Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Преди 1 час, ruil4o каза:

Ей от една две години чета, че цената на банковите преводи в Евросъюза ще се уеднаквят с обикновен междубанков превод в БГ, ама... кога?

 

Става дума за преводите в евро, ще се случи от 15.12.2019г. Докато не стане ясно какво ще направят банките нямаме повод да се радваме. И до момента имахме по-евтини алтернативи на банковите преводи. Ама ако банките решат да си избият загубените приходи чрез увеличаване на месечните такси за сметките или пък вдигнат таксите на вътрешните преводи, в крайна сметка като нищо ще се окаже, че накрая ще трябва да плащаме повече. 

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, bad kid said:

Активирах сметката в лв. но не може да се зарежда с карта

Е това е несериозно, и аз активирах и видях, че е само за SWIFT - преводи. Според мен нищо не са направили, само голяма реклама, че пуснали сметка в лева.

Връзка към коментар

Най-после и аз я взех. Получих я след около 5 дни(във Франция) срещу 5,99 евро. Заредих я с евро. Направих първата покупка в супера за да се активира. Първите ми впечатления са прекрасни! 

safe_image.jpg

Редактирано от eugene.kn
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм :huh:, някой получи ли такъв имейл (+ нотификация на приложеинето) ?  

 

Revolut logo
 
Hey ******,
If you’ve been following the Brexit saga for the past few days, you’d be aware that there was a series of votes cast in the UK parliament this week. While it looks like a No Deal Brexit is unlikely, it is still a possibility - and we want to let you know that whatever the outcome is, we’ve got your back. 

We’re preparing for a no deal 

Right now, all of our customers in Europe are tied to our UK Electronic Money License, which we have passported across the European Economic Area. If a no deal outcome were to happen, we would no longer be able to passport this licence across Europe. 

And while many experts are saying that a no deal outcome is very unlikely, we would rather be proactive to help protect our customers against the risks of Brexit. That is why last year we applied for (and have since been granted) an Electronic Money License in the EU, which we may need to migrate you over to in the near future. 

What you need to do 

In the event that we need to migrate you over to our licensed Electronic Money Institution (EMI) in the EU, we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID. Unfortunately, this EU-based licence does not recognise a driving licence as a valid form of ID. 

We know this is a pain, but we promise it’ll take you two minutes. Once you update the app to the latest version, just tap the button below on your phone and you’ll automatically be redirected to the app where you can upload your document.

 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Фичо каза:

Хм :huh:, някой получи ли такъв имейл (+ нотификация на приложеинето) ?  

 

Revolut logo
 
Hey ******,
If you’ve been following the Brexit saga for the past few days, you’d be aware that there was a series of votes cast in the UK parliament this week. While it looks like a No Deal Brexit is unlikely, it is still a possibility - and we want to let you know that whatever the outcome is, we’ve got your back. 

We’re preparing for a no deal 

Right now, all of our customers in Europe are tied to our UK Electronic Money License, which we have passported across the European Economic Area. If a no deal outcome were to happen, we would no longer be able to passport this licence across Europe. 

And while many experts are saying that a no deal outcome is very unlikely, we would rather be proactive to help protect our customers against the risks of Brexit. That is why last year we applied for (and have since been granted) an Electronic Money License in the EU, which we may need to migrate you over to in the near future. 

What you need to do 

In the event that we need to migrate you over to our licensed Electronic Money Institution (EMI) in the EU, we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID. Unfortunately, this EU-based licence does not recognise a driving licence as a valid form of ID. 

We know this is a pain, but we promise it’ll take you two minutes. Once you update the app to the latest version, just tap the button below on your phone and you’ll automatically be redirected to the app where you can upload your document.

 

Предполагам всички какво те притеснява 🙂

Връзка към коментар
преди 30 минути , foxer каза:

Предполагам всички какво те притеснява 🙂

С тези постоянни опити за измами от всякакъв вид и при положение, че не съм много в час с новите технологии, вече не съм много сигурен кое трябва да ме притеснява и кое - да ме успокоява. :wink:

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Фичо каза:

С тези постоянни опити за измами от всякакъв вид и при положение, че не съм много в час с новите технологии, вече не съм сигурен кое трябва да ме притеснява и кое - да ме успокоява. :wink:

 

Тъй като и те не са наясно какво се случва са направили план за неконтролируем Brexit. Тоест ако се случи лошия вариант би трябвало да ти прекратят услугата, тъй като в момента оперират на територията на Великобритания. За да не се случи това ще те прехвърлят в ЕУ клон на фирмата, но за целта ти ще трябва изрично да се съгласиш с това. Предвид горното се опитват да известят хората, че или ще се съгласят с прехвърляно или остават без услуга.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Мари Николова каза:

Опитвам се да купя кодове за намаление за flixbus в ebay с виртуалката,обаче не става.Изписва ми да избера друг начин на плащане.Накаква идея защо?

