Прескочи до съдържание

Пътуване с кола до Истанбул и полет оттам извън Турция


Препоръчани мнения

Здравейте,

интересувам се от възможните проблеми при международен полет от Истанбул. Ще имам много багаж и ми е важно да получа възможно най-много информация преди пътуването. Стои и вариант за пътуване с рейс или влак и после локален транспорт до летището.

Заслужава ли си?

 

1. Чух за някакви митнически проблеми, ако пътувам с кола която ще остане в Турция. Как се решават?

2. Къде да се остави колата на евтин платен паркинг?

3. Как да стигна от паркинга до летище Sabiha Gokcen

 

Ще пътувам с Пегасус, доколкото разбирам имат някакъв техен паркинг, който донякъде решава т.2 и 3, но при положение, че ще имам много багаж не знам дали няма да ме "отсвирят"...

 

Ще съм благодарен на всякаква информация.

Връзка към коментар

Благодаря, прегледах я!

Понеже част от информацията е малко по-стара, дали тези декларации, ако ги попълня са достатъчни за да се излети безпроблемно или трябва и да бъдат заверени някъде?

Много ми се иска да бъда с моя кола, затова наблягам повече на този вариант.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Последно избрах вариант с рейс. Оказа се, че има доста луксозни и приятни за пътуване машини и няма да се притеснявам какво може да им скимне на граничарите.

За обща информация... говорих с няколко човека, които нееднократно са пътували по този начин и досега не са имали проблем с колата. Част от тях обаче споделиха, че са чували за такива проблеми.

 

Оставя да намеря лесен транспорт от автогарата (Байрампаша) до Сабиха гюкчен. Видях, че има шатъли и редовни курсове от Таксим, но това значи още едно прекачване. Дали няма някакъв директен транспорт до летището (шатъл, маршрутка, метро...)?

Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...
преди 12 минути , Юли каза:

Година по-късно дали няма някаква положителна промяна за същият маршрут? Например метро от София до Сабиха xD

Все още няма директен транспорт от Автогарата до Сабиха.

Вариант само с градски транспорт наскоро описвах в тази тема.

Със сигурност този вариант не е най-подходящия, ако си с много багаж, но е един от най-икономичните. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, полезна информация, но аз отново ще съм с много багаж...

Някой има ли представа дали е възможен такъв вариант: Взима се най-близкото метро от автогарата (дано има такова) и с него се минава в азиатската част, възможно най-близко до летището, оттам с такси.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Юли каза:

Благодаря, полезна информация, но аз отново ще съм с много багаж...

Някой има ли представа дали е възможен такъв вариант: Взима се най-близкото метро от автогарата (дано има такова) и с него се минава в азиатската част, възможно най-близко до летището, оттам с такси.

От автогарата има метро, но тази линия не отива до азиатската част. Трябва да се прехвърлите поне още веднъж за да стигнете до азиатската част с Мармарай, но все още ще бъдете доста далече от летището.

Ако ще ви стане по-ясно, ето карта на метрото в Истанбул.

Връзка към коментар

Вчера на обяд се придвижих от летище Сабиха до автогарата.Забелязвам ,че почти никой не пътува с метрото М4  с куфари за него.Май всички ползват шатълите на Havabus от Таксим.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Забелязвам ,че почти никой не пътува с метрото М4  с куфари за него.

Така е, защото при този вариант първо се пътува с автобус до М4, после с М4 до Мармарай, после с Мармарай до европейската част и последно оттам до автогарата в Есенлер. Всеки избягва толкова смени, когато е с повече багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.