Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Не знаех, че при EasyJet има разлика в цената в зависимост дали е билета е еднопосочен или отиване и връщане. Бях останал с впечатлението, че low cost компаниите ги продават поотделно на отсечка и не влияе това дали има и връщане. 

 

Потвърждавам: всичко опира до фиксираната административна такса, която при easyJet е 19 евро (или съответните паунди) на резервация, независимо от броя хора и полети. При тях колкото повече се купува накуп, толкова по-евтино става - стига разбира се да има достатъчно места в съответната категория :)

 

Вчера си взех мултисити билет с 5 различни отсечки, но на 1 резервация, и така цената падна значително понеже въпросната такса остана непроменена. Иначе ако купувах отсечките поотделно на всяка щеше да се начислява по 19 евро.

Когато тръгнах да резервирам, за избраната дата и час, избирайки пътници 2+1 цената падна от 31 на 26! Това възможно ли е??

 

Възможно е, точно заради тази фиксирана такса.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

При ако цената на билета за някаква дестинация се понижи  Изиджет връща разликата за закупен по-рано билет. Това е означава, че цените на билетите при тях като правило растат с приближаване на датата на полета. Цената за промяна на дата на полет в последната година падна.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Потвърждавам: всичко опира до фиксираната административна такса, която при easyJet е 19 евро (или съответните паунди) на резервация, независимо от броя хора и полети. При тях колкото повече се купува накуп, толкова по-евтино става - стига разбира се да има достатъчно места в съответната категория :)

Точно така!

А гледах вчера, че имат и някакво намаление тия дни и като се зададат повечко пътуващи (например 6) , могат да се намерят ей такива цени София - Лондон  :), каквито аз не си спомням дали съм виждал при Wizz или Ryan.  

post-139-0-59712100-1488649856_thumb.jpg

така че - "Магеланци от всички страни - обединявайте се!"  и се организирайте на групи  :P

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

В такъв случай официално ги обявявам за любима компания :-D като имам предвид и детското намаление + липсата на ограничение за кг ръчен багаж... Не е лошо ;-)

От две години ползваме тази компания. Винаги купуваме места които са по-скъпи, защото освен позволеният ръчен куфар, имаме право на допълнителна чанта/в момента не помня точния размер/, но при нас е раница за лаптоп 15 инчов плюс вътре доста още неща. Ползва приоритетно качване. По този начин винаги техниката е в пътуващия и може ако иска да остави куфари на лентата. Вярно е, че нямат ограничение за кг., но последният път беше сложил учебници и стигна до 18 кг. Англичаните са се почудили дали е ръчен, но заради учебниците са направили компромис. С една дума ще гледа в бъдеще да се съобразява.

Редактирано от Женя
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вярно е, че нямат ограничение за кг., но последният път беше сложил учебници и стигна до 18 кг. Англичаните са се почудили дали е ръчен, но заради учебниците са направили компромис. С една дума ще гледа в бъдеще да се съобразява.

Като се има предвид, че чекираният им багаж е 20кг, нормално да се зачудят... Все пак не е хубаво да се прекалява, а и учебниците явно наистина са огромно изключение ;-) Аз в моето куфарче не мога да побера повече от 13-14 кг с голямо тъпчене (включително лаптоп), и това е повече от два пъти над разрешеното от някои други, така че съм много доволна, но ще имам едно наум. А те всъщност теглят ли го ръчния изиджет?? Последният път на нас никой не ни го гледа...

Връзка към коментар

Всъщност книгите страшно тежат.

Намалението за деца всъщност вероятно се дължи на по-ниските летищни такси за деца в UK, затова е само при излизане от Англия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти благодаря, neuromancer! Твоето предложение проработи! :)

Оказа се, че по някаква причина системата им разпознава дебитната ми карта като кредитна. В крайна сметка успях да платя, макар че ми взеха допълнителна такса за плащане с кредитна карта, без реално да притежавам такава. Това не ми се беше случвало с никоя друга авиокомпания до момента. 

Това не зависи от авиокомпанията, а от банката издател. И на мен FiBank ми пробутаха фирмена VISA Business Debit, която за пред търговците е кредитна. А за търговеца разликата между дебитна и кредитна карта е в комисионната, която им се удържа при приемане на плащане. Тази разлика обикновено е около 2% от стойността на покупката.

Редактирано от Ilian359
Връзка към коментар

Като се има предвид, че чекираният им багаж е 20кг, нормално да се зачудят... Все пак не е хубаво да се прекалява, а и учебниците явно наистина са огромно изключение ;-) Аз в моето куфарче не мога да побера повече от 13-14 кг с голямо тъпчене (включително лаптоп), и това е повече от два пъти над разрешеното от някои други, така че съм много доволна, но ще имам едно наум. А те всъщност теглят ли го ръчния изиджет?? Последният път на нас никой не ни го гледа...

