Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 6 минути , ven62 каза:

Това е друга схема. Объкваш ме. (ДСК_Wizz->Revolut няма кешбек)

Днес не ми е ден. Утре ще си взема цветните моливчета и ще ги разнищя схемите.

ДСК Wizz -> Revolut няма, обаче Curve (зад който се крие ДСК Wizz) -> Revolut има според @georgebg

 

Представи си следното "влакче":

 

[(DSK Wizz) -> Curve] -> Revolut 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ако има недоразбрали, пак да обяснявам. Но да подчертая, че е добре някой да тества зареждането на Revolut  през Curve (към DSK Wizz) за кешбек,

защото съм тествал с малка сума и както за пореден път да се оплача ДСК нямат справка за Транзакция->точки, така че може и да не съм го хванал дали със сигурност дава кешбек. Иначе Ви показах, че се води транзакция на ПОС, така че няма страшно за други такси 🙂 .

 

Аз работя основно по по-дългата схема    опс.. влакче 😉 

Diners MC -> Revolut -> IBAN DSKWizz -> Card DSKWizz -> Cash ATM през Curve -> Postbank Visa at Cashdesk -> погасяване на Diners (може и през Curve към PostbankVisa за разнообразие) 

Така да подчертая, че зареждането Дайнърс->Револют, често минава с курс 1.94926, а после пращаните Евро към ДСК ги обръщам с курс над 1.96.

2% кешбек за ДСК, и при погасянето на Дайнърс през Пощенска VC, засега го отчита като оборот, няма такси, и дава 1.5% кешбек.

Е, разбира се това не ми е самоцел, навсякъде по веригата изпадат пари наляво и надясно, та се налага да вкарваме и от други източници 🙂 

 

Иначе тези от ДСК са уникални с тези масови 1000 лв. лимит, които дават за картата си, човек всеки ден трябва да зарежда някакви пари, че все недостигат 🙂

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Мислех, че ми я ясно как да работя с приложението Revolut, но май нещо съм в тотална грешка и не мога да взема решение/ да си отговоря на въпросите.

Историята ми е такава, че ще ходя в Канада и не искам да тръгвам с много пари кеш оттук. Тъй като аз съм нов потребител (след 16 март 2017) и дата на регистрация ми е на 2ро число в месеца,. ще мога да дръпна 2пъти пари без такса (благодаря, @chandni!). 

 

Правилно ли разбирам процесът, който трябва да направя:

1. Регистрирам си банковата карта (на ДСК, която ми е в BGN) в приложението -> това става от Top Up-а (един син + от менюто Accounts). 
2. Правилно ли разбирам, че може да top-up-aм само в EUR?

3. Зареждам си паричките и ги получавам в EUR сметка?
4. От Account Manager си добавям нова сметка в CAD.
5. След това от exchange бутона , избирам да превърна парите от EUR в CAD. Така паричките отиват в канадската ми сметка.
 

И какво става на банкомата (в Канада)? Парите ще се дръпнат от CAD сметка. Според мен да, защото там банкоматите са в CAD, по подразбиране ще се дръпнат от CAD сметката ( и защото нямам наличност в EUR сметката). Така ли е ?

А , ако имам наличност и в CAD, и в EUR от къде ще се дръпнат?

Трябва ли изобщо да си играя да ги конвертирам аз ръчно от EUR -> CAD (стъпка 5). А ако имам само сметка в EUR и тегля пари в CAD на банкомат? Сигурно ще се използва друг rate за конверсия, който предполагам, че ще бъде по-лош. Предполагам, че ще се използва рейта на конкретната банка в Канада?
 

Както си личи, никога досега не съм ползвал Revolut и доста неща са ми неясни.

Предварителни благодарности за помощта!
 

Връзка към коментар
1 hour ago, Граф Вронски said:

Тъй като аз съм нов потребител (след 16 март 2017) и дата на регистрация ми е на 2ро число в месеца,. ще мога да дръпна 2пъти пари без такса

Това според мен може да се случи , ако си в Кандада повече от 30 дена, защото безплатното теглене е 1 път на 30 дена...

Иначе другото е както си го представяш 🙂 , разликата дали предварително ще конвертираш EUR-CAD , или ще се оставиш само да се справя е във курса, като освен него за уикендите Револют май има и допълнителна такса ...

Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Това според мен може да се случи , ако си в Кандада повече от 30 дена, защото безплатното теглене е 1 път на 30 дена...

Иначе другото е както си го представяш 🙂 , разликата дали предварително ще конвертираш EUR-CAD , или ще се оставиш само да се справя е във курса, като освен него за уикендите Револют май има и допълнителна такса ...

Ахам, ще видя на място как ще стане зануляването(ако го има). Принципно всичко ми е платено и като цяло си плащам с КК, но се подготвям за всеки случай при нужда от кеш. 🙂

Благодаря за отговора! 😉

Връзка към коментар

Част от менюто на Револют е вече на български.Освен това те локализират първи при пристигане в чужбина и изпращат съобщения на български.Вчера като си включих тел. на летището във Виена,първото съобщение беше от тях"Добре дошли във Австрия,100лв се равняват на едиколо си евро".В първия момент не загрях какво е по-различното в съобщението.🙂А на летище София ми предложиха застраховка за 0,99 евро на ден,пак на български😁

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, georgebg каза:

Това според мен може да се случи , ако си в Кандада повече от 30 дена, защото безплатното теглене е 1 път на 30 дена...

