Прескочи до съдържание

Говорим си за: Валенсия


Фил

Препоръчани мнения

По местата, за които съм писал, обикновено ходя когато се провеждат големи градски фестивали, или празненства,

Апропо - отдавна се каня да те подбутна да отвориш една тема за градските фестивали и празненства. ;)

Струва ми се, че ще бъде полезно за всички,  които си планират и организират разходките, да има и една такава тема със събрана информация и за дати и за това какво може да се очаква на различните празненства.

Скоро, например, гледах по Дискъвъри едно филмче за Las Fallas във Валенсия и много ми се прииска да го видя на живо :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, wilks, ако имаш време много интересно би било

Аз гледах репортаж за фолклорните танцови състави в Пловдив и останах приятно изненадан.

А пък за балийските танци... какви интересни неща стигали до тук.

 

Апропо - отдавна се каня да те подбутна да отвориш една тема за градските фестивали и празненства. ;)

Струва ми се, че ще бъде полезно за всички,  които си планират и организират разходките, да има и една такава тема със събрана информация и за дати и за това какво може да се очаква на различните празненства.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Скоро, например, гледах по Дискъвъри едно филмче за Las Fallas във Валенсия и много ми се прииска да го видя на живо :)

Конкретно Las Fallas нямам пропуснат от 2008 насам. Наистина е впечатляващ празник! :) Но за мен Валенсия е може би едно от най-магнетичните места не само в Испания, но и в Европа, от тези които съм посещавал. Не само заради фестивала, разбира се, но той до голяма степен е допринесъл и за всичко останало, което ме привлича в този наистина невероятен град.

И уличните процесии през деня, и нощните открити сцени с музика и танци във всеки отделен квартал, и тавите с paella на огън направо на улицата, и светлинните пироефекти по 25 минути всяка нощ в 1 часа през 5-те дена, и уличните музиканти с онези испански свирки и тъпани, които тръгват от 5 часа сутринта и се прибират към 3 на следващата сутрин, само колкото да излязат пак след 2 часа почивка.

Малка част от снимките за обща бегла представа

късна процесия post-72-0-07877100-1375206853_thumb.jpg

украсата на един от площадите post-72-0-71579400-1375206984_thumb.jpg

фигурите от стърготини и папие маше с лепило, които последния ден се изгарят post-72-0-74685800-1375207256_thumb.jpg

За катедралите, уличните украси и парковете също доста може да се изпише, но друго си е да се види :)

За коридата по време на празниците, и ритуалите как се ходи на корида няма да разказвам, да не скандализирам  противниците на тази испанска традиция.

 

Да, wilks, ако имаш време много интересно би било

Аз гледах репортаж за фолклорните танцови състави в Пловдив и останах приятно изненадан.

А пък за балийските танци... какви интересни неща стигали до тук.

На фолклорни танцови надигравания и на мен много ми се ходи. Чувал съм, че в Русия се организират много големи международни такива прояви.  Също и в Чехия и Полша. За съжаление съм попадал само на импровизирани ирландски в Дъблин около St. Patrick.

 

За отделна тема хем ще ми е лесно, хем трудно. Информацията, която имам + личните ми  впечатления от посетените фестивали не е малко, и ще се наложи да подбирам и отсявам, да се получи систематизирано и сбито само най-важното. Май така като вмъквам тук-там ми е по-лесно. :)

Но зимата като не кръстосвам пътищата, и имам повече време, може да седна да измисля нещо. Ще го имам предвид ;)

 

П.П. Извинявам се, май пак направих offtopic.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 10 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.