Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 1 час, Ivan Ivanich каза:

Премахнах виртуалната и сега от 1 час пробвам, но само ми се обяснява, че нещо се е объркало и да опитам по-късно 😕

Пробвай да си изтриеш кеша на приложението.

Връзка към коментар

Моля компетентните магеланци във валутни трансфери за малко помощ.

 

Трябва да преведа 5374 южноафрикански ранда в Юноафриканска банка с Револут Visa (или Starling MasterCard) или £310 в английска банка, по мой избор. 

 

Каква би била разликата - в смисъл на загуба, защото мисля че има малка загуба - за да преценя как да направя плащането? Предпочитам английска банка - по-комфортно ми е, но ако е сериозна разликата, ще последвам съвета ви с коя от двете карти да платя.

 

Благодаря! 

Връзка към коментар

5379 ZAR са около 298 паунда, трансферът ти е безплатен за суми до 5000 паунда на месец. 

Screenshot_20190420-095228.jpg

 

П. С. Плащането в ранд по сметка или с карта ще бъде...? Аз имах предвид, че преводът е безплатен (не, че плащането с карта не е), но така изобщо не намесва картата и нямаш поводи за притеснения като опит за източване например. 

Редактирано от chandni
Връзка към коментар
преди 10 минути , Rainy каза:

Но понеже съм имала дертове с банкови преводи с Револут, та...

Ами аз няколко пъти съм превеждала с банков превод през Revolut и не съм имала дертове. Пробвай пък ако не стане, те пак ще ти ги върнат. 

Връзка към коментар
  преди 19 часа, семейство пътешественици каза:

"Само самолетни билети ли купувате от обсъжданите сайтове или и хотелите? Имате ли наблюдения дали излизат по изгодно.

Четох по нагоре в темата, че ако се ползва карта Револют я разпознава като карта №26 . Но мога ли да ползвам Револют в случай, че още не съм получила пластиката. Мога ли да си заредя Револют / чрез дебитната си карта/ и да ползвам виртуалната Револют да закупя билетите от посочените сайтове."

 

В румбо и ластминът /в различните версии на сайтовете/ има опция за закупуване на пакети - полет, хотел, трансфер и кола под наем. Преглеждал съм, но на нищо особено добро не съм попадал.

Интересна е споделената опция по-напред в темата възможност за закупуване на нощувки в Букинг с револут и отстъпката 10 % с кешбек веднага след плащане .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Най-напред да благодаря на всички които ми отговориха и след това да споделя моя опит.

Трих кеш, данни, деинсталирах и отново инсталирах арр-а - резултат никакъв. Приложението не дава да се заяви нито виртуална, нито физическа карта. Реших да се замисля, това по-принцип трудно ми се отдава, но този път ми светна, че сигурно не ми харасва телефона, малко е старичък. Докопах телефона на жената и всичко стана за секунди.

Така че нека всеки който е с Android 4 да си има едно на ум.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, chandni каза:

Ами аз няколко пъти съм превеждала с банков превод през Revolut и не съм имала дертове. Пробвай пък ако не стане, те пак ще ти ги върнат. 

А ако искаш да си обърнеш обратно валутата в оригиналната? Благодаря!

Връзка към коментар
преди 5 часа, Ivan Ivanich каза:

Докопах телефона на жената и всичко стана за секунди

Това от телефона на жената да минават картите, а от твоя не, не е много за хвалба.

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

А ако искаш да си обърнеш обратно валутата в оригиналната? Благодаря!

Screenshot_20190420-204317.jpg

Имай предвид, че сега е уикенд и имат допълнителна такса от 1%. Ако се обменят през седмицата, маржът ще е по-малък.

