Прескочи до съдържание

Сингапур-Малайзия-Индонезия , стегнато


Mistela

Препоръчани мнения

Здравейте, отварям темата защото ме притеснява да не пропусна нещо от недоглеждане.

Пътуваме на 3.11. София-Доха-Сингапур с катарските авиолинии

Връщане на 11.11. Сингапур-Доха-София

 

Чек ин за полетите с катарците е 24 часа преди полетите ?

 

Ще летим с AirAsia, (Сингапур-КЛ и КЛ-Бали), чек ин при тях също 24 часа преди полетите?

 

Ще летим с Tigerair (Бали-Сингапур), чек ин също 24 часа преди полетите?

 

Визи - всички визи се плащат на летищата (на влизане или излизане от съответната държава),

Как изглеждат местата за плащане? Ще ни упъти ли някой за плащането или като кацнем трябва да питаме къде е гишето?

 

Ако се сещате друго, което пропускам пишете, че колкото повече наближава ме обзема паника.

Връзка към коментар

За Сингапур и Малайзия визи не ви трябват.

Според мен 3 държави за седмица са твърде много, но ви желая приятно изкарване!


Забравих да напиша, че онлайн чек-инът на Катарците започва 48 ч. преди полета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ще летим с AirAsia, (Сингапур-КЛ и КЛ-Бали), чек ин при тях също 24 часа преди полетите?

 

 

14 дни, но ако не летите само с  ръчен багаж, не виждам смисъл от него. :)

 

За никоя от тези държави не ви трябват визи. :)

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към коментар

Благодаря Ви,

не знам защо ме обхвана паника и ми се струва че пропускам нещо, пък не ми се ще да закъсаме някъде непознавайки законите им и да хартисаме някъде :-) искам и да се приберем :-)

 

От тавекс ли да си купим от трите вида валута?

Редактирано от Mistela
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ако има някой посетил този парк и присъствал на тези мероприятия моля да разкаже

 

http://www.gwkbali.com/event/special-event

 

Паркът (Garuda Wisnu Kencana Cultural Park) е интересен. Посещавал съм го през 2012, като малко за него написано имам тук. Представлява голям архитектурен комплекс със статуи и храмове. Модерно нещо в опит да се покаже историята на острова. Представи си индонезийски вариант на "Етъра" в Габрово, с тази разлика, че традиционните им занаяти не са показани. Танца kecak гледах на друго място на острова и там ми беше интересна по-скоро архитектурата, включително огромната статуя на Вишну. Имат повече от една сцена и не пречи ти там да решиш да гледаш някое шоу.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Паркът (Garuda Wisnu Kencana Cultural Park) е интересен. Посещавал съм го през 2012, като малко за него написано имам тук. Представлява голям архитектурен комплекс със статуи и храмове. Модерно нещо в опит да се покаже историята на острова. Представи си индонезийски вариант на "Етъра" в Габрово, с тази разлика, че традиционните им занаяти не са показани. Танца kecak гледах на друго място на острова и там ми беше интересна по-скоро архитектурата, включително огромната статуя на Вишну. Имат повече от една сцена и не пречи ти там да решиш да гледаш някое шоу.

Благодаря, виждам че имат програма. На място ще решим какво да гледаме или само ще се разходим.

Връзка към коментар

Моля за съвет :-) с колко пари кеш да тръгнем за Сингапур , КЛ и Бали?

 

Преди малко прочетох, че много често visa I MasterCard картите блокирват в Малайзия .

 

В един руски сайт съветват да тръгнем с долари и там да обменяме , а не евро.

 

Утре ще ходим в тавекс , та дайте съвет :-)

Връзка към коментар

Дневната карта за транспорт която според сайта струва RM 10 важи ли до Бату Кейвс ? Или трябва да си купим отделен билет?

 

Видях че стойността на билета се определя от начална и крайна спирка.

Връзка към коментар

Доларите като цяло се котират по-добре от еврото по целия свят, с изключение на Европа :) Според мен си вземете за 3-4 дни да имате долари и толкова, като ползвате карти, където можете. Ако стане проблем, все ще имате 2-3 дни буфер да може да се пуснат пари я по Western Union, я нещо подобно.

 

Риск за картите има, точно както има и риск да изгубите банкнотите или да ви оберат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Георги е отговорил за валутите.