Бил е с раницата на гърба и е предпочел да си пусне ръчния в багажното защото да се движи с по-малко багаж. Явно тогава е претеглен. То аз като видях какви тухли е донесъл да чете преди изпитите и бях в шок защо ги е носил. За следващия път да мисли повече....

При другите полети не е имал никакъв проблем с кг. И не знам да е теглен речния. Само внимава с позволени те размери

Връзка към коментар

При ако цената на билета за някаква дестинация се понижи  Изиджет връща разликата за закупен по-рано билет. Това е означава, че цените на билетите при тях като правило растат с приближаване на датата на полета. Цената за промяна на дата на полет в последната година падна.

Не мога да намеря, колко е цената за смяна на дата на полет. Купих билет  на сина ми Лондон-София-Лондон 05.04  - 26.04.2017 Easy Jet, но за втората отсечка трябва да сменя датата. Оказа се, че имал човека изпит на 25 април...а билета му е за 26април..... и сега нов билет или да сменям датата? 

Връзка към коментар

Не мога да намеря, колко е цената за смяна на дата на полет. Купих билет  на сина ми Лондон-София-Лондон 05.04  - 26.04.2017 Easy Jet, но за втората отсечка трябва да сменя датата. Оказа се, че имал човека изпит на 25 април...а билета му е за 26април..... и сега нов билет или да сменям датата? 

https://www.easyjet.com/en/terms-and-conditions/fees

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Заради Brexit: EasyJet създава нова авиолиния в Австрия

ЕаѕуЈеt щe cъздaдe нoвa aвиoлиния, ĸoятo щe бъдe бaзиpaнa във Bиeнa и щe пpeдпaзи възмoжнocттa нa ĸoмпaниятa дa изпълнявa мapшpyти в paмĸитe нa Eвpoпeйcĸия cъюз в cлyчaй, чe Beлиĸoбpитaния нe пocтигнe нyжнитe cпopaзyмeния c блoĸa.

Koмпaниятa вeчe e в пpoцec нa oдoбpeниe oт Aвcтpия и "вeчe e в нaпpeднaлa фaзa". Hoвият aвиoпpeвoзвaч щe нocи имeтo ЕаѕуЈеt Еurоре и щe бъдe eднa oт тpитe aвиoлинии, пpитeжaвaни oт ĸoмпaниятa зaeднo c тeзи във Beлиĸoбpитaния и Швeйцapия. ЕаѕуЈеt щe пpepeгиcтpиpa 110 caмoлeтa в нoвoтo пoдpaздeлeниe.

Koмпaниятa тъpcи възмoжнocт дa зaщити възмoжнocттa cи дa изпълнявa вътpeшни зa EC ĸypcoвe в cлyчaй, чe Beлиĸoбpитaния ce пpoвaли нa пpeгoвopитe зa Вrехіt.

Oĸoлo пoлoвинaтa oт пътницитe нa ЕаѕуЈеt идвaт oт лeтищa в EC извън Ocтpoвa. Aвиoлиниятa oĸaзвaт нaтиcĸ нaд влacтитe в Лoндoн дa ocигypят тaĸaвa cдeлĸa, чe ĸoмпaниятa дa мoжe oпepиpa, ĸaĸтo дoceгa и лeти cвoбoднo.

 

https://money.bg/investments/zaradi-brexit-easyjet-sazdava-nova-avioliniya-v-avstriya.html

 

 

 

 


 
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 27 минути , zzxxcc каза:

Нова дестинация - Единбург от 16 декември.

Крайно време беше и от тях да има някакво раздвижване, и то какво!

А в момента има много приятни цени.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
11 hours ago, Георги said:

Ей тва е. @Мрън, стегай уискитата...ако още си там!

Абе ще ми се да ти кажа, че мандалото отдавна падна, ама...хайде, в София, където съм си вече поне засега, ще черпя по едно :) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е, може ли чак сега да я пуснат тази линия. Вече завършихме следването си в Единбург.

Но все пак честито на новоприетите студенти, и на тези които продължават обучението си в този красив град.

 

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, stanislavpp said:

Предполагам нашите журналя са искали да напишат, че това е зимното разписание с два полети седмично.

А лятното ще е с 0 полета седмично, линията е основно за туристи-скиори.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Някой купувал ли е билети на Изиджет скоро. Защо 48 евро са равни на 106 лева. Абсолютно съм сигурна в паричната единица, евро. Май тази авиокомпания продават еврото = на паунда днес. Ще видя какво ще се получи при осчетоводяването, макар и комисионната на банката, пак не трябва да е толкова.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.