Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

и моята карта пристигна, първоначално ми пишеше, че ще пристигне на 4-ти май, вчера обаче получих известие в приложението, че вече трябва да е при мен, пусната е в кутията преди малко

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

вчера пробвах новата функционалност за еврови преводи към БГ и към финансова институция в ЕС. И в двата случая бяха пратени от моята Револют ИБАН сметка в Англия, която ми беше дадена през приложението. Реално до бг сметката 2те евро, които пратих, стигнаха за един ден без никаква такса. Същото стана и до финансовата институция в Германия. И в двата случая при наредител пише моето име и моята сметка, на която също мога и да получавам пари. 

Това е уникална услуга, защото дава възможност за преводи в ЕС без такса, докато всички банки в БГ взимат поне 50 лева за прехвърляне на суми над 100-200 евро. 

Край на хегемонията и на излишното плащане на бг банките за преводи в Европа!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 6 минути , Alexander каза:

Нов рекорд на Револют, трансфер до европейска банка се забави само 2,5 часа, със стандартен акаунт съм.

В чест на истината това вече е почти стандартно за Револют. Редовно трансферите ми стигат за 3-4 часа.

преди 17 часа, petko каза:

Това е уникална услуга, защото дава възможност за преводи в ЕС без такса, докато всички банки в БГ взимат поне 50 лева за прехвърляне на суми над 100-200 евро. 

Край на хегемонията и на излишното плащане на бг банките за преводи в Европа!

Неслучайно хейтвам наглите банки и се преродих, откакто се появиха Revolut, Transferwise и Paysera.

 

Вече от 3 години не съм пращал международен трансфер чрез банка :)

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

В чест на истината това вече е почти стандартно за Револют. Редовно трансферите ми стигат за 3-4 часа.

Неслучайно хейтвам наглите банки и се преродих, откакто се появиха Revolut, Transferwise и Paysera.

 

Вече от 3 години не съм пращал международен трансфер чрез банка :)

Поправи ме ако греша, но всъщност уникалните ИБАН номера на сметките на клиентите са ново нещо. Мен досега ме е спирало да ползвам тези услуги, защото за да пратя пари на финансови институции, те искат да видят моето име на мястото на наредител поради стриктните закони против пране на пари. Откакто това го има, вече съм супер въодушевен и дори се замислям за премиум членство. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

станах прословута вече с тия нашите карти, които не пристигат за втори път, вече се чудя дали да не поръчаме една с платена лична доставка, откъдето вече няма мърдане /надявам се/ да не дойде, но преди това да питам - има ли изписано име върху физическата карта, защото на картинката в приложението, от която си виждаш номера и CCV кода, име няма?  най-текущо картата ми трябва, за да я връча на сина ми /затова и питам за името/ и да си плаща за някакво малко време разходите в Лондон, най-вече транспорта, но пък някъде назад мернах, че наскоро имаше някакъв проблем в това отношение - дали е сигурно, че ще минава в метрото и автобусите?

Връзка към коментар

На физическата карта е изписано името на този, от чийто профил е поръчана. Плащане навсякъде става с дебитна/кредитна  карта, с Revolut - също. В автобус става, но по-добре е да се ползва Oyster - излиза по-евтино. За метро, влак, DLR, автобус най-изгоден е дневен/седмичен билет, който се закупува от машина. Друг вариант е карта по зони.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, моята промоционална карта я поръчах на 25.04 с нормална доставка и на 30.04 майка ми звънна, че е дошла на адреса, като датата за получаване ми беше 08.05. Много съм доволна. 

 

Имам и една питанка. Понеже ми предстои връщане на данъци след бригада в Америка и проучвам вариантите. Единият е с някакви врътки през TurboTax, но ми искат сметка в Америка. Аз имам такава, но не мога да правя преводи онлайн. Та, въпросът ми е мога ли чрез дебитната ми карта от Америка да си вкарам парите в Revolut картата и има ли някаква такса? Помня, че когато четох темата за USD имаше някаква такса. Става въпрос за около 3000 USD. И ако не може по този начин, някои знае ли някакъв друг? 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, моята промоционална карта я поръчах на 25.04 с нормална доставка и на 30.04 майка ми звънна, че е дошла на адреса, като датата за получаване ми беше 08.05. Много съм доволна. 

 

Имам и една питанка. Понеже ми предстои връщане на данъци след бригада в Америка и проучвам вариантите. Единият е с някакви врътки през TurboTax, но ми искат сметка в Америка. Аз имам такава, но не мога да правя преводи онлайн. Та, въпросът ми е мога ли чрез дебитната ми карта от Америка да си вкарам парите в Revolut картата и има ли някаква такса? Помня, че когато четох темата за USD имаше някаква такса. Става въпрос за около 3000 USD. И ако не може по този начин, някои знае ли някакъв друг? 

Ако името на дебитната ти карта в Америка съвпада с името, което е на Revolut (което е логично, защото предполагам и двете са на твое име) няма да имаш проблем да си заредиш парите в Revolut от Американската ти сметка. Няма да има никакви такси за това. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Зареждането в $ е с 3% комисионна. Ако зареждаш от американската карта в евро, такса от страна на Revolut няма да има, но може американската банка да приложи такса за превалутиране.

