Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 53 минути , neuromancer каза:

A защо сменяш валутата в сайта? Плащаш в оригиналната валута и банката прави каквото трябва.

Видът на валутата -евро си беше зададена такава. А не видях в сайта да предлагат да променя в лева. Т. е. не работят в лева. Имаше изредени десетина вида валути, но лева няма. Не знам, ако знаете как става да се плаща в лева и имате време да обясните, моля. за друг път да знам. Става въпрос за полет  София-Манчестър-София.

Връзка към коментар

Ами аз си помислих, че сте правили валутна конверсия на сайта и затова е дало странен курс. Ако сте платили в евро, банката прави конверсията в лева. Ама ако още не е осчетоводено може да показва странна сума и после се оправя. 

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, neuromancer каза:

Ами аз си помислих, че сте правили валутна конверсия на сайта и затова е дало странен курс. Ако сте платили в евро, банката прави конверсията в лева. Ама ако още не е осчетоводено може да показва странна сума и после се оправя. 

 

преди 17 часа, Сосче! каза:

Вчера пазарувах от Изиджет-в паунти-по 2,11 ми ги изтеглиха от левовата сметка.

Ау, в какво заблуждение съм била и си вземам думите на зад. Аз преди да купя билетите за полет, бях направила и едно плащане на сметка за телефон от 11 лева и съм забравила. Моля да бъда извинена, ако съм подвела някого. Точни са сметките. Точни сметки - добри приятели, така че за сега нямам нищо срещу Изиджет.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Не, но ... можеш да опиташ контакт със съпорта им под предлог, че си изпуснала първия полет, но искаш да ползваш обратния. Няма гаранция, че ще мине, но е минавало. :)

Преди 1 час, funny каза:

Бърз въпрос - може ли да се ползва отсечката само за връщане на закупен двупосочен билет на EasyJet  ?

Ако полета ти е напред във времето можеш да смениш датата на първия полет - около 15 евро/паунда е.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди около година и половина имаха много промени в общите правила, а тези постове са стари. Не зная как е сега. Защо не ги питаш неофициално и ако отговора е положителен, да го направят официално за твоя втори полет. Имам спомен, че по уреждането на казуса по  горния случай имаше служебно чекиране за втория полет.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 4 минути , Таньо каза:

Преди около година и половина имаха много промени в общите правила, а тези постове са стари. Не зная как е сега. Защо не ги питаш неофициално и ако отговора е положителен, да го направят официално за твоя втори полет. Имам спомен, че по уреждането на казуса по  горния случай имаше служебно чекиране за втория полет.

Пуснала съм запитване във фейсбук на съобщение и чакам да ми отговорят.

Надявам се че е възможно а и ми дадоха да си направя онлайн чек-ин и за двата полета и имам и бордни карти.

Редовните авиокомпании не ми дават да се чекирам за полета на обратно докато не мине полета на отиване ( имах такъв случай с България Еър - сутрин в едната посока , вечерта - прибиране и въпреки че и за двата полета бях в 24 часовия интервал преди полетите за да се чекирам, ме допуснаха само за първия полет)

 

При всички положения ще пиша като разбера официално , или... мине полета :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Потвърдиха ми на съобщение във фейсбук, че отсечките са независими един от друг дори и да са купени като двупосочен билет.

С две думи - казаха може :)

 

Сега да се надяваме че Chloe - девойката от фейсбук е наясно какво говори :)

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
В момента, funny каза:

Потвърдиха ми на съобщение във фейсбук, че отсечките са независими един от друг дори и да са купени като двупосочен билет.

С две думи - казаха може :)

 

Сега да се надяваме че Chloe - девойката от фейсбук е наясно какво говори :)

 

Ха .. много интересно! Тази информация дава неподозирани досега възможности.

Благодаря! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Излезе разписанието до края на юни.

 

 

Относно горната дискусия - easyJet винаги е оперирала полети по самостоятелни отсечки от точка А до точка Б, по същия модел, както правят това всички класически нискобюджетни авиокомпании. Според този модел на изпълнение, е възможно да се купят 1, 2, 3, 4 и т.н -посочни билети на една резервация, като всяка посока си е независима от останалите както преди, така и след нея, самостоятелна и необвързана. Не съм чувал да е имало промяна в условията точно по тази част, а и би било в пълно несъответствие за модела на нискобюджетна авиокомпания.