Някъде след това съобщение  имаше  пояснение какви могат да бъдат причините.  Има и връзка за  ъпдейт  за различните  браузъри и след това минава.

За виртуалката виж и дали не е "freeze".

Връзка към коментар
преди 4 часа, Дидко каза:

Има го вече, да!

Сега остава само да дочакаме и да може да се зарежда в левове.

 

Работят по въпроса. Засега не може да се зарежда (top-up), но от съпорта казаха, че в бъдеще (ама кога 🙂 ) ще можело 🙂 .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересно наблюдение за левовете: графиката с движение на курса няма нищо общо с реалните пикове и спадове, които може да видите чрез автоматичните аларми или автоматичната обмяна.

Днес успешно смених не малко евро в лева на 1.963, като такава стойност изобщо не беше показана на графиката. Сега чакам да падне на 1.94 🙂

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар

На 16 платих с Револют едни чехлИчки! в Алиеспрес. Вчера търговецът ми пише, че очаква плащане.

А пък, всичко си мина нормално, изписа ми успешна транзакция, сумата се свали от наличността.

Какво да направя - да чакам ли още или да им се обаждам? На съпорта, имам предвид.

Случвало ли му се е на някого подобно?

Връзка към коментар
18 minutes ago, AlexandraKo said:

На 16 платих с Револют едни чехлИчки! в Алиеспрес. Вчера търговецът ми пише, че очаква плащане.

А пък, всичко си мина нормално, изписа ми успешна транзакция, сумата се свали от наличността.

Какво да направя - да чакам ли още или да им се обаждам? На съпорта, имам предвид.

Случвало ли му се е на някого подобно?

 Не ми се е случвало,и не би трябвало,  но нали по принцип плащаш на алиекспрес, а на търговеца парите се освобождават, след като обуеш чехличките и потвърдиш че ти стават 🙂 

На Order Status    какво пише за стоката?

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 53 минути , AlexandraKo каза:

На 16 платих с Револют едни чехлИчки! в Алиеспрес. Вчера търговецът ми пише, че очаква плащане.

А пък, всичко си мина нормално, изписа ми успешна транзакция, сумата се свали от наличността.

Какво да направя - да чакам ли още или да им се обаждам? На съпорта, имам предвид.

Случвало ли му се е на някого подобно?

Погледни в Револют дали транзакцията за чехличките стои с едно часовниче на иконката пред описанието .

Ако е така - означава че е на изчакване и още не е осчетоводена.

Тези дни на два пъти ми се случва подобно нещо ( плащане към САЩ) и след 3-5 дни "връщат" парите в баланса ми.

 

ПП. Където на снимката е стрелката , там трябва да е часовничето, ако и твоя случай е подобен.

File.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , funny каза:

Погледни в Револют дали транзакцията за чехличките стои с едно часовниче на иконката пред описанието .

Ако е така - означава че е на изчакване и още не е осчетоводена.

Тези дни на два пъти ми се случва подобно нещо ( плащане към САЩ) и след 3-5 дни "връщат" парите в баланса ми.

 

ПП. Където на снимката е стрелката , там трябва да е часовничето, ако и твоя случай е подобен.

File.jpg

Благодаря ти!

Погледнах - минало   си е, още същия ден.

Ще почакам и днес.

Връзка към коментар
Преди 1 час, georgebg каза:

 Не ми се е случвало,и не би трябвало,  но нали по принцип плащаш на алиекспрес, а на търговеца парите се освобождават, след като обуеш чехличките и потвърдиш че ти стават 🙂 

На Order Status    какво пише за стоката?

Там пише, че са ги пратили.

А пък имам съобщение да платя.

Ще почакам още малко и ще стане ясно. То и без друго, още не става за по чехлИчки.😉

От известно време, откакто ми писна, да се разправям с банките по повод източване на КК, взех в Али-то да плащам с Револют.

Тука, па, други проблеми.

Както вика сър Антъни - "не се радвай много от справянето с даден проблем, щото, веднага иде друг".

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 час, funny каза:

Тези дни на два пъти ми се случва подобно нещо ( плащане към САЩ) и след 3-5 дни "връщат" парите в баланса ми.

File.jpg

Точно това се случи два пъти с плащане към Киргистан. Накрая вдигнах ръце и пратих парите с Western Union, ама това не е вариант за търговски операции де.

Нямам идея защо ми връщаха два пъти превода... Човекът ходеше и си ги търсеше в банката.

Не видях часовниче, но може да не съм гледала за такова реално.

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.