 

П.С. От друга страна изобщо не е нужно да ги връщаш обратно в паунди ако се случи да ги върнат... Просто ще си ги изхарчиш от Revolut намясто в Южна Африка - кеф ти да ги изтеглиш на банкомат, кеф ти да ги изхарчиш на ПОС.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвах да си прехвърля евро от релоютската си сметка по моя еврова в Дск и като напиша българия а за валута евро, не ми разрешава да добавя бенефициент, т.е. не мога ли да превеждам евро в българска сметка или аз нещо бъркам, то и в лева не ми дава.

Редактирано от EliDion
Връзка към коментар
преди 1 минута , EliDion каза:

Пробвах да си прехвърля евро от релоютската си сметка по моя еврова в Дск и като напиша българия а за валута евро, не ми разрешава да добавя бенефициент, т.е. не мога ли да превеждам евро в българска сметка или аз нещо бъркам

На мен ми дава без проблем да го направя. Рестартирай телефона или самото приложение

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пращал съм евро от Револют до еврова сметка в Пощенска. Стана без проблем, но Пощенска ми взе 10€ такса!

%**%€№!№№!!$!())

Докато към левова няма такса!

Редактирано от ruil4o
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Screenshot_20190420-204317.jpg

Имай предвид, че сега е уикенд и имат допълнителна такса от 1%. Ако се обменят през седмицата, маржът ще е по-малък.

 

П.С. От друга страна изобщо не е нужно да ги връщаш обратно в паунди ако се случи да ги върнат... Просто ще си ги изхарчиш от Revolut намясто в Южна Африка - кеф ти да ги изтеглиш на банкомат, кеф ти да ги изхарчиш на ПОС.

Само че аз няма да ходя в Южна Африка 🙂 

 

Точно тази обратна смяна и цялата дандания ми е дискомфортна. Ще помисля още. Благодаря ти!

Връзка към коментар
преди 16 минути , Rainy каза:

Само че аз няма да ходя в Южна Африка 🙂 

 

Точно тази обратна смяна и цялата дандания ми е дискомфортна. Ще помисля още. Благодаря ти!

В такъв случай не обменяй в ZAR, а остави Revolut да превалутира паундите ти (колкото се падат там), след което ако ще ти ги връщат, би трябвало да ти ги върнат пак в паунди... 

Връзка към коментар
преди 30 минути , chandni каза:

В такъв случай не обменяй в ZAR, а остави Revolut да превалутира паундите ти (колкото се падат там), след което ако ще ти ги връщат, би трябвало да ти ги върнат пак в паунди... 

Когато пращах долари в Киргистан и два пъти ми върна банков превод, върнатите пари останаха в долари - а аз не съм искала да е така. Не съм създавала сметка в USD. Не мога се оправя с тия техни транзакции, одъртяла съм ментално 😞 

Връзка към коментар
7 minutes ago, Rainy said:

Когато пращах долари в Киргистан и два пъти ми върна банков превод, върнатите пари останаха в долари - а аз не съм искала да е така. Не съм създавала сметка в USD. Не мога се оправя с тия техни транзакции, одъртяла съм ментално 😞 

В момента на превода ти превалутира сумата по моментния курс , и ако нещо се обърка е нормално превода да се върне в неговата си валута .... Съвсем честно е банката/револют да не ти ги превалутира обратно в момента на връщането, а да те остави сама да избереш момент/курс/валута в която да превалутираш върнатата сума 🙂 

Връзка към коментар
преди 15 минути , georgebg каза:

В момента на превода ти превалутира сумата по моментния курс , и ако нещо се обърка е нормално превода да се върне в неговата си валута .... Съвсем честно е банката/револют да не ти ги превалутира обратно в момента на връщането, а да те остави сама да избереш момент/курс/валута в която да превалутираш върнатата сума 🙂 

Аз не казвам дали е честно или не, просто не разбирам тази практика и защо имам резерви.. Неудачен опит имам явно. Благодаря. 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

След като от известно време прочетох доста неща за Револют, пак не съм сигурна, че съм наясно със ситуацията. Затова ще си задам въпросите и ще се радвам на отговори от всички запознати:

Дъщеря ми е студентка в Шотландия. Има българска дебитна карта Мастеркард в Уникредит в лева и шотландска дебитна карта, а отскоро - и Револют.