 

Понеже не съм следил изкъсо промените в условията на easyJet през последните 2-3 години, и ми стана любопитно, може ли да посочите къде сте чели за такава свързаност и зависимост между отделни отсечки, записани на една резервация (както при традицонните, да речем), която е породила горните съмнения и въпрос?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Мога да споделя само за конкретния случай, който споменах по-горе. Не ползвахме полета на отиване. След обаждане казаха, че в обратната посока не може да се ползва заради пропуснатия и тогава сътворихме този малък сюжет - с изпуснатия полет. Чекирахме се  отново по препоръка на колцентъра, а в новоиздадения билет билет имаше разлики със стария в някакви цифри.

 

Редактирано от Таньо
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Любопитно ми е, на който му се е случвало, да разкаже за следното: Какво се случва с паспорт, портфейл и очила, например, които са поставени в единствения кабинен багаж, и ако преди качването на автобуса ти кажат да оставиш куфарчето, за да го качат отделно от теб в багажното. После като пристигнете на съответното летище, връщат ли го преди паспортната проверка, за да може да минеш и излезеш от летището.

И второ питане, ако си поставя една малка чантичка с най-необходимото, под яке, пуловер или друга връхна дреха, за да си нося паспорта и портфейла, биха ли ме свалили от самолета. Това е за по-сигурно, ако ми приберат куфарчето-единствения кабинен багаж. Това го пиша тук, за полет на Изиджет, но то си важи и за останалите авиокомпании.

Връзка към коментар
преди 7 минути , rdd каза:

Любопитно ми е, на който му се е случвало, да разкаже за следното: Какво се случва с паспорт, портфейл и очила, например, които са поставени в единствения кабинен багаж, и ако преди качването на автобуса ти кажат да оставиш куфарчето, за да го качат отделно от теб в багажното. После като пристигнете на съответното летище, връщат ли го преди паспортната проверка, за да може да минеш и излезеш от летището.

И второ питане, ако си поставя една малка чантичка с най-необходимото, под яке, пуловер или друга връхна дреха, за да си нося паспорта и портфейла, биха ли ме свалили от самолета. Това е за по-сигурно, ако ми приберат куфарчето-единствения кабинен багаж. Това го пиша тук, за полет на Изиджет, но то си важи и за останалите авиокомпании.

Мисля, че няма проблем да носиш такава малка чантичка. Аз имам голямо портмоне за врат. Събира пари, карти, паспорт и два телефона. В ръка книга и очила. Дори да ми вземат куфарчето, всичко ценно е с мен.:)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , rdd каза:

Любопитно ми е, на който му се е случвало, да разкаже за следното: Какво се случва с паспорт, портфейл и очила, например, които са поставени в единствения кабинен багаж, и ако преди качването на автобуса ти кажат да оставиш куфарчето, за да го качат отделно от теб в багажното. После като пристигнете на съответното летище, връщат ли го преди паспортната проверка, за да може да минеш и излезеш от летището.

Определянето кой багаж отива в багажното се случва още на гейта, където куфарчето се етикетира. Не мисля, че на някого би му хрумнало да остави най-ценните вещи - паспорт, пари и очила в безпризорен куфар. И не, никой не връща куфара преди паспортна проверка. П.П. Аз съм го правила в Мианмар без да искам - забравих си всички ценни вещи в ръчен багаж, отнесен в багажното, без паспорта - и умрях от притеснение, просто не бях подготвена и забравих какво имам в него... 

 

преди 17 минути , rdd каза:

И второ питане, ако си поставя една малка чантичка с най-необходимото, под яке, пуловер или друга връхна дреха, за да си нося паспорта и портфейла, биха ли ме свалили от самолета. Това е за по-сигурно, ако ми приберат куфарчето-единствения кабинен багаж. Това го пиша тук, за полет на Изиджет, но то си важи и за останалите авиокомпании.

Много зависи... Много често - особено до България полетите - правилото за един багаж се спазваше кръвнишки. Летях доста често с тях последната година (Италия, България) и не ме спряха за миниатюрната чантичка за телефон, паспорт, пари и очила. Но са ме спирали преди... Тези вещи са много малко като обем и имат достатъчно опции да се пренесат: и в чантичка на врата, както каза @Dani Magelan, или да се купи една минерална вода и да се изполва duty free торбичката - правила съм го, или да се вземат просто в ръка. 

Връзка към коментар

П.П. Най-често просто съм отваряла куфара, пъхала съм миниатюрната чантичка, а след проверката съм я вадила обратно. Това е прието. В самолета никой нищо не казва. 

