Прескочи до съдържание

Прага за 50 евро, Милано за 25


Препоръчани мнения

Днешната оферта всъщност са 2 оферти, а потенциално много повече.

 

В края на септември полетите на Wizz Air до Милано - Бергамо поевтиняват, което може да се ползва или за кратко пътешествие из Италия (опитните войни ще ви кажат, че ден в градчето Бергамо хич не е за изпускане), но и като добра отправна точка до цяла Европа и Северна Африка чрез огромната мрежа на на Wizz Air и Ryanair от Бергамо.

 

Предложение 1: Милано - Бергамо

 

Дати: Отиване - 27, 28, 29 септември, Връщане - 2 октомври

 

Цена: 25 евро

 

Публикувано изображение

 

Предложение 2: Прага през Милано

 

Дати: 29.9 - 2.10

 

Цена: 50 евро

 

Публикувано изображение

 

Особености:

  • Цените са за членове на Wizz Discount Club, ако не сте членове, членството на практика ще се изплати с ходенето до Прага
  • Цените включват малък ръчен багаж.
  • Има минимален риск да се изпусне полета към София обратно, ако полета Прага - Милано закъснее.
Резервация: http://www.wizzair.com

 

Нощувки:

 

Благодаря на Hayasko за информацията

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

  • Има минимален риск да се изпусне полета към София обратно, ако полета Прага - Милано закъснее.

Наистина е минимален риска. Гледайки часовете от моята камбанария, трябва да си супер неориентиран за цял час, че и 40 мин . отгоре точно на Бергамо да не успееш да се прекачиш. Още повече, че идваш от Шенген (Чехия) и влизаш в Шенген (Италия), т.е. няма я пръчката в колелото при такива трансфери - паспортната проверка, която наистина може да обърка сметките в много случаи.

Това при положение, че самолета не направи закъснение с повече от 30-40 мин. (оставям по 30 мин. за процедурите след приземяване, и за проверка за сигурност).

Единственото слабо място е, че вероятно това ще е втори полет за дена за самолета, така че ако първия е закъснял, автоматично и втория също трупа закъснението. Не съм проверил, но мисля, че първия е от Бергамо за Прага, т.е. това се явява връщане на самолета.

 

Ако имах възможност да се възползвам от тези изгодни цени, щях да го направя без изобщо да се замислям. Но по това време ще съм в Испания, така че за мен отпада тази опция.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Да, риска е добре премерен и според мен, нали на Бергамо можеш директно да идеш от гейт на гейт без да минаваш през изхода?

На Malpensa със сигурност беше така. За Бергамо обаче не помня много добре. До там съм летял сравнително малко пъти, и последно преди 2 години, но помня че нямаше никакви моменти на сложност с ориентацията.

По принцип съм забелязал, че италианските летища (противно на очакванията ми и представите за Италия като цяло), не са никак объркани, а напротив - много лесни за ориентиране на терминалите. Дори и оплюваното от много хора Фиумичино, е много лесно за навигация даже и за първо кацане. Стига човек да си е направил труда да разгледа плана за 5-10 минутки. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.