публикувана тук.

 

Би трябвало самата авиокомпания да ти даде възможност за избор дали искаш все пак да летиш с тях при новоназначеното време на полета или да си получиш парите обратно в пълен размер.

Връзка към коментар

Отложиха на няколко пъти полета ми от Малага ,с общо около 8 ч.Не бях предупреден по никакъв начин,научих го сам.Нямаше и официално,и все още няма,мисля,съобщение за причините. Подадох документи до AirHelp за възстановяване на разхода за билет(разбирам каква е ролята им).Някой имал ли е случай да му бъдат възстановени парите за отложен полет,при съответните условия за това,разбира се,и за колко време средно се случва ?Съжалявам,ако темата е погрешно публикувана тук.

 

Колко време преди самия полет промениха часа? Ако е повече от 2 седмици не ти трябва да се занимаваш с посредници, ще можеш или да си вземеш парите, или да си избереш нова дата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Около 4-5 ч.преди полета.

 

В този случай имаш право не само да ти върнат парите, но и 250€ минимум отгоре. Airhelp предполагам ще те информират, щом си ги ауторизирал да действат, вече няма какво да направиш ти. А колко време ще мине...трудно е да се каже. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.