Връзка към коментар

Някой знае ли защо в списъка с имената на приятелите в Револют има някои  отбелязани със синя буква R и други с черна R? Преди всички бяха със синя мисля. Какво значи когато е с черна?

Връзка към коментар
преди 17 минути , Alexander каза:

Някой знае ли защо в списъка с имената на приятелите в Револют има някои  отбелязани със синя буква R и други с черна R? Преди всички бяха със синя мисля. Какво значи когато е с черна?

Съдейки по моя списък - с черно са премиум

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 5/10/2018 в 3:25, antea каза:

станах прословута вече с тия нашите карти, които не пристигат за втори път, вече се чудя дали да не поръчаме една с платена лична доставка, откъдето вече няма мърдане /надявам се/ да не дойде, но преди това да питам - има ли изписано име върху физическата карта, защото на картинката в приложението, от която си виждаш номера и CCV кода, име няма?  най-текущо картата ми трябва, за да я връча на сина ми /затова и питам за името/ и да си плаща за някакво малко време разходите в Лондон, най-вече транспорта, но пък някъде назад мернах, че наскоро имаше някакъв проблем в това отношение - дали е сигурно, че ще минава в метрото и автобусите?

има име

доколкото помня, проблемите в Лондон бяха, защото хората си изключват безконтактното плащане от приложението и после се правят на ударени, защо не работи

 

Връзка към коментар

предвид това, че бях толкова досадна с вечното мърморене за непристигането на картите, се чувствам длъжна да информирам, че вчера дойдоха, 11 дни след срока, нейсе :biggrin:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , antea каза:

предвид това, че бях толкова досадна с вечното мърморене за непристигането на картите, се чувствам длъжна да информирам, че вчера дойдоха, 11 дни след срока, нейсе :biggrin:

Хайде честито!!! И да почерпиш... :lol: 

 

Аз пък не посмях заради теб да напиша, че и на баща ми безплатната пристигна на време, че щеше да решиш, че Revolut имат лично отношение към теб... :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Здравейте, започнах да чета темата, но е много дълга и просто не ми стигнаха силите за цялата.

За това предварително се извинявам, ако въпросът ми е дискутиран по-рано.

Та той е:

Може ли Револут карта да се използва в Русия?

Виждам, че в приложението има ограничен списък с валути и там рублата липсва, това значи ли, че револут е подходящ за използване само в държавите, чиито валути фигурират? 

 

Поздрави

Връзка към коментар
преди 1 минута , Sotis каза:

Здравейте, започнах да чета темата, но е много дълга и просто не ми стигнаха силите за цялата.

За това предварително се извинявам, ако въпросът ми е дискутиран по-рано.

Та той е:

Може ли Револут карта да се използва в Русия?

Виждам, че в приложението има ограничен списък с валути и там рублата липсва, това значи ли, че револут е подходящ за използване само в държавите, чиито валути фигурират? 

 

Поздрави

В списъка и българския лев отсъства, но това нищо не значи ;)

Картата е Виза/Мастър, следователно където се приема такава, няма ограничение и за Револютската карта.

Връзка към коментар

Днес ми изпратиха предложение за безплатна карта и се закачих.

Въпроса ми е... При сметка в евро и плащане в лев при какъв курс се превалутира ? На Виза или на револут .

Гледам , че при Виза 1 Euro = 1.9558300000 Bulgarian Lev ,което е по-добро от това на Револут и на бг банките.

Връзка към коментар
3 minutes ago, galinr said:

Днес ми изпратиха предложение за безплатна карта и се закачих.

Въпроса ми е... При сметка в евро и плащане в лев при какъв курс се превалутира ? На Виза или на револут .

Гледам , че при Виза 1 Euro = 1.9558300000 Bulgarian Lev ,което е по-добро от това на Револут и на бг банките.

и тази Виза откъде ще е ,че по фиксинг да те чаржва, нали след това банката ти смята по курс купува .

Револют си има  в апликейшъна обменен курс, който се мени постоянно, общо взето през почивни дни е зле, някой път пък се хваща над 1.96 ...

Връзка към коментар

Ето от наша банка.." Теглите на банкомат или ПОС или плащате на ПОС в търговски обект и интернет, а валутата на трансакцията е различна от EUR (международна трансакция)

Сумата ще се превалутира в EUR по обменния курс за съответния ден, посочен на сайтовете на картовите организации Visa или MasterCard"

Ако револут превалутира по техен курс са по неизгодни от наши банки.

Връзка към коментар

 

На 24.04.2018 г. в 0:36, stanimir каза:

Явно тоя тарикатлък с транспорта в Лондон не остана незабелязан. 

IMG_20180424_003343.jpg

 

В приложението виждам новоиздадената ми по този повод виза заедно с другата. очертава се да се запазят и двете активни :) сега остава да дойде и пластиката на новата Виза

 

На 23.04.2018 г. в 17:44, bad kid каза:

Мога ли да ползвам картата онлайн преди да е пристигнала, виждам номера и кодове в приложението? 

В приложението за новата карта пише "Use card pin first"ти успя ли да използваш онлайн преди да си получил оригинала?

Edit: ставало въпрос преди да може да се ползва contactless...

 

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.