Няма смисъл да обсъждам предимствата на последната.

Основната ми цел към момента е да си изясня дали би било изгодно да й превеждаме пари от българската в шотландската сметка посредством Революта и как точно да стане това. Опитахме с един пробен трансфер от 10 паунда, като двете трансакции /от българската към Революта и от Революта към шотландската/ минаха, но Уникредит си удържа някаква такса, която не мога да определя каква е точно. Също така не знам дали тя е постоянна или е процент от сумата. Тук чета, че има значение и времето, когато е станал преводът - през работно време или не. Което още повече ме обърква.

Та въпросите ми са следните.

1. Каква е таксата за превод от българска дебитна карта в лева в Уникредит към Револют в паунди? Зависи ли от сумата и от времето, когато е извършен трансферът? Имат ли значение настройките в приложението?

2. Има ли дневен или месечен лимит за плащане онлайн чрез Револют? Тук четох нещо за 5000 евро/паунда месечно? 

3 Може ли директно от Револют да платим общежитие, имайки предвид, че сумата е около 3 500 паунда и трябва да се плати в един ден? Или е по-добре да се прехвърли сумата в шотландската дебитна карта и оттам да стане плащането?

Може и други въпроси да ми хрумнат впоследствие.

Ще се радвам на малко помощ!

Връзка към коментар
43 minutes ago, pamela said:

След като от известно време прочетох доста неща за Револют, пак не съм сигурна, че съм наясно със ситуацията. Затова ще си задам въпросите и ще се радвам на отговори от всички запознати:

Дъщеря ми е студентка в Шотландия. Има българска дебитна карта Мастеркард в Уникредит в лева и шотландска дебитна карта, а отскоро - и Револют.

Няма смисъл да обсъждам предимствата на последната.

Основната ми цел към момента е да си изясня дали би било изгодно да й превеждаме пари от българската в шотландската сметка посредством Революта и как точно да стане това. Опитахме с един пробен трансфер от 10 паунда, като двете трансакции /от българската към Революта и от Революта към шотландската/ минаха, но Уникредит си удържа някаква такса, която не мога да определя каква е точно. Също така не знам дали тя е постоянна или е процент от сумата. Тук чета, че има значение и времето, когато е станал преводът - през работно време или не. Което още повече ме обърква.

Та въпросите ми са следните.

1. Каква е таксата за превод от българска дебитна карта в лева в Уникредит към Револют в паунди? Зависи ли от сумата и от времето, когато е извършен трансферът? Имат ли значение настройките в приложението?

2. Има ли дневен или месечен лимит за плащане онлайн чрез Револют? Тук четох нещо за 5000 евро/паунда месечно? 

3 Може ли директно от Револют да платим общежитие, имайки предвид, че сумата е около 3 500 паунда и трябва да се плати в един ден? Или е по-добре да се прехвърли сумата в шотландската дебитна карта и оттам да стане плащането?

Може и други въпроси да ми хрумнат впоследствие.

Ще се радвам на малко помощ!

Тук сме обсъждали, че от КК Дайнърс/Еволве, ДСК, Пощенска допълнителни такси няма,  за Уникредит може да си видите в самите справки на Уникредит.

По принцип при зареждане на Револют от карта, таксите и курса си зависят изцяло от източника т.е. при вас от Уникредит. Например аз редовно зареждам от Еволве на Дайнърс и курса е много добър 1 EUR = 1.94926 лв. Ако банката ви удържа някакъв вид такса, това най вероятно е 1 евро +1 % от сумата, но си трябва проверка за да сте сигурна. Ако е така - сменяте банката с такава, която няма такива такси 🙂 . И за зареждане на Револют = може и от чужда карта т.е. не е задължително да е на дъщеря ви - може да я ваша.

