Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

семейство пътешественици

Здравейте да се похваля и аз със заявена карта Револют след няколко часови опити да преведа 10 евро. То не бяха разговори с банката издател на картата, то не беше рестартиране на телефона. Най накрая мина плащането.

 Пише дата на пристигане 30 април. Да спомена, че дадох служебния си адрес вместо домашния в полето на  адрес за доставка защото имам лош опит с доставки от Ибей и Алиекспрес, все не получавах известия. Така поне да елиминирам варианта да не я пуснат в моята пощенска кутия и да се загуби.

п.с. Възползвах се от безплатна карта благодарение на един блог, но важи само за стандартна карта.

Връзка към коментар
преди 12 минути , семейство пътешественици каза:

Възползвах се от безплатна карта благодарение на един блог, но важи само за стандартна карта.

Горе на тази страница в "препоръчани мнения" има линк за безплатна първа карта и да, безплатна е единствено стандартната.

Връзка към коментар
семейство пътешественици

Сори, не съм го видяла почти 50 страници изчетох в темата. 

Но благодарение на всички Вас в този форум разбрах за Револют, за което адмирации!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля за съвет - да не ми се скарате само, ако е написано някъде 🙂 

 

Трабва да платя определени резервации в чужбина и искам да използвам виртуалната карта - ще изпратя пълните й данни на търговците. За целта ще си заредя сметката с конкретни суми, но гледам леко тъпо: тази сметка и двете карти ли захранва? Защото гледах - гледах, и  ... реших да пиша тук 🙂 

 

Досега не съм ползвала приложение с две карти... Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

Моля за съвет - да не ми се скарате само, ако е написано някъде 🙂 

 

Трабва да платя определени резервации в чужбина и искам да използвам виртуалната карта - ще изпратя пълните й данни на търговците. За целта ще си заредя сметката с конкретни суми, но гледам леко тъпо: тази сметка и двете карти ли захранва? Защото гледах - гледах, и  ... реших да пиша тук 🙂 

 

Досега не съм ползвала приложение с две карти... Благодаря! 

Двете карти захранва.

Връзка към коментар
8 minutes ago, Rainy said:

Моля за съвет - да не ми се скарате само, ако е написано някъде 🙂 

 

Трабва да платя определени резервации в чужбина и искам да използвам виртуалната карта - ще изпратя пълните й данни на търговците. За целта ще си заредя сметката с конкретни суми, но гледам леко тъпо: тази сметка и двете карти ли захранва? Защото гледах - гледах, и  ... реших да пиша тук 🙂 

 

Досега не съм ползвала приложение с две карти... Благодаря! 

Ако правилно съм разбрал какво искаш да правиш - с Револют няма да стане, каквато и карта да даваш, сметката е една и цялата сума е на "масата" 🙂

N26 имат т.нар  spaces, където можеш да заделяш пари, извън основния акаунт, и които няма как да се "дръпнат" от някой 😉 

Връзка към коментар
На 12.04.2019 г. в 14:17, jujo_si каза:

Навсякъде все по малко и по малко ти трябва кеш

Последно бях в Полша, носех 50лв в злоти за всеки случай - изобщо можеше и да не нося, всичко се плащаше с карта

Та се чудя аз ли изпускам нещо с този Револют? Освен за безплатно теглене на кеш в чужбина за какво друго може да се позлва?

 

 И това че не трябва да носиш валута в страната, която отиваш. Последно при пътуване в Дубай картата веднага разпозна къде се намираме и сама си обърна валутата в нея в дирхами и то на много добър курс та се теглеха пари и плащаха онлайн без проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , georgebg каза:

Ако правилно съм разбрал какво искаш да правиш - с Револют няма да стане, каквато и карта да даваш, сметката е една и цялата сума е на "масата" 🙂

N26 имат т.нар  spaces, където можеш да заделяш пари, извън основния акаунт, и които няма как да се "дръпнат" от някой 😉 

Правилно си ме разбрал 🙂 N26?

