Прескочи до съдържание

Коледно Тенерифе 8 дни план


Лидия

Препоръчани мнения

Привет, току що взех билети за Тенерифе периода 18-27.12 таааа много се радвам и се надявам времето да е с нас, не съм направила детайлно програма, но горе долу съм си начертала местенца за посещение тоест обиколка на целия остров. Но особено ме вълнува първо да запазя хотел,че гледам доста са скочили цените, а проблема е че незнам как да разпределя дните или по точно дали не запазя хотел на едно място за целия престой и оттам да пътуваме с кола под наем.

Ще спомена все пак какво съм набелязала като места, те са:

- Канделария

- Санта Круз

- Тереситас плаж

- Анага- трек Чинамада

- Тагана

- Roques de Aanaga & Las Bodegas

- La Laguna

- Пуерто Круз

- Лоро парк?

- Ла Оротава

- Лаго Мартинез

- Гарачико

- Каньона Маска

- Лос Гигантес

- Тейде- най верочтно трек до самия връх

- Лас Америкас

- Лос Кристианос

 

Моля за помощ да донаглася точно програмата всякакви съвети са добре дошли като на първо време искам да запазя хотел/апартамент като цяло бих искала да има достъп до басейн, като цяло сме активни и ще искаме да обикаляме и правим трекове, но все пак ще оставим ден-два за мързелуване на плаж/басей ако времето позволи.....

 

П.С Александър надявам се да сте там по това време, ще се радвам много да се запознаем ;)

Връзка към коментар

Аз с едно въпросче, че Тенерифе ми е в to do листата. Какви билети взе на Райън София - Мадрид - Тенерифе ?

Не, ние живеем в Англия и взех от Лондон с Райън, но взех да се отчайвам като гледам цените за хотелите :(

Връзка към коментар

Лидке, аз съм била веднъж, ще ти споделя моята визия.

 

Бях на гости за един уикенд на приятелка (идваща от Германия), която беше взела апартамент под наем - с двете си деца. Местоположението беше уникално - Puerto de Santiago. Всичко, което исках, беше достижимо за един ден.

 

Зарежи хотелите, само апартамент под наем. Виж идея за нощувка - не ви знам бюджета, импровизирах... 

 

https://www.homeaway.co.uk/p688446a#map

 

Една подсказка -  сигурно знаеш, но да кажа, че Тейде изисква предварителна регистрация. Само където не го качихме - заваля ни сняг  :blink:

 

Маска е уникална! 

 

П.П. Александър да не ме бие, ако с нещо не е съгласен :)

Връзка към коментар

За регистрацията - следете като пуснат датите и запазете веднага 2 дати през няколко дни. За трек искахме, но не успяхме до мястото където е сниман лунният пайзаж в Междузвездни войни. На картата си е Пайзаж лунаре. 4 часа в посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

Зарежи хотелите, само апартамент под наем. Виж идея за нощувка - не ви знам бюджета, импровизирах... 

 

https://www.homeaway.co.uk/p688446a#map

 

Една подсказка -  сигурно знаеш, но да кажа, че Тейде изисква предварителна регистрация. Само където не го качихме - заваля ни сняг  :blink:

 

Благодаря ти, точно ни устройва бюджета на това,което си предложила,че даже е свободен за нашите дати, но е non refundable, някак ми се искаше да имам повече свобода с резервацията. Ще го мисля ;) Ох за Тейде дано да няма сняг...

Връзка към коментар

Благодаря ти, точно ни устройва бюджета на това,което си предложила,че даже е свободен за нашите дати, но е non refundable, някак ми се искаше да имам повече свобода с резервацията. Ще го мисля ;) Ох за Тейде дано да няма сняг...

 

Аз пуснах точно за вашите дати :) но не гледах дали е free cancellation. По принцип тези апартаменти са все non-refundable. Ще намериш...

 

Абе не мисля, че ще има сняг. Аз бях в края на Януари и се изви някакъв безумен циклон, та... Декември трябва да е меко. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

За регистрацията - следете като пуснат датите и запазете веднага 2 дати през няколко дни. За трек искахме, но не успяхме до мястото където е сниман лунният пайзаж в Междузвездни войни. На картата си е Пайзаж лунаре. 4 часа в посока.

Не става!

Датите трябва да са минимум през 7 дни.

Лидия, колко човека сте?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не става!

Датите трябва да са минимум през 7 дни.

Лидия, колко човека сте?

Двама ;)

За регистрацията - следете като пуснат датите и запазете веднага 2 дати през няколко дни.

То вече са излезли датите, в този ред на мисли кога е най-добре сутрин или следобед?

Връзка към коментар

Няма голямо значение сутрин или следобед, зависи от късмета с времето най-вече. Понякога сутрин е облачно, понякога следобед.

Ако избирам аз, все пак ще избера сутрин или до преди обед, има малко по-голям шанс да не е облачно сутринта.

Като казвам облачно, имам предвид долу на ниското, горе няма  облаци никога. Най-много да не видите някои от съседните острови или много надалеч.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях запазила през 3 дни, март 2015. Не помня обаче дали не се регистрирахме двамата отделно и всеки запази за двама.

Връзка към коментар

На различни имена ще стане.