Aко от Револют превалутирате т.е. имате заредени евро а имате преводи/транзакции в паунди или лева, тук вече курса зависи от времето и раб дни/уикенд. Настроки в приложението за това май не помагат.

За конкретните лимити - някой от нас сме имали проблеми с това и най-лесния начин да няма изненади е в съпорта с чат да попитате какви са вашите лимити.

Ако транзакциите са в рамките на вашите лимити, няма проблем с нареждания на преводи и т.н. 

Връзка към коментар
преди 9 часа, pamela каза:

След като от известно време прочетох доста неща за Револют, пак не съм сигурна, че съм наясно със ситуацията. Затова ще си задам въпросите и ще се радвам на отговори от всички запознати:

Дъщеря ми е студентка в Шотландия. Има българска дебитна карта Мастеркард в Уникредит в лева и шотландска дебитна карта, а отскоро - и Револют.

Няма смисъл да обсъждам предимствата на последната.

Основната ми цел към момента е да си изясня дали би било изгодно да й превеждаме пари от българската в шотландската сметка посредством Революта и как точно да стане това. Опитахме с един пробен трансфер от 10 паунда, като двете трансакции /от българската към Революта и от Революта към шотландската/ минаха, но Уникредит си удържа някаква такса, която не мога да определя каква е точно. Също така не знам дали тя е постоянна или е процент от сумата. Тук чета, че има значение и времето, когато е станал преводът - през работно време или не. Което още повече ме обърква.

Та въпросите ми са следните.

1. Каква е таксата за превод от българска дебитна карта в лева в Уникредит към Револют в паунди? Зависи ли от сумата и от времето, когато е извършен трансферът? Имат ли значение настройките в приложението?

2. Има ли дневен или месечен лимит за плащане онлайн чрез Револют? Тук четох нещо за 5000 евро/паунда месечно? 

3 Може ли директно от Револют да платим общежитие, имайки предвид, че сумата е около 3 500 паунда и трябва да се плати в един ден? Или е по-добре да се прехвърли сумата в шотландската дебитна карта и оттам да стане плащането?

Може и други въпроси да ми хрумнат впоследствие.

Ще се радвам на малко помощ!

Ако и двете имате Револют, става директно превода от карта на карта за секунда, без такса.

Другият вариант е да ѝ зареждате картата в Уникредит оттук, а тя да си ги дърпа чрез превалутиране в Революта, но в работното време на Уникредит, за да хванете курса изгоден.

Да, можете да плащате чрез Революта общежитието, ние така плащахме на сина ни. По-точно той си го плащаше с неговия Револют. 

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Таксата колко е...? 0.50 лв? Доколкото си спомням, Уникредит имаха такава такса за плащане на ПОС терминал в чужбина - на всяка транзакция.

Връзка към коментар
семейство пътешественици

Когато плащам с кредитна на УниКредит, в извлечението ми има на всяка транзакция такса 0,50 лв. Това е от няколко години не помня точно кога я въведоха УниКредит, преди нямаше такава такса. Но все още не съм зареждала картата си Револют от картата си в УниКредит и не мога да кажа колко ще ме таксуват.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, pamela каза:

Та въпросите ми са следните.

1. Каква е таксата за превод от българска дебитна карта в лева в Уникредит към Револют в паунди? Зависи ли от сумата и от времето, когато е извършен трансферът? Имат ли значение настройките в приложението?

Мисля, че бъркате "захранване с карта" и "превод от картова сметка". Превод от карта не съществува. Какво точно сте направили?

преди 12 минути , семейство пътешественици каза:

Когато плащам с кредитна на УниКредит, в извлечението ми има на всяка транзакция такса 0,50 лв. 

Да, това е от просташките кредитни карти, които наказват притежателите си с идиотска такса.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • palioto
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.