Напротив, има как, дори да е в Канада само 2-3 дни - писала съм на предишната страница как:

На 1.04.2019 г. в 0:40, chandni каза:

Открих преломната дата.. 🙂

За акаунти, регистрирани преди 16.03.2017, отчитането е на календарен месец (на 29-ти и на 01 на следващия месец теглиш без такса)

За акаунти, регистрирани след 16 март 2017 зануляването на месеца е на датата на регистрация. Т.е. ако си се регистрирал на 17.03.2017, можеш да правиш теглене без такса на 16-то и после на 18-то число. 

@Граф Вронски, не е нужно да си откриваш сметка в CAD. Eдинствената причина да искаш да си откриеш сметка в конкретна валута и да превалутираш предварително е в случаите на валути с големи флуктуации, които често се менят и то с много. В такъв случай може да искаш да "дебнеш" изгоден за теб курс и да обмениш в съответната валута, която те интересува, тъй като ако оставиш на автоматичната обмяна, курсът може да не е много изгоден за теб. Също на предходната страница съм описала в каква последователност ще се тегли от различните валути:

На 2.04.2019 г. в 21:19, chandni каза:

Приоритетно е валутата на плащането, след нея е валутата по подразбиране (в случая с адрес в България - евро) и чак 3-ти приоритет е най-голяма наличност.

преди 2 часа, Граф Вронски каза:

Ахам, ще видя на място как ще стане зануляването(ако го има)

Щом си се регистрирал след 16.03.2017, си на rolling month, т.е. зануляването на 30-те ти дни е на датата на регистрация (добре е да я потвърдят от съпорта коя е точно). Ако наистина е на 2-ро число на месеца, значи на 1-во ти изтичат предходните 30 дни, а на 3-ти вече си в новата 30-дневка, така че на 1-ви и 3-ти можеш да изтеглиш по 200€ без такса.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
1 hour ago, chandni said:

За акаунти, регистрирани след 16 март 2017 зануляването на месеца е на датата на регистрация. Т.е. ако си се регистрирал на 17.03.2017, можеш да правиш теглене без такса на 16-то и после на 18-то число. 

Възможно е, не споря, но забелязах, че преди 2-3 дена ми се занули АТМ лимита, но лимита за ексчейнж си стои със сумите (които транзакции са по-пресни от тегленето, но не и след зануляването на АТМ-а)   т.е. накратко - не се занулиха едновременно. А ако се зануляват на датата на регистрация би трябвало да се занулят заедно.  Ако все пак си пробвала - пусни да видим транзакциите ...

Връзка към коментар
преди 7 минути , georgebg каза:

Ако все пак си пробвала - пусни да видим транзакциите ...

Изключително рядко тегля кеш и досега не съм надхвърляла лимита от 200€ (два пъти съм го стигала, но никога не ми се е налагало да го надвиша). Така или иначе, аз съм от "старите" потребители от преди 16.03.2017 и съм на календарен месец. Информацията я черпя директно от Fees&Pricing на Revolut, както и от темите в Revolut comunity и отговорите на служителите им.

 

Връзка към коментар

За трансфери, пак ли важи месеца от датата на регистрация. И ако приведеш над 6000€, вижда ли се преди да извършиш превода колко е таксата или те просто си я дръпват?

Връзка към коментар

Вече получих новата си GB сметка в Revolut, но имам изпратен банков трансфер миналата седница към старата сметка. Трябва ли да направя нещо, ще се получат ли парите?

Бях видяла, че старата важи до м. май.

Връзка към коментар
преди 1 час, alienad каза:

Вече получих новата си GB сметка в Revolut, но имам изпратен банков трансфер миналата седница към старата сметка. Трябва ли да направя нещо, ще се получат ли парите?

Бях видяла, че старата важи до м. май.

Току-що получих превода на старата сметка. Ако някой има моите колебания - става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте Магеланци,

 

Имам една чуденка...Имам три сметки в Револют - евро, лири и полски злоти. Искам да направя превод към банкова сметка в Полша. Кой метод е най-подходящ - да заредя акаунта в полски злоти директно от кредитната ми карта и след това да направя превода или да заредя акаунта в евро, да ги обърна в злоти в Револют и тогава да направя превода? Каква ше бъде таксата за превода - само от банката за входящия превод ли?

Връзка към коментар

Заради валутния борд, почти всички банки ще ти продадат еврото по курс, близък до фиксинга (в общия случай около 1.96 лв за евро). При фиксинг 1.95583, маржът е по-малко от половин стотинка.... При популярни валути като долар и паунд, маржът е +/- 5 до 7 стотинки под и над фиксинг, а за валути като злотата, няма да са по-благосклонни. Най-добре си зареди Revolut в евро, след което остави те да ти превалутират еврото в злоти по (почти) междубанков курс, но ги превалутирай в работно време... В извънработно време, обменният курс е малко по-неизгоден.

