Прескочи до съдържание

Най-полезен магеланец - 2016


ven62

Препоръчани мнения

Да започна с това, че темата по никакъв начин не е съгласувана с ръководството на форума (Всъщност, аз знам само за Георги и евентуално за още една съфорумка, която Георги, като умен мъж, със сигурност слуша :)) Останалите членове на ръководното тяло са в дълбока нелегалност (за мен) :)

 

И така:

Предлагам да си организираме една анкета за „най-полезен магеланец за 2016“.

Като го излъчим, Георги би могъл да му сложи табелка „Най-полезен магеланец 2016“. Май ще трябва да е нещо по-кратко. :)

Така всички ние ще знаем, че неговите мнения би следвало да ги четем по-внимателно.

 

Тази „титла“ ще е преходна т.е. всяка година ще има възможност притежателя да е различен.

 

Предлагам, всеки да може да излъчи трима най-полезни магеланци, като ги класира от първо до 3-то място. Всяко място ще носи точки:

1-во – 3т.

2-ро – 2т.

3-то – 1т.

След крайния срок събираме точките и готово.

 

Ако някой не може да излъчи само един магеланец за съответното място, то точките се разделят. Такъв е моя случай.

 

Ето класация ми:

 

1. chandni – 3т.

Мненията на chandni са изключително точни, ясни, навременни и много полезни.

 

2. Фичо   – 2т.

Трябва да призная, че това второ място на Фичо е след дълга вътрешна борба. :)  :P  Сега половината форум (по-нежната му половина) ;)  ще го изстреля на първо място, но обективността изискваше да го направя. Коментарите на Фичо са винаги толерантни, личи си неговата деликатност, като в същото време са обективни и отново много полезни и точни.

 

3. AlexandraKo - 0.5т., Георги – 0.5т.

АлеxandraKo е много полезна с нейните си дневничета, а Георги - има теми, по които е безценен – Холандия, Исландия.

 

Съзнавам, че тук не намират място изключителни магеланци като Alexander за Испания, Бай Добри (благодарение на него в мен се породи една мечта, която съм на път да сбъдна в скоро време)  и DenitsaS за Исландия и редица други…, но те сякаш са малко или повече профилирани.  

  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Темата ще си остане неофициална и няма да има никакви титли раздавани по официални канали, само да си кажа :) Всичко ще е крайно субективно, защото някой може с един ред ако ти предложи промоция, която ти спестява 300 евро да ти е най-полезен, друг може с един ред за Непал например да ти помогне да решиш непреодолим проблем. И двамата може да имат само по едно мнение. Ясно е разделението между количество и качество, но в случая го има и това, че качеството за едни е нещо тотално излишно за други. Samuraika помага безкрайно много на всички, но ако нямаш намерение да ходиш към Япония може би нейните съвети в момента не са ти полезни...

 

 Иначе, ако ти се брои, смята и т.н., няма лошо, луд умора няма. Просто няма да е официална подобна класация :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Щото то си стана втора бг-мамма и след споровете в 'Магеланец търси Филипинка', която поутихна, идва ред на нещо друго, в което хората да си мерят атрибутите. :lol: :lol:

 

И за да не съм съвсем офтопик, мигом номинирам в битка за първото място Григор1 и saseda.

За второ и трето не се сещам за момента. :P

Редактирано от Matea
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

...и след споровете в 'Магеланец търси Филипинка'...

 

 

Аз директно на темата с брака попаднах. Имало е и предистория ли? Нещо съм изпуснал май... 

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И за да не съм съвсем офтопик, мигом номинирам в битка за първото място Григор1 и saseda.

 

Темата може да бъде затворена, щото победителят е ясен. B)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щото то си стана втора бг-мамма и след споровете в 'Магеланец търси Филипинка', която поутихна, идва ред на нещо друго, в което хората да си мерят атрибутите. :lol: :lol:

 

И за да не съм съвсем офтопик, мигом номинирам в битка за първото място Григор1 и saseda.

За второ и трето не се сещам за момента. :P

 

На бг-мама по много параграфи може само да им дишаме прахта. По други, те пък не могат да се мерят с нас. При всички положения такива сравнения не ми допадат, най-вече с негативния контекст и ще се радвам, ако всички се въздържат от подобни. 