 

Аз запазвах поне 5 пъти и така и не се качих най-горе, но и да имах разрешението, пак нямаше да успееем, много лошо ни стана след като минахме другите два маршрута и вече нямам желание за качване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма голямо значение сутрин или следобед, зависи от късмета с времето най-вече. Понякога сутрин е облачно, понякога следобед.

Ако избирам аз, все пак ще избера сутрин или до преди обед, има малко по-голям шанс да не е облачно сутринта.

Като казвам облачно, имам предвид долу на ниското, горе няма  облаци никога. Най-много да не видите някои от съседните острови или много надалеч.

 

Аз имах случай долната станция на лифта да е в мъгла (облаци), а лифта да не работеше и реално качването беше пълен провал, защото почти нищо не видяхме. В нормалния случай обаче облаците са на около 2000 и дори на нивото на долната станция на лифта няма облаци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е, аз не съм виждал облаци долу, където е платото, а имам поне 15 и повече качвания там.

Ако се уцели така, дори да работи лифта,  няма никакъв смисъл да се качва горе, защото няма да се види абсолютно нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет, току що взех билети за Тенерифе периода 18-27.12 таааа много се радвам и се надявам времето да е с нас, не съм направила детайлно програма, но горе долу съм си начертала местенца за посещение тоест обиколка на целия остров. Но особено ме вълнува първо да запазя хотел,че гледам доста са скочили цените, а проблема е че незнам как да разпределя дните или по точно дали не запазя хотел на едно място за целия престой и оттам да пътуваме с кола под наем.

Ще спомена все пак какво съм набелязала като места, те са:

- Канделария

- Санта Круз

- Тереситас плаж

- Анага- трек Чинамада

- Тагана

- Roques de Aanaga & Las Bodegas

- La Laguna

- Пуерто Круз

- Лоро парк?

- Ла Оротава

- Лаго Мартинез

- Гарачико

- Каньона Маска

- Лос Гигантес

- Тейде- най верочтно трек до самия връх

- Лас Америкас

- Лос Кристианос

 

Моля за помощ да донаглася точно програмата всякакви съвети са добре дошли като на първо време искам да запазя хотел/апартамент като цяло бих искала да има достъп до басейн, като цяло сме активни и ще искаме да обикаляме и правим трекове, но все пак ще оставим ден-два за мързелуване на плаж/басей ако времето позволи.....

 

П.С Александър надявам се да сте там по това време, ще се радвам много да се запознаем ;)

 

Маска ще се ходи ли или само виждане?

Икод не го виждам.

Пещерата до Икод не знам дали ти е известна, доста ни хареса, най-вече организацията и разказите.

Ел Медано също не е зле.

От плажовете, Ел Сокорро, до Пуерто де ла Крус е, един от най-хубавите е, по възможноаст гледайте да е на отлив.

Билета за Мартианес важи за цял ден, може да влизате и излизате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, ние живеем в Англия и взех от Лондон с Райън, но взех да се отчайвам като гледам цените за хотелите :(

И аз имам много голямо желание за Тенерифе, дебна билети сега за феврури. Като разглеждах нощувките видях много хубави апартаменти на много добри цени в airbnb.com Аз лично много го тача този сайт, затова го препоръчвам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Маска ще се ходи ли или само виждане?

Икод не го виждам.

Пещерата до Икод не знам дали ти е известна, доста ни хареса, най-вече организацията и разказите.

Ел Медано също не е зле.

От плажовете, Ел Сокорро, до Пуерто де ла Крус е, един от най-хубавите е, по възможноаст гледайте да е на отлив.

Билета за Мартианес важи за цял ден, може да влизате и излизате.

Да, Маска трекинг също,както и тези места, които си споменал също. Тепърва започвам да чета и прочувам, така че ще тормозя с въпроси ;)

Връзка към коментар

На различни имена ще стане.

 

 

Май не става, аз запазих на мое име за двамата на 21,12, после пробвах да запазя на мъжът ми на името за двамата на 24,12 и ми изписва !!AVISO - No consecutive bookings can be requested for this Activity ( 1 reservas a la semana )

Връзка към коментар

Да, Маска трекинг също,както и тези места, които си споменал също. Тепърва започвам да чета и прочувам, така че ще тормозя с въпроси ;)

А трекинга от лесните ли  ще е?

Слизане до плажа + лодка-корабче + автобус или такси ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А трекинга от лесните ли  ще е?

Слизане до плажа + лодка-корабче + автобус или такси ли?

Незнам, започвам да проучвам сега трекове и т.н, ти какво препоръчваш?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Незнам, започвам да проучвам сега трекове и т.н, ти какво препоръчваш?

Стандартния е такъв, ходене, лодка, автобус или такси, последното може да се комбинира с други хора обикновено,

него препоръчвам.

 

Може да оставите колата в Лос Хигантес и да хванете  първо  такси-автобус и след това да е ходенето и лодката, понеже има много малко място за паркиране в Маска, а редовно минават и пишат глоби. Ако ще спирате там, идете по-рано.

 

Аз съм правил тежкия вариант със слизане до плажа и връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Ние оставихме колата в Лос Хигантес и взехме такси до Маска, излезе ни 23 евро. Ако сте преди обяд може и да намерите някой да се комбинирате.

Билет за лодка си запазихме директно от Лос Хигантес като паркирахме - 10 евро е на човек.

Прехода през самата Клисура ни отне точно 3 часа, със спокойно темпо и много снимки.

Редактирано от screamer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.