Връзка към коментар
2 hours ago, chandni said:

Заради валутния борд, почти всички банки ще ти продадат еврото по курс, близък до фиксинга (в общия случай около 1.96 лв за евро). При фиксинг 1.95583, маржът е по-малко от половин стотинка.... При популярни валути като долар и паунд, маржът е +/- 5 до 7 стотинки под и над фиксинг, а за валути като злотата, няма да са по-благосклонни. Най-добре си зареди Revolut в евро, след което остави те да ти превалутират еврото в злоти по (почти) междубанков курс, но ги превалутирай в работно време... В извънработно време, обменният курс е малко по-неизгоден.

Интересни са курсовете на Curve спрямо валутата на "подчинената " карта - рагледайте ги  за конкретни ситуации може да се окажат добра алтернатива Curve към Revolut ....

Връзка към коментар
преди 18 часа, georgebg каза:

Интересни са курсовете на Curve спрямо валутата на "подчинената " карта - рагледайте ги  за конкретни ситуации може да се окажат добра алтернатива Curve към Revolut ....

 Къде мога да ги видя?

 

Искам да споделя моят опит за зареждане на Revolut през Curve - DSK. Първите ми 2-3 транзакции минаха на сносен курс 1.963, и аз реших, че ДСК след осчетоводяване ще коригират курса на по-нормален. Да, ама не. Транзакциите се осчетоводиха, курса си остана същият. Междувременно, аз заредих Revolut още два пъти, като курса стана още по-дървен. Проведох няколко разговора с ДСК, но това не помогна да си изясня ситуацията. А проблема се оказа , че не е ДСК, а Curve. При добавянето на ДСК картата към Curve, аз съм задал валута на картата BGN. Съответно, при зареждане в евро, Curve превалутира в лева по техен си курс, плюс допълнителни 2% заради надвишен лимит от 500паунда на месец и подава искането към ДСК вече в лева. След смяната на валутата на ДСК картата, в аппа на curve, на евро, нещата си дойдоха на мястото. 

https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/214124809-What-foreign-exchange-rates-will-I-pay-

Научих нещата по трудният начин 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с 500 паунда на месец е много тъпо ограничение, аз спрях да ползвам Curve заради това. Ще я ползвам само за самолетни билети, ако има намаление с нея вече.

Връзка към коментар

Ограничението е само при превалутиране. При  мен се получи, защото плащам в евро, а валутата на прикрепената карта е лева. При смяна на валутата на прикрепената карта и тя да е във валутата на транзакцията, няма превалутиране от Curve, съответно няма и допълнителните 2% fee.

цитат: Please note, if the currency of your transaction and the currency of the underlying payment card used with Curve is the same, Curve will always pass through the transaction with no additional fees.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Радослав каза:

Ограничението е само при превалутиране. При  мен се получи, защото плащам в евро, а валутата на прикрепената карта е лева. При смяна на валутата на прикрепената карта и тя да е във валутата на транзакцията, няма превалутиране от Curve, съответно няма и допълнителните 2% fee.

цитат: Please note, if the currency of your transaction and the currency of the underlying payment card used with Curve is the same, Curve will always pass through the transaction with no additional fees.

Не знам, ама на мен Revolut ми отказа зареждане с Curve, защото била UK карта и не мачвала адреса ми, който е в БГ. 

 

Вторият път отказа, щото нямало достатъчно средства, а картата зад Кърв в Пощенска кредитна с предостатъчно средства....

FCB33789-708D-41F6-9925-B2A6C3841D7A.jpeg

Редактирано от Loverboy
Връзка към коментар
1 hour ago, Loverboy said:

Не знам, ама на мен Revolut ми отказа зареждане с Curve, защото била UK карта и не мачвала адреса ми, който е в БГ. 

 

Вторият път отказа, щото нямало достатъчно средства, а картата зад Кърв в Пощенска кредитна с предостатъчно средства....

FCB33789-708D-41F6-9925-B2A6C3841D7A.jpeg

Да не си надвишил дневния лимит на картата си - моята на пощенска, нищо че е златна има 1000 лв. лимит на 24 часа, не знам сега как са стандартите, тази ми карта е от около 10 г. и може да си стои с такива малки лимити оттогава ...

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 7 минути , EliDion каза:

Един тъп въпрос - Ще има ли промяна в Iban-ите на сметките. Може ли да дам този Iban за бъдещи плащания? С тоя брекзит съвсем се обърках вече.

По-нагоре сме писали - За сега няма промяна на IBAN-ите. Сменят само английските детайли на сметката в паунди.

 

А по отношение на "Ще"  ……. светът върви с бясна скорост към "пий, яж и си носи новите дрехи" :sad:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, georgebg каза:

Да не си надвишил дневния лимит на картата си - моята на пощенска, нищо че е златна има 1000 лв. лимит на 24 часа, не знам сега как са стандартите, тази ми карта е от около 10 г. и може да си стои с такива малки лимити оттогава ...

Не съм, за деня да съм похарчил 500 лв. Mastercard World. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.