Прескочи до съдържание

Кремс, Линц


veseliache

Препоръчани мнения

здравейте,

Предстои ми командировка с 9 часов престой във Виена. 

Замислила съм до отида до Кремс и Линц...

Може ли да ми помогнете с практическа информация, както  с информация за това какво си заслужава да се види.

Благодаря

Връзка към коментар

Един кратък маршрут,който може да ти уплътни деня.

Кремс-Дюрнщайн-Абатството в Мелк. Линц остава малко в страни и ако искаш да разгледаш споменатите места не знам дали ще ти стигне времето,още повече ,че денят е къс.

Всичко по тези места е готино и ще ти хареса. ;)

Ако маршрута те заинтересува,ще се опитам по-късно да напиша повече за интересните места и забележителности.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако ще ходиш до Линц се пусни по главната (сн.1)

Хвърли един поглед на Дунав (сн.2)

След това от главния площад (сн.3) си хвани едно малко трамвайче (сн.4), което ходи до хълма Постлингберг. Там има хубава катедрала (сн.5) и чудна гледка към Линц и Дунав (сн.6) както има и две прилични кръчми.

На връщане от гарата не пропускай да си вземеш от леберкезенийцата Пепи по един леберкез, това място там е институция и винаги има опашка (сн.7)

post-299-0-84905200-1477916060_thumb.jpeg

post-299-0-50900100-1477916101_thumb.jpeg

post-299-0-43154600-1477916231_thumb.jpeg

post-299-0-51771800-1477916267_thumb.jpeg

post-299-0-82101900-1477916346_thumb.jpeg

post-299-0-40352500-1477916415_thumb.jpeg

post-299-0-00722100-1477916431_thumb.jpeg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Един кратък маршрут,който може да ти уплътни деня.

Кремс-Дюрнщайн-Абатството в Мелк. Линц остава малко в страни и ако искаш да разгледаш споменатите места не знам дали ще ти стигне времето,още повече ,че денят е къс.

Всичко по тези места е готино и ще ти хареса. ;)

Ако маршрута те заинтересува,ще се опитам по-късно да напиша повече за интересните места и забележителности.

принципно в Мелк съм била и затова наблягам на Кремс. Мислих си евентуално да отида до Щайн, но идеята за Дюрщайн никак не е лоша. Ще съм ти благодарна за подробности (ще се движа с влак)

Връзка към коментар

принципно в Мелк съм била и затова наблягам на Кремс. Мислих си евентуално да отида до Щайн, но идеята за Дюрщайн никак не е лоша. Ще съм ти благодарна за подробности (ще се движа с влак)

Кремс е в списъка на Юнеско за световно културно наследство.До там пътува влак от Виена.До Дюрнщайн обаче,има само автобус.Разстоянието между двете градчета се взима за двадесет минути.

В Дюрнщайн има руини от замък издигащ се високо над долината, в който е бил затворен Ричард Лъвското сърце.Сигурен съм,че ще останеш силно впечатлена от енорийската църква.Светлосиният цвят я прави някак си различна и в същото време адски запомняща се.

Щом си ходила в Мелк,можеш да го пропуснеш.Има едно градче съвсем близо до Дюрнщайн-Шпиц.Там има замък/крепост Хинтерхаус от който се открива страхотна гледка към Дунав.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 (ще се движа с влак)

Сетих се още нещо.Билета за влака е някъде към 18 евро.Слизайки от влака и излизайки от ж.п. гарата,тръгни вляво.Там са спирките от където тръгват автобусите за Дюрнщайн.Автобусът е с обозначение WL1.Има три спирки,търси на табелите автобуса и се качвай,че те очакват красоти.Този автобус ходи и до Шпиц. ;) Дали ще разгледаш малките градчета първо а в последствие Кремс си е твой избор.

 

Още едно място,което е по твоя маршрут-Вайсенкирхен-ин-дер-Вахау.Има интересна укрепена църква,която може да представлява интерес за теб.

 

И една подсказка. В Дюрнщайн хвани ферибота и премини от другата страна на Дунав.Гледката към енорийската църква е страхотна.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.