Връзка към коментар
преди 20 минути , georgebg каза:

Ако правилно съм разбрал какво искаш да правиш - с Револют няма да стане, каквато и карта да даваш, сметката е една и цялата сума е на "масата" 🙂

N26 имат т.нар  spaces, където можеш да заделяш пари, извън основния акаунт, и които няма как да се "дръпнат" от някой 😉 

В Revolut също можеш да заделиш пари във  vaulta-a, които не можеш да харчиш с картата. Отделно може да се сложи spending limit на виртуалната карта, ако @Rainy се притеснява да не и дръпнат повече пари.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 6 минути , ruil4o каза:

Vault не беше ли с друга функция - да заделя стотинките от всяка транзакция?

Има и такава опция, но не е задължително да я ползваш. Може да заделиш във vault-a каквато сума решиш.

Връзка към коментар

Здравейте, мога ли да използвам revоlut картата ми за банков превод до друго лице? Става въпрос за наем. Сметката ми е в евро, не съм премиум потребител, но таксата за превалутиране не ме притеснява. Имам ли ограничения в сумата, която мога да преведа, става въпрос за 500 лв? 

Имам българска банкова карта, но сметката ми не е "активна" и трябва да отида до клон на банката 

Връзка към коментар

Можеш. Ако превеждаш към левова сметка няма да има такса за човека. Имаше някакво месечно ограничение от Револют но е към 5-6К лева ако не бъркам!

Редактирано от ruil4o
Връзка към коментар
1 hour ago, ruil4o said:

Можеш. Ако превеждаш към левова сметка няма да има такса за човека. Имаше някакво месечно ограничение от Револют но е към 5-6К лева ако не бъркам!

Благодаря, в лева е сметката, в която искам да превеждам

Връзка към коментар
преди 10 часа, ruil4o каза:

Имаше някакво месечно ограничение от Револют но е към 5-6К лева ако не бъркам!

6000 € на месец. Над тази сума има 0.5% такса.

 

@Rainy - Ако те притеснява, че могат и в бъдеще да теглят от картата, зареждаш колкото трябва да платиш, даваш им данните на виртуалната, след като си изтеглят парите я изтриваш и си правиш нова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, bad kid каза:

 we just added FIVE new currencies to the app for your spending and transferring pleasure, including: MXN, SAR, RUB, HRK, and BGN.

 

а при положение, че не можем все още да top up-ваме в левове, за какво можем да я използваме българската сметка?

Връзка към коментар
преди 1 час, chandni каза:

 

@Rainy - Ако те притеснява, че могат и в бъдеще да теглят от картата, зареждаш колкото трябва да платиш, даваш им данните на виртуалната, след като си изтеглят парите я изтриваш и си правиш нова.

 

Благодаря! Абе аз не държа по принцип (много) пари в нея, и не съм притеснена особено - в смисъл, и в UK са ми правили "мечка" на кредитна карта, но се замислих как мога да съм защитена повече. Макар че, признавам, разчитам изцяло на защитата на Финансовите регулатори при проблеми. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, antea каза:

а при положение, че не можем все още да top up-ваме в левове, за какво можем да я използваме българската сметка?

Здравейте. Да кажа моя скромен опит и да питам. От месец имам картата, основаната сметка ми е в паунди, от приложението си отворих в долари, евро и лева. През Уникредит приложението се опитах чрез банков превод към IBANа който ми дадоха да я заредя. Не стана. Бегам до банката, ооу то ние не знаем и т.н. Въведох данни на картата ми от Уникредит, предупреди ме, че ще зареждам от лева в паунди, викам давай да видиме. Резултата : заредих 10 паунда, пристигнаха на секундата, от българската ми сметка липсваше коректна сума / по курса/ без такси. Т.е зареждането става. Някой зареждал ли е чрез банков превод от БГ банка ?

Благодаря предварително на отговорилите .

 

 

Редактирано от Mary
Премахната реферална връзка
Връзка към коментар
преди 15 минути , aleksandrina каза:

А защо искате чрез превод да зареждате?

Защото от няколко дни в бг нета се върти информация за тях, че официално са влезли в банковия пазар в България. Ако и IBAN a е официален, направо заплатата в Revolut и се махам от БГ банките.

Много причини да се махна от БГ банките, но не искам да спамя хубавата и полезна тема.

И съм и новобранец тук:)

Редактирано от daitobello
Допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.