Прескочи до съдържание

Смешни и странни случки по световните летища,гари,автогари,таксита


Препоръчани мнения

 Май само дамаджаните останаха. И до ден днешен за мен е загадка как е успял да ги чекира в София.

То едно време нямаше проблем да се носят течности в ръчния багаж, а забраната е от митницата на влизане - за алкохол и цигари над определено количество. Аз съм носил по бутилка вино в ръчния багаж без проблем.

Сега се сетих - малко преди сватбата летях от България и жената ми прати един списък колкото ръката ми с алкохол да донеса за сватбата (от безмитния магазин на влизане в Бразилия). Голям зор видях, те за вътрешни полети не държат на правилата за 100мл, ама аз толкова бутилки няма как физически да нося. Та просих кашони и разни неща за уплътняване от магазина и ги чекирах, пък подписвах, че ако се счупят отговорността си е моя... Всичко стигна де.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Случката не е много смешна или интересна, но при пристигането в Сингапур ни придърпаха настрани и ни проверяваха багажа за нещо забранено (от дългия списък с такива неща за Сингапур). Дори да си 100% изряден, винаги има притеснения да не си забравил някоя дъвка от някъде в куфара, че тогава не знам какво ще стане...

 

На излитането обратно на Security ни отваряха багажа и с някакви ленти, мисля че проверяваха за наркотици. За това пък наказанието е смъртна присъда, та пак имаше известно напрежение, да не би някой да ни е бутнал нещо в багажа  :lol:

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път ще водим каките (тогава 4-годишни) в чужбина. Летим за Анталия от Т1

Имаме чекирани багажи, но и всеки има ръчен. Децата са с по една малка раничка. Давам разпореждания да си сложат в раниците "нещо, с което да се занимават на летището". Чекираме се, минаваме проверки, обикаляме безмитния и всички гейтове около 16 пъти, аз леко нервна вече врещя: Хайде сега деца да извадите нещо от раниците, да седнете и да се занимавате, при което едната извади от раницатата си лепило, гланцово блокче и ....25 см. ножица и започна кротко да изрязва и лепи. Ние с баща им останахме с увиснали ченета.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Случката не е много смешна или интересна, но при пристигането в Сингапур ни придърпаха настрани и ни проверяваха багажа за нещо забранено (от дългия списък с такива неща за Сингапур). Дори да си 100% изряден, винаги има притеснения да не си забравил някоя дъвка от някъде в куфара, че тогава не знам какво ще стане...

 

На излитането обратно на Security ни отваряха багажа и с някакви ленти, мисля че проверяваха за наркотици. За това пък наказанието е смъртна присъда, та пак имаше известно напрежение, да не би някой да ни е бутнал нещо в багажа  :lol:

 

Само толкова? Дребна работа!

 

Ние като влизахме в Сингапур, мен ме пуснаха без проблем, а жена ми и децата ги отделиха настрани и им проверяваха документите двайсетина минути.

 

На излизане обаче, през сухопътната граница към Малайзия, ни дръпнаха всичките, викнаха охраната и тя ни съпроводи до втория етаж, където поне половин час ни проучваха паспортите. Това - към 11 вечерта, ние сме утрепани от умора и на всичкото отгоре гоним влак (от JB, в Малайзия). Сигурно десет човека се изредиха да гледат паспортите. Аз накрая се осмелих да ида при един млад пич, който изглеждаше като техничар, не като ченге, и му казах, че ако по документите има някакви повреди и не могат да бъдат сканирани, то това е, защото няколко дни по-рано в Тайланд буквално бяха мокри от моята пот, когато ги носих в security bag под дрехите и не съобразих да ги увия в найлон.

Обаче пичът излезе разбран и ми обясни, че в паспортите на децата кодовете в зоната за сканиране не били редовни. Една цифра имало сбъркана или липсваща, или нещо подобно. Аз тогава въздъхнах с облекчение и му дадох българските паспорти. С тях всичко беше наред. А той ми каза другия път на влизане в Сингапур да ползваме тях и ни пуснаха по живо, по здраво.Та после минахме граничната зона през някакъв служебен стъклен коридор, с полицейски съпровод :)

Беше много странно, защото паспортите на жена ми и на малкия ни син са с поредни номера, издадоха ги един след друг, после на жена ми паспортът мина без проблем, а на детето - не.

 

На следващия паспортен контрол - в Малайзия - реших да дам българските паспорти, обаче греда. Мацката ме попита: а къде са изходните печати от Сингапур? Ей, как изтръпнах тогава... :D Викам си - айде! Ако и тук започнат да се зверят в цифричките половин час, изтървахме влака!

Обаче минахме :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 Май само дамаджаните останаха. И до ден днешен за мен е загадка как е успял да ги чекира в София.

Винаги казвам, хора всякакви навсякъде, но този път не мога да се въздържа и  ще кажа "Бай Ганьо из Европата". Много весела история. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Винаги казвам, хора всякакви навсякъде, но този път не мога да се въздържа и  ще кажа "Бай Ганьо из Европата". Много весела история. ;)

То и Алеко ще се види в приключение  с тази случка :) Голяма веселба.

Връзка към коментар

Летище Франкфурт (вече „любимо” на цялото семейство). Август 2015 и се връщам от Вакен и няколкодневно мотаене в Бремен и Хамбург. Недоспала и леко `блуждаеща` от което. Във Вакен валя през цялото време и настинката е факт. По всички джобове имам хартиени и истински кърпички, постоянно в употреба ;)  Освен телефона и ключовете, всичко е в чекирания и `лелята`, като няма какво да проверява, ме накара да си оставя и намачканата кърпа от плат, която аз нервно стисках в ръка, заради хремата. Направо се втрещих, но се сетих за хартиените в дънките и примирено я оставих. Минавам през скенера и един още по-дебел и намръщен `чичо` ме подкарва нанякъде из дебрите на летището. До полета половин час, гейта на м.., така де – далече. Дългокосият, рошав и небръснат от 10 дни метъл с мен ме придружава и с чувство за хумор казва на швабчо, че от нас двамата той е по-подозрителният, ама не го удостоиха с поглед дори. (Той е художник и така си ходи по начало, но тениските ни бях изгладила сутринта и изглеждахме съвсем прилично) Стигаме някаква стаичка, намазка за дяволзнаекакво (наркотици и взривни, може би) естествено всичко е наред, щото само пуша, но съм върл противник на друсането и ни пускат. Такъв спринт от млади години не съм правила, но не ни захлопнаха вратата под носа:) Ама ги намразих, де :D

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

12 ч. вечерта пристигаме в хотела утрепани от път, дават ни ключове от стаите, грабвам моя и започвам да се мъча да отключа първата попаднала ми стая. След 5 минутна борба с ключалката, точно започвам да се чудя дали да не се върна на рецепцията да помоля за помощ, вратата отваря рошав германец по пижама и ме гледа сънено и тъпо, в тоя момент кучето /немска овчарка/ се мушва покрай него и влиза в стаята да си легне, аз влизам след кучето, пред смаяния поглед на човека, за да си го прибера. Стана една суматоха, умрях от срам. После докато се извиня на човека с моя смотан английски, ужас. А сутринта на закуска обаче доста весело ни поздрави и се посмяхме заедно за нелепата ситуация.

Редактирано от Ивка
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.