 

 

 

Аз директно на темата с брака попаднах. Имало е и предистория ли? Нещо съм изпуснал май... 

 

Нищо не си изпуснал. 

 

С това считам коментарите за филипинската тема приключени преди съвсем идеята на ven62 да е заминала в канавката. Ако не ви харесва точкуването, може просто да споменете кой ви е помогнал и е бил полезен най-много, лично за вас. Със сигурност може да мотивирате въпросният магеланец да чувства, че съветите му са оценени, защото бутона за харесване не винаги може да предаде всичко

Редактирано от Георги
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вен, защо трябва да превръщаме удоволствието в състезание?

Един е полезен с едно, друг с друго.

Вен, благодаря ти за високата оценка и мнението ти, радвам се, че си намерил мненията ми за полезни, но и АлександраКо, и Георги са прави! Нито се състезаваме, нито има смисъл от подобно "разделение". Всеки има своите фаворите за най-полезен ЗА НЕГО/НЕЯ магеланец.  :)

 

И както и Георги спомена, samuraika наистина е изключително отзивчива, помага на ужасно много хора (честно казано възхищавам й се на търпението и енергията да обяснява едни и същи неща на всеки новопоявил се в темите за Япония). Тя дава изключително богата и полезна информация за Япония и AirBNB и ако не ползваш такъв тип настаняване (аз лично не ползвам) или не си планирал пътуване до Япония, за теб нейните мнения няма да са били полезни, но за други, те са най0ценната и меродавна информация, която са можели да получат. Научих много неща от нея и съответно се опитах да "върна на обществото" част от това, което аз получих, предавайки своя опит. 

 

Благодаря ти още веднъж за високата оценка, но аз си правя "отвод" от тази класация  :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да-а-а, очевидно не ме разбрахте.

 

Чудя се, дали да се обяснявам или не.

Все пак - едно, две изречения.

 

Аз това не го приемам като състезание. Изобщо.

Считам, че професионализма (в която и да е област, под каквато и да е форма) е изключително дефицитен в БГ, направо липсва. Ето защо там където го има - трябва да се забелязва, поощрява и ... отличава.

Това е.

 

"Продължаваме напред" ! :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щото то си стана втора бг-мамма...

Еее, недейте така. Понеже стана въпрос за Самурайка - преди да дойде в Магеланци, по препоръка на Стенк я намерих в другия форум. И тя ми помогна ужасно много за подготовката на нашето пътуване в Япония. Сега сме късметлии, че е тук. :)

Много рядко тема във форума ми прави толкова лошо впечатление колкото тази тук. Да си кажа, защото няма бутон "не харесвам". 

Линд, човекът не е с лоши намерения, сигурна съм. :)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Винаги съм бил на мнение, че е най-добре когато не харесваш нещо , по-добре да премълчиш.

 

Но, тъй като моя случай не е такъв искам да спомена поне едно име  - macf1an !!!

Редактирано от TeshkaR28
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз не харесвам тази тема и считам, че не ни трябва такава класация.

Един е полезен за един, а друг за друг магеланец.

 

Помня, че имаше възможност, когато нечии коментар ти е полезен да го обявиш за такъв. Вече съм забравила как ставаше, та не е лошо Основателят да припомни механизма.

В горната връзка ще препоръчам Ven62 да ползва тази функция. Хем ще покаже своето отношение, хем човекът помогнал със съвет ще се почувства оценен.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Вен, защо трябва да превръщаме удоволствието в състезание?

Един е полезен с едно, друг с друго.

 

Моето мнение. 

 

Освен това ще обидя една камара хора, ако отделя едно мнение като по-полезно от друго. Само за Италия съм получила десетки помощни ръчички; за Мианмар - още толкова, за Париж планове ми спретнаха, и още, и още... (надявам се и аз да съм помагала). 

 

Не е много хубава идея. Хубави са идеите, които обединяват, а не разграничават (си мисля аз).  

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

ven62, драскай по едно съобщение другия път при разни глобални инициативи, да поизчистваме евентуалните места, където може да има търкания. Не сме обикновена аудитория тук :)

 

След някой и друг месец ще има начин да благодарите на някой, който ви е помогнал, начин различен от харесване на мнение и потупване по рамото, ще видим дали и как ще проработи. Но това като му дойде времето. За сега толкова :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.