Връзка към коментар

В никакъв случай не давай портфейл и паспорт в багажното. Джобове или друга чантичка, може и в ръка да ги държиш... Паспорта ще ти трябва преди багажната лента.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

В никакъв случай не давай портфейл и паспорт в багажното. Джобове или друга чантичка, може и в ръка да ги държиш... Паспорта ще ти трябва преди багажната лента.

И аз това точно питах, ако не разрешават да си извадим паспорта и портфейла (за да имам пари за вода и кафе в самолета), как ще мина паспортната проверка при влизане в съответната държава. Защо не връщат куфарчето, така както са го взели - след гейта, преди автобуса, което означава, на връщане - след автобуса преди да се влезе в сградата за проверка. Макар и ако по невнимание забравиш паспорта. Мои познати, семейство от няколко човека, роднини и няколко деца, в Изиджет се качиха последни, естествено всяко местенце за багаж беше заето и екипажа им свалили част от багажа, и паспорта на двама човека вътре. На слизане преди паспортната проверка, двамата от тях се сещат че нямат паспорт. Та с много обяснения от останалите в групата, двама полицаи са ги придружили до лентата, изчакали багажите, взели паспортите и така. Цяла одисея. Ами ако пътник пътува сам, кой ще му помогне.

Връзка към коментар
преди 1 минута , rdd каза:

За такава чантичка става въпрос.

^3C210CCF73558B0443A52CDFC394CC2F977D6D53D7C53D525A^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

@rdd, политиката на компанията е ясна - само един багаж, ако нямаш flexi или специално място, което да ти дава приорити и втори багаж (аз ползвах тази опция при последния си полет до Израел. 

 

Ако основният ти багаж не е претъпкан, трябва да имаш готовност да си я пъхнеш чантичката в багажа, ако те накарат на гейта - не е сигурно, но може да се случи, защото такива са правилата, а след това веднага да си я извадиш.

Връзка към коментар

Аз пътувам с тази чантичка непрекъснато - но като ме накарат, мога да я навра или в куфара, или в раничката, зависи от авиолинията... Мисля са ме карали Easyjet при полет до София. 

 

 

FB_IMG_1477561238358.jpg.f806fd24003f06e6a4d59cd765c2dd23.jpg

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Rainy каза:

Аз пътувам с тази чантичка непрекъснато - но като ме накарат, мога да я навра или в куфара, или в раничката, зависи от авиолинията... Мисля са ме карали Easyjet при полет до София. 

 

 

FB_IMG_1477561238358.jpg.f806fd24003f06e6a4d59cd765c2dd23.jpg

 

Да, да и аз мисля да си сложа чантичката в куфарчето, което е до позволените размери за да бъде като кабинен багаж, но в случай че ми приберат куфара, да си я извадя и да си бъде при мен, а за всеки случай мога и да я скрия под дрехите. Така ще може ли? За приоритито, не искам да си променям резервацията, общо взето ми е трудно, аз не ползвам английски език.

Редактирано от rdd
Връзка към коментар
В момента, rdd каза:

Да, да и аз мисля да си сложа чантичката в куфарчето, което е до позволените размери за да бъде като кабинен багаж, но в случай че ми приберат куфара, да си я извадя и да си бъде при мен, а за всеки случай мога и да я скрия под дрехите. Така ще може ли?

Не я крий :) Просто имай едно наум. Аз си я нося тази чантичка преметната непрекъснато - дори не я свалям като си закопвачам колана в самолета. В нея се събира паспорт, голямо портмоне, телефон, зарядна батерия, очила, шише за вода... абе разтегателно е :lol: 

Не я смятам като част от багажа, а като част от себе си. Тоест, ако пътувам със стандартна авиолиния, нося куфарче и раничка (чантичката отделно, тя съм аз и аз съм тя - и това е самата истина: без пари, документи и телефон съм никоя), а ако съм с нискотарифна с един багаж - само куфарче отделно. Винаги мога да навра чантичката или в куфара (Easyjet, Wizzair) - тоест, не са претъпкани до козирката, или в раничката (със стандартна авиокомпания), ако ме накарат. Стандартните никога не са ме карали, Easyjet понякога... 

Връзка към коментар

Ок, долу-горе разбрах, отивам да си я купя. Освен изброените неща по-горе и без червило също. То стои в прозрачната торбичка с течностите. Но си го изваждам веднага след проверката, защото не мога без него. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.