Аз няколко пъти съм ходил в Сингапур и Малайзия, картите за радост не са ми блокирали. За всеки случай нося повече от една.

Можеш, разбира се да вземеш кеш, като не е проблем да бъде директно и местна валута. Аз лично предпочитам сингапурския долар - котира се добре във всички околни държави.

До Бату Кейвс съм ходил с частен трансфер и не зная картата за градски транспорт дали важи до там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дневната карта за транспорт която според сайта струва RM 10 важи ли до Бату Кейвс ? Или трябва да си купим отделен билет?

Видях че стойността на билета се определя от начална и крайна спирка.

За картата не мога да кажа,ама миналата година билетчето до Бату Кейвс с влака от КЛCC беше 2 рингита, което е около 80 стотинки в едната посока.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мистела, за Бали можеш да вземеш от Никар на Гладстон индонезийски рупии в равностойност около 50 долара. Не сменяй повече, отколкото за такси и евентуално за една вечер. Курсът в Бали е по-добър, отколкото този тук. Вземи долари на големи банкноти, защото имат по- добър курс. Аз сменях само в големи оторизирани чейндж бюра и пак курсът беше значително по-добър от този тук. В неоторизираните бюра курсът е много изгоден, обаче вероятността да те излъжат също е огромна, та аз специално не рискувах.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, завърнахме се и в няколко изречения ще напиша чисто организационни неща в помощ за следващите тези дестинации :-)

 

Пътувахме с катарските авиолинии, през Доха и оттам към Сингапур. Тъй като времето между двата полета бе около 2 часа трябваше бързо да се ориентираме на кой гейт сме. На летището в Доха всичко е подредено, гледате електронните табла, гейтовете са подредени от едната страна четни, от другата - нечетни.

В самолета за Сингапур ни раздадоха информационните бланки, които след това давате на паспортна проверка. В тези бланки вписвате имената си, дата на раждане, от къде идвате, коя е следващата ви дестинация, в кой хотел / място ще отседнете, за колко дни сте в Сингапур. Ако сбъркате нещо не се притеснявайте, точно преди паспортната проверка, като застанете с лице към нея има плотове с бланки за попълване. Като ви проверят бланката ще ви дадат един отрязък от нея, който трябва да пазите защото ще ви го вземат при напускане на Сингапур. Някакъв вид такси за вход/изход не се плащат към момента.

 

Чанги е огромно, красиво, зелено летище. За съжаление на тръгване още не бяха открили зимната коледна къщичка, за да я разгледаме.

 

В Куала Лумпур също към момента не се плаща на вход/изход от държавата. Взехме експреса до КЛ, билета струваше 55 рингита, спира директно на централната им гара. Билети се купуват от автомати, като на всеки автомат пише за кои линии може да платите. Билета ви представлява чип цветен, който за различните линии е различен. Купуването на билети е просто, следвате стъпките на автомата. Не приема големи книжни пари, може да са по 1, 2 и 5 стойност. Връща и ресто.

Линиите на метрото на КЛ централ са на различно ниво.

 

В Бали също не се плаща на вход / изход. Попълват се също информативни бланки, които на паспортна проверка ви ги задържат.

В общи линии е това, ако някой пита нещо конкретно съм насреща :-)

Редактирано от Mistela
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За мен пътуването не бе толкова да ходя по забележителности. Обичам да пътувам, да помириша въздуха на новото място, харесва ми да гледам хората в лицата и да ги изучавам, мога с часове да наблюдавам хората около мен и да ги слушам :-)

Живота там не е по различен от нашия, сутрин в метрото гледаш как хората отиват на работа, децата на училище, друг се е подпрял и си доспива. А вечер - глъч, суматоха, веселие, сладки приказки в месния Старбъкс.

И много беднотия, местата където спят (не мога да нарека дом), не видях просяци като в Атина, но видях много празни погледи.

Има много бедни и много богати.

Много туристи като нас, много руснаци :-), много китайци :-)

В Бали се запознахме със семейство българи, което живеело от 15 г там, а едно момиче в магазин ни сподели, че трябва години да събира пари за да дойде в Европа.

Различен свят, различна култура, и все пак съвсем еднакви в битието си.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.