Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд - СПЕШНО!


thumper

Препоръчани мнения

Здравейте,

Купих си last minute билети за Бангкок и имам нужда от напътствия за местата, които да посетя. Не съм привърженик на такива теми, тъй като има предостатъчно информация в нета, включително и тук има много обширна тема, но полетът ми е след седмица, а след 2 дни имам друго пътуване. Та предвид нищожното време, което имам за планиране, реших да се обърна за помощ към вас. В момента ме интересуват основно местатата, към които да се насоча с оглед бързото запазване на хотели и вътрешни полети. Пътуването е от 9 до 21 декември, т.е. 11 пълни дни. В момента съм набелязъл само Бангкок, Пукет и Чианг Май. Знам, че много хора туък са пътували или планират да пътуват, така че ще се радвам много ако накратко си споделят програмата, и разбира се дадат всякакви съвети.

Благодаря предварително за помощта :)

 

Поздрави,

Николай

Връзка към коментар

Банкок:

- Старият град, Двореца (отворен ли е вече?), храмовете покрай реката. 

- Новият град, моловете, ако ти мерак разните по-специфични шоута. 

- Хотел търсиш или с лесен достъп до реката, или с лесен достъп до BTS-а (метро, влакчета, както искаш го наричай), а най-добре и двете. Района около Као Сан, което е бекпекърската централа не е супер комуникативен, но ще можеш лесно да си намериш компания за обикаляне. 3 дни това - един за аклиматизация, два за обикаляне със средно прилично темпо. 

 

Чанг Май:

- Храмовете в самия град, разходка измежду крепостните стени, половин ден до Doi Suthep. 

- Хотел търсиш някъде в района около стените на стария град. 

- Всичко това за 2 дни. 

 

Пукет:

- Излежаваш се на плажа, два дневни трипа до Phi Phi и James Bond island. 

 

Те това ти е прилична краш програма, за човек който няма възможност да чете и изпипва :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

Не съм била скоро, та спомените ми не са от най-ярките, но мога да кажа за Чанг Май. Градчето е прекрасно. До там пътувахме със самолет от Банког, като полетът беше на Air Asia. Спахме в един хотел, Empress Hotel се казва. Не беше в най-централната част, но отидохме пеша до старата част, а се върнахме с тук-тук. В Чанг Май има много и разнообразни храмове, много е красив и някакси уютен. От една туристическа агенция взехме два тура - единият беше до Wat Phra That Doi Suthep  - изключително красив храм високо в планината, като дотам можете да отидете и с такси, без да се налага да буквате тур, а вторият беше до ферма със слонове, които да яздите и къпете.

Ние бяхме три дни, и ни бяха точно.

Връзка към коментар

Банкок:

- Старият град, Двореца (отворен ли е вече?), храмовете покрай реката. 

- Новият град, моловете, ако ти мерак разните по-специфични шоута. 

- Хотел търсиш или с лесен достъп до реката, или с лесен достъп до BTS-а (метро, влакчета, както искаш го наричай), а най-добре и двете. Района около Као Сан, което е бекпекърската централа не е супер комуникативен, но ще можеш лесно да си намериш компания за обикаляне. 3 дни това - един за аклиматизация, два за обикаляне със средно прилично темпо. 

 

Чанг Май:

- Храмовете в самия град, разходка измежду крепостните стени, половин ден до Doi Suthep. 

- Хотел търсиш някъде в района около стените на стария град. 

- Всичко това за 2 дни. 

 

Пукет:

- Излежаваш се на плажа, два дневни трипа до Phi Phi и James Bond island. 

 

Те това ти е прилична краш програма, за човек който няма възможност да чете и изпипва :)

 

Супер, благодаря много :) В Банкок мислех да прекарам първите 2 дни и последните 2 дни, предвид, че полетите са от там. Т.е. 4 дни Бангкок, 2 дни Чанг Май, да кажем 3 дни пукет (ще се излежавам максимум 1 ден :) За още 1-2 дни ако може да се добави друга дестинация, отворен съм за предложения :)

Връзка към коментар

Дворецът е отворен, да. Все още има огромна опашка от местни (облечени в черно), дошли да почетат краля, но тя не оказва особено влияние върху туристопотока (местните влизат на групи от по 200 човека и имат максимум 3 минути вътре). Опашките за местни и туристи са отделно.

Редактирано от MCC
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Допълнително място да видиш след като не ти се стои повече в Пукет - Качанбури и водопадите. Това го казвам на база прочетеното във форума, аз самият не съм бил, ама щом Лоурънс го хвали, значи не